Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Masseykowcy -jak długo należy grzać płomieniówką 6170 w-10st.mrozu,stoi w garażu?Podziękował-B.Pomorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy ktos z was mial podobny problem jak ja.Po miesiacu kiedy go ponownie odpalilem,przestalo dzialac ogrzewanie.Sprawdzilem droznosc przewodow,nagrzewnicy,zaworu przy nagrzewnicy .Probowalem od nagrzewnicy zalac przewody i odpowietrzac i nie dziala.Myslalem ze termostat ale po odpaleniu gora chlodnicy robi sie ciepa a dol zimny wiec termostat chyba dobry.Wyglada to jak by pompa wody nie podawala na nagrzewice gdyz po zdjeciu przewodu z nagrzewnicy plyn ni dociera a odpalonym silniku.Dodam ze mam go na plynie od 3 lat.Morze ktos mial podobny problem i cos podpowie.Dzeiki z gory.

Tamtej zimy tez znikneło mi ogrzewanie, ale gdy bardziej przegazowałem przez chwile i zaczeło grzac,i teraz zawsze grzeje, pewnie się zapowietrzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

proponował bym ci:zobacz czy wałek napędu nie zerwany,jak ok to chyba rozkręć elektrozawór czy nie zacięty(no czy wogóle działa).

 

 

jak tam mróz koledzy u mnie mija juz -22

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego marszewo. ja podejrzewam ze moze byc to wina zacietego elektrozaworu skoro po wcisnieciu blokady przod ciagnie.

a tak na marginesie czy nazwa twojego loginu jest nazwa miejscowosci w ktorej mieszkasz??jesli tak odezwij sie na maila ( adamfran@poczta.fm ) bo chyba mieszkamy bardzo blisko siebie ok 12 km:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM DO MF3080 JA MIAŁEM TAKI PROBLEM Z OGRZEWANIEM I TEŻ MI NIE DZIAŁAŁO WIĘC POPUŚCIŁEM PRZY NAGRZEWNICY TE DWA WKRĘTY MOCUJĄCE ZAWÓR ABY POWSTAŁA NIEWIELKA SZCZELINA I DODAŁEM GAZU DO 1300 -1500 OBROTÓW I ZE SZCZELINY WYPŁYNĄ PŁYN I TYM CZASIE DOKRĘCIŁEM TE WKRĘTY ,OGÓLNIE MÓWIĄC TRZEBA ODPOWIETRZYĆ UKŁAD NAGRZEWNICA- SILNIK , U MNIE TEŻ TAK JEST, GRZEJE GDY SILNIK WEJDZIE NA WYŻSZE OBROTY A DZIEJE SIĘ DLATEGO TAK BO NAGRZEWNICA ZNAJDUJE SIĘ ZNACZNIE WYŻEJ OD SILNIKA I POTRZEBUJE WYŻSZEGO CIŚNIENIA ŻEBY PRZETŁOCZYĆ PŁYN CHŁODZĄCY ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie dawno montowałem świece płomieniową od MF do C-360 i przed montażem robiłem test.To naftę puściła(zapaliła)dopiero w 20 sek.grzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekmie a zasilanie tej świecy z czego wziąłeś? może w c-330 zdała by lepszy egzamin niż te żarowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję eco-rol za pomoc,wyregulowałem ręczny tą nakrętką tak jak napisałeś i już działa.Widzę, że dużo wiesz o masseyach.Ja dopiero się uczę.Przesiadłem się na MF - 6170 110 KM z ursusa U912 i jestem bardzo zadowolony.Ciągnik z 1996r ,a wszystko działa,kabina nowoczesna, grzeje od samego początku.Spala tyle co 912 a robi się dużo szybciej i dużo wygodniej na fotelu pneumatycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam MF 3070 który bierze dość duże ilości oleju. Głowica była robiona 2 lata temu i do tej pory było z olejem w miarę dobrze. Panowie czy sama wymiana peirścieni pomoże czy lepiej założyć całe komplety naprawcze??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tekmie a zasilanie tej świecy z czego wziąłeś? może w c-330 zdała by lepszy egzamin niż te żarowe

Witam.Zamontowałem zbiorniczek płynu hamulcowego od C-360.Dzisiaj przy -6*C.zapalił po ok.40sek.od chwili początku grzania(ok.20 sek).Tu filmik z montażu http://chomikuj.pl/habza.m/Dokumenty/Katalog*2cUrsus+C-360+istrukcja+obs*c5*82ugi*2ckatalog+cz*c4*99*c5*9bci/Monta*c5*bc*2c*c5*9bwieca+p*c5*82omieniowa*2cMF*2cUrsus+C-360,386753192.wmv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję eco-rol za pomoc przy ręcznym w moim 6170 podregulowałem nakrętką pod dekielkiem i pomogło.Widzę ,że dużo wiesz o masseykach i dobrze ,że się z nami tym dzielisz.Ja kupiłem wiosną przywiezionego ze szkocji i jestem zadowolony ,ze spalania ,z kabinki(rocznik 96 a widzę ,że nowe mają taką samą) i z tego ,że wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tekmie a zasilanie tej świecy z czego wziąłeś? może w c-330 zdała by lepszy egzamin niż te żarowe

Witam.Zamontowałem zbiorniczek płynu hamulcowego od C-360.Dzisiaj przy -6*C.zapalił po ok.40sek.od chwili początku grzania(ok.20 sek).Tu filmik z montażu http://chomikuj.pl/habza.m/Dokumenty/Katalog*2cUrsus+C-360+istrukcja+obs*c5*82ugi*2ckatalog+cz*c4*99*c5*9bci/Monta*c5*bc*2c*c5*9bwieca+p*c5*82omieniowa*2cMF*2cUrsus+C-360,386753192.wmv

 

dzięki tekmie dokumentacje to prowadzisz pełną widze, tylko podziwiać:) oby więcej takich

myśle że w c-330 też to wypali

pozdrawiam i przepraszam innych za pytanie niedotyczące MF ale na chwile obecną interesujące wszystkich:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dzięki.Zawsze ktoś może skorzystać z mojego doświadczeni,lub porównać z swoim i wyciągnąć właściwe wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, a do tego zbiornika od świecy to mówisz najlepsza nafta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uznałem z względu na tem.zapłonu.Ale można sprawdzić i na oleju napędowym.W ZT-300 mam podłączone pod przelew(czyli do świecy idzie olej nap.).Ale jego zimą nie odpalam(nie mam takiej potrzeby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w MF oryginalnie pod olej napędowy podpięte więc chyba też bedzie ci tak działać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MF to wiadomo ze orginalnie pod ON bo tez tak mam w 6180 tylko zastanawiałem sie czy by nie założyć do c-330 bo może lepszy efekt bedzie niż żarowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskim ostatnio tak mysle bo posiadam prawo jazdy kat B i czy moge jezdzic na takim dokumencie moim mf 3065 ktory w dowodzie ma wbite mase wlasna 3850 jak to wogule jest w traktorach ? czy bede musial robic kat T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeździć ciągnikiem bez przyczep bądź z przyczepą lekką;) (do 750kg masy dopuszczalnej w dowodzie) Bądź z czymś podwieszanym co do np beczkowozu to nie wiem jak jest;) Kara jak coś to 250zł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM potrzebuje instrukcję napraw mf 6140 może ktoś wie gdzie ja zdobyć a ma ktoś jakieś linki z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca jasno określił kategorie prawa jazdy.

kategoria B

a)Pojazdem samochodowym o DMC nieprzekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusu i motocykla

b)Pojazdem o którym mowa wyżej z przyczepą której DMC nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego o ile DMC zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5tony.

c)ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

kategoria B+E pojazdami określonymi w kategorii B łącznie z przyczepą

Kategoria T - ciągnikiem rolniczym z przczepą (przyczepami) bądź pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).

Wniosek jest jeden na B samym traktorem możesz, z zawieszonym narzędziem możesz ale wszystko co ciągniesz i ma dowód rejestracyjny z wpisem przyczepa bądź może zostać podciągnięte pod kategorię przyczepa rolnicza specjalna np. rozrzutniki, beczkowozy też odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnikiem rolniczym z przyczepą lekką można na 100% bo rozmawiałem na ten temat z policjantem z drogówki tzn DMC do 750kg w dowodzie. Co do tych specjalistycznych zapomniałem zapytać;) Bo w końcu one nie maja dowodu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art. 88.

3. Prawo jazdy:

 

1) kategorii B i C+E lub B i D+E - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii B+E;

 

2) kategorii C+E i D - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii D+E;

 

3) kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepą lekką; (czyli ciągnik też)

 

4) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami). [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM potrzebuje instrukcję napraw mf 6140 może ktoś wie gdzie ja zdobyć a ma ktoś jakieś linki z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...