Skocz do zawartości
Kredka

JAKI TRAKTOR???? POMOCY!!

Rekomendowane odpowiedzi

pisałeś że 1000mth, o silniku w reni to niema rozmowy bo mają fendt-a lub jd-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej -

 

Zetor - slabszy, mniejszy komfort, wieksza dostepnosc czesci wiec tanszy w utrzymaniu, mysle, ze przedni TUZ bedziesz mogl dokupic na allegro

 

Lamborghini - mocniejszy, wiekszy komfort, ale drozszy w utrzymaniu.

 

Jesli planujesz duzo ciagnik uzywac osobiscie, to raczej Lamborghini, jesli ciagnik raczej bedzie stal, to lepiej Zetor. Zelazy tez ile kasy chcesz wydac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w maszynach ale nie tylko bardzo się liczy ile ten traktor będzie warty jak go będziesz sprzedawał za 5-10 lat i to jest rynkowa wartość a co za tym idzie faktyczna ocena tej maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagnik chce wziąc na firme do róznych prac komunalnych: odsniezanie, przewizenie róznych rzeczy odpady itd, koszenia w przyszłosci zamiatanie. Na poczatek nie bedzie zbyt wielu klientów z czasem bedzie ich przybywac ten ciagnik traktuje jako testowy. Po pierwsze chce się zorientowac jakie beda koszta utrzymania i amortyzacji. Po drugie komfort pacy jest ważny aczkolwiek nie priortetowy. generalnie chodzi mi o usprawnienie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wazne do tuza chce dołaczyc pług hydrauliczny Zetor chyba nie ma w tuzie mozliwosci skretu pługiem w poziomie prawo, lewo. Dorabianie to juz chyba nie to samo co fabrycznie. Zetor może nie byc przystosowany do takiego pługu musi miec sześc łączy. Zetor chyba tylu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydraulika to nie problem - zawsze mozesz zalozyc dodatkowy rozdzielacz. Ile przewidujesz pracy tego ciagnika w ciagu roku (przykladowo u mnie w gospodarstwie pracuja 4 ciagniki, ale kazdy robi ponizej 100 mtg rocznie, chce zmienic na 3, w tym dwa dosc drogie i te beda musialy pracowac ok 200 mtg rocznie, zeby sie oplacaly). Poza tym jesli bedziesz jezdzil sam to Lamborghini, jesli pracownik - to moze byc Zetor.

 

A propose ktos ponizej zadal pytanie czy ten Zetor 5245 jest jeszcze w produkcji? Bo to dosc stara konstrukcja,jak pamietam pierwsze wyprodukowano pod koniec lat 80-tych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek to kogos trzeba bedzie zatrudnic z czasem sam bede probować. trudno jest mi powiedziec iel godzin wyjezdze to zalezy do opadów w zimie i od zlecen an koszenie przewiezienie 100 mtg w ciagu roku powinien spokojnie wyrobić. Przykładowo niech w ciagu tygodnia popracuje 3 godziny dziennnie razy 6 dnijuż jest 18 godzin razy 4 juz jest 72 razy 6 miesiecy powiedzmy juz jest 432 godziny. To na razie teoria czas pokaze. Mnie chodzi przede wszystkim o moc zwrotność żeby nie był za cięzki ponizej 2 ton. chodniki sa o róznej szerokosci. Plug do odsniezania wystarczy 1,7 do 1,8 metra. Zetory sa o mocy powyzej 60 km i szersze i ciezsze to już odpada. Czesci są tansze co też moze oznaczac o gorszej jakosci szybsze zuzycie. Co tanie to drogie. Lamborghini mniej zuzywa paliwa niz Zetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są Zetory o szerkosci maksimum 1,7 metra węzszy byłby lepszy obecnie Zetor produkuje ciągniki o mocy powyzej 60 KM. Chodzi mi o to aby nim odsnieżac chodniki przede wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie mi tu ciągnikiem po chodnikach jeździć i niszczyć - A ŁAP ZA ŁOPATĘ I DO ROBOTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat robie łopata ale za duzych przestrzeni nie zrobisz zwłaszcza gdy duzo pada. sonar pomyliłes se trzeba usprawniac pacę i inwestować. sonar życze Tobie abyś co roku odśniezał 5000 metrów kwadratowych w dzień w dzien a przy intensywnych opadach dwa i trzy razy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służby odpowiadające za utrzymanie drożnosci przejsc dla pieszych w tym chodników odsniezają ciągnika. sonar nie pouczaj innych tylko sam sie weż do roboty i zobaczysz jak długo pociagniesz po paru seoznach bedziesz wrakiem jak tak sobie pomachasz przy łopacie gdy nasypie ci w ciagu nocy 40 centymetrów cięzkiego śniegu i tak sobie odsnież 5000 metrów kwadratowych w dodatku powierzchnie te nie są w jednej częsci. Odsnieżarka do sniegu tez nie zda egzaminu raz że nikomu nie wyrzucisz sniegu do ogródka a na ulice to zaplacisz mandat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnienie pracownika jest za duzym kosztem do efektywnosci ile taki człowiek jest w stanie odśnieżyc w ciagu dnia. Bardziej opłaca się inwestowac maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kup Lamborghini. Mozesz kupic sadowniczy, bedzie jeszcze wezszy, chociaz mysle, ze do Twoich celow wersja rolnicza wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nieco rozluźnić atmosferę a ten od razu się czepia .

A tak w temacie to zastanawiałeś się nad innymi markami czy chcesz wybrać tylko między Zetorem a Lamborghini ? A może coś z firmy FENDT lub MASSEY FERGUSON

http://www.komtechnika.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupiłem lamborghini runner 450 jest trochę waski jak na tereny górskie ale z drugiej strony ma tez i zalety jest zwrotny. Do lekkich prac moc wystarczy do odsniezania chodników choc pod góre gdy napada przez noc 40 centymetrów mokrego sniegu to już sa problemy koła slizgaja sie i trzeba zakładać łańcuchy.Naed na cztery koła jest bardzo przydatny. Przyszłosciowo mysle o valtrze widziałem te ciagniki sa nie złe tylko że cena jest nie co przerażajaca. Widać, że finowie sie cenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety kupiłem lamborghini runner 450 jest trochę waski jak na tereny górskie ale z drugiej strony ma tez i zalety jest zwrotny. Do lekkich prac moc wystarczy do odsniezania chodników choc pod góre gdy napada przez noc 40 centymetrów mokrego sniegu to już sa problemy koła slizgaja sie i trzeba zakładać łańcuchy.Naed na cztery koła jest bardzo przydatny. Przyszłosciowo mysle o valtrze widziałem te ciagniki sa nie złe tylko że cena jest nie co przerażajaca. Widać, że finowie sie cenia

 

Tak.. racja. valtra trzyma się w cenie i tak zostanie.. moim zdaniem jedne z najlepszych ciągników i wytrzymałych.. Tylko to jest tak jak z każdym dobrym sprzętem.. Dopóki będzie chodził to luz, ale jak sie coś popsuje to naprawa tego ciągnika może kosztować.. a jeszcze jest ten fakt że valty nie naprawisz sam, tylko musz mechanika, a mechanik troche kosztuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej ciagników bedzie naszpikowane elektronika taka jest tendencja w motoryzacji. Z czasem nie wiele sie da samemu napawic ale jak cos jest dobre to powinno dłuzej słuzyc od tanszego sprzetu John Darre w klasie o d 50 do 120 km sa dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie chciałbym w niedalekiej przyszłości nabyć ciągnik o mocy ok 130 KM interesuja mnie marki Claas, JD i NH i chcialbym was prosić o opinie użytkownikow ciagnikow o tej wlasnie mocy, slyszalem ze JD sporo palą o NH mowia ze przy wiekszych ciagnikas oszukuja na mocy nie wiem ile w tym prawdy dlatego prosze o kilka słów komentarza, pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...