Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a gdzie można się zaopatrzeć w nasiona kwalifikowane jasia karłowego?

Zna ktoś cenę?

Jakieś rezultaty stosowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zbiera ktoś jaśka karłowego bizonem?? jeśli tak to prosił bym o kontakt pod numerem gg: 754304.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rechu1 Popytaj w centralach i dobrych sklepach ogrodniczych, coś na pewno Ci pomogą, ja też się muszę rozpytać, chociaz słyszałem, że ceny jaśka kwalifikatu są odstraszające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz szukalem, dowiadywalem sie w ozarowie, ale jak mi Pani powiedziala ze moze bedą mieli jak od rolników nakupią... to ja dziekuje za taki kwalifikat... sam sobie rozmnoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W plantico maja po 14zł kg netto ,plonowanie 2-3 tony.

Juz dałem na luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, ja ostatnio gdzieś czytałem że sa odmiany pozwalające się zbierać z pnia, wiecie coś na ten temat?? podobno są wysokie i strąki nie dotykają ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest tak a odmiana, strąki nie dotykają ziemi do czasu... dopoki nie zrobi sie cizki i go nie wylozy... moze na piaskach by zdal egzamin...

sredni plon czystej fasoli u mnie to 25-27 q/ha, w tym roku bylo gorzej 22-23.

W fasoli sztuką nie jest jej zebrac duzo... sztuką jest ją zebrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maskin jakie są efekty stosowania nitraginy?

 

Z mojego doświadczenia NITRAGINA daje pozytywny efekt roślinom następczym.

Miałem taki przypadek że ja i sąsiad za miedzy zasialiśmy fasole i po fasoli tak samo pszenice. Na wiosnę moja była ciemnozielona a jego blada. Tak więc z tego doświadczenia stosuje NITRAGINĘ od kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maskin jakie są efekty stosowania nitraginy?

 

Z mojego doświadczenia NITRAGINA daje pozytywny efekt roślinom następczym.

Miałem taki przypadek że ja i sąsiad za miedzy zasialiśmy fasole i po fasoli tak samo pszenice. Na wiosnę moja była ciemnozielona a jego blada. Tak więc z tego doświadczenia stosuje NITRAGINĘ od kilku lat.

 

Nie uznałbym tego jako doświadczenie, wystarczy posiać inna odmiane i bedzie sie roznila kolorem i wiele innych rzeczy ktore mogą na to wplynąć, ale moge sie mylic, musisz sprobowac na polowie pola wtedy bedzie wiadomo. a jak zasosowales nitragine? zaprawiales czy rozsypales po polu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprawiałem na mokro po konsultacji z producentem tylko mniej wody niż jest napisane na opakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maskin aleś mnie pocieszył

 

Nie chcialem cie zniechęcac... ale z pnia to nawet w mexyku nie zbierają... a przy obecnych maszynach scięcie to zaden problem. Następnie do wału i omlot z pokosa, lub tradycyjnie na koziołki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi co na pierwszy raz w bizonie muszę zrobić, powiedzmy że będzie to hektar albo nawet mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najprościej i najszybciej będzie kogoś wynająć

3.7 + Vat za jaśka okolice Hrubieszowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie najprościej i najszybciej będzie kogoś wynająć

raczej nie realne, do Janowa mam z 80 km, a nie znam nikogo bliżej kto by się trudnił tym zajęciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odnośnie młócenia kombajnem.Ja tego nie robiłem,ale sądzę że na zwykłym klepisku to by fasolę uszkadzało,ze względu na rozstaw prętów(drutów).Jak by było drugie klepisko z rzadszym rozstawem(np.co drugi drut).Przez sita żaluzjowe przy odpowiednim otwarciu to fasola powinna przelatywać.Ale to jest tylko mój głos w dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem kiedyś z gościem to mówił że ma ponad 10 ha fasoli i młóci bizonem ze zwykłym klepiskiem, tylko sita ma zmienione na otworowe, chyba kupię kilogram i sprawdzę czy przeleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
snopek kto tyle płaci w okolicach Hrubieszowa?

Jadąc samochodem w Szpikołosach stał gość i miał napisane ze tyle

Ja swoim w tym roku młóciłem i klepisko zostawiłem w spokoju tylko odpowiednio ustawic szczeline i obroty i tam wiecej nie ma po co zaglądać.

Tylko jeśli Bizon to koniecznie fasole trzeba odbierać dołem.

Żeby było mało pobitej fasoli trzeba cały zbiór przeprowadzić w max 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy w 3 dni? bo jakoś nie kumam...

w bizonie trzeba wyciągać po jednym drucie jak mówi Tekmie, dlatego bizon nie jest zbyt udaną jednostką do młócenia fasoli. Jeżeli jest ktoś zainteresowany dobrym kombajnem do młócenia fasoli to mogę mu taki odpsprzedać za nie duze pieniądze gdzie straty są minimalne, a odbior fasoli nie wymaga wybierania i wielkiego wysilku, kontakt na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rozstaw prętów w klepisku?Ja w poprzednim miałem 10mm.,a obecnie mam założone klepisko o rozstawie prętów=8mm.Przy takim rozstawie to sądzę że fasola byłaby uszkadzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś fasolę młóciłem bizonem na zwykłym klepisku do zboża i nie było żadnych problemów z omłotem.Trzeba zmienić 2 koła pasowe i tyle. Ziarno oczywiście pod spód kombajnu bo podajnik zbożowy ma łopatki z czarnej gumy i strasznie brudzi ziarno ,pozostają czarne ryski na ziarnach i potem jest problem ze sprzedażą. Obecnie młócę fortschritem mdw 514 z pokosów i ziarno idzie prosto do zbiornika ponieważ są tam w podajniku zbożowym łopatki z innego materiału niż guma ,i problem brudzenia i rysowania ziarna został wyeliminowany. Dodatkowo w tym roku planuję przerobić i wstawić podbieracz pokosów z pokosówki fortschritt zamiast hedera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wysypywania nie używam rury wysypowej tylko zakładam dorobiony ślizg z blachy w kształcie rynny ok 2.5m długości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...