Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. Jacku-dwa tygodnie bryndzy poświątecznej i nigdzie nie będzie brakowało.

A co do trzymania się razem -toż to abstrakcja - każdy ma swoją politykę cenową a drugi hodowca jest bądź co bądź konkurencją , która nie wiadomo w którym momencie zrobi jakąś promocję . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta Święta i zaraz po Świętach!!! Jakie rokowania na cenę

Ruch jest większy jak zawsze, ale czekam co będzie od nowego roku bo wszyscy twierdzą że jaja będą kupować na styk bez zapasu w oczekiwaniu na załamanie ceny. Moim zdaniem na taką darowiznę jaką mieliśmy do tej pory trzeba będzie oj długo, a długo poczekać i nie wiem czy się takich czasów doczekamy. Generalnie jajo dobrze się sprzedaje więc cena jaj nie powinna spaść raczej piąć się do góry, dla mnie niech wszystko wróci do normalności.

WESOŁYCH ŚWIAT dla wszystkich uczestników tego forum, oraz dla hodowców z którymi mam przyjemność współpracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda! Hodowla drobiu to jest jedno wielkie wahadło. Za długo było odchylone w niekorzystną stronę dla hodowców. Nic nie będę pisał na temat ceny bo się domyślacie w którą stronę idzie.

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic do świat juz nie kupuje a to ze bedzie drożej no cóż nie raz w ciągu ostatnich miesiecy miało iść w gore i czy poszło tak samo bedzie teraz

Nie bedzie jaj po 30 gr. to była bardzo wyjątkowa sytuacja, która raczej sie nie powtórzy , jak 1A dobilo by w bardzo dalekiej przyszlosci do 25 gr to max ale i ta cena jest raczej malo prawdopodobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic do świat juz nie kupujesz bo tak za bardzo nie masz gdzie wyrwać po starej cenie, a to ze będzie drożej no cóż nie raz w ciągu ostatnich miesięcy cały czas mówiono o dołku do 2012 roku.

Nie będzie jaj po 3 - 10 gr. to była bardzo wyjątkowa sytuacja, która raczej w najbliższym czasie się nie powtórzy , przy dzisiejszych kosztach średnia cena 1A 25 gr to żadna rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie podniecaj się bo dostaniesz wylewu poczekamy zobaczymy według mnie wyżej nie będzie

 

A tak ogólnie to droga biedronko zacznijmy się na wzajem trochę bardziej szanować , chociaż myślę, ze te kalumnie to na pewno piszą ludzie nie z naszej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak Jajcarek do świąt nic nie muszę kupować bo towaru mam i to w dobrych cenach kupionego a po świętach nie muszę kupić tylko producent musi sprzedać ........ życzę powodzenia ( w grudniu 1b płaciłem najdrożej 0.16 gr. ).

szanuj odbiorce swego bo możesz mieć gorszego...... .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest to. Drgnęło o grosz bo musiało i już się normalnie wszyscy ofajdają ze szczęścia. To ma być cena jajka !!!? Koszt w tym momencie macie koło 21gr, więc przestancie się podniecać i zastanówcie się co będzie w styczniu i jak ratować tyłki żeby to się wszystko kręciło. Ja jestem lekko zaniepokojony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Macie rację że jaja sprzedają się bardzo dobrze.Przecież idą święta. To że podrożało dwa, czy trzy groszę to efekt większego zapotrzebowania. Myślę że jajo nie podrożeje przez kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest bardzo prosta

tylko te fermy co mają zdolność kredytwą lub możliwość dużego ogona w paszarni oraz te które posiadają dodatkowe żródła dochodu np. z ziemi z której oddadzą plony w rozliczeniu za paszę lub z lokat głęboko ukrytych albo gry na giełdzie ...... , a co bardziej przebiegli to z salci na której można wyprostować konto w banku , bo słyszałem że kolejni na Bieżuniu muszą ciąć a także ci co sprzedają gotówkowo a nie na długie terminy .

pozostali albo ograniczą produkcję , którą sprzedadzą klientowi bardziej detalicznemu gdzie wyjdą na plus albo będą musieli zamknąć i poczekać ze 2 lata aż się poprawi .

p.s.

czy wiecie kto ciągnie jajo z HISZPANII BO SŁYSZAŁEM O OFERTACH SPRZEDAŻY.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą odnośnie salmonelli, zauważ ze salcia wychodzi tylko bogatym hodowcom kiedy jaja są bardzo tanie i nie mogą sobie poradzić z ich sprzedażą , w przeciwnym razie jest z biedniejszymi hodowcami im salcia wychodzi wtedy jak są duże braki jaj na rynku co się wiąże z dobrą ceną wniosek…. (bogatemu i byk się ocieli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synu dozorcy!! Twój upór mnie zadziwia. W nagrodę zostaniesz dozorcą budynku Alternatywy 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolege lekarza w Gostyminie za mały dadek moge ci załatwic darme leczenie psych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żebyś miał kolegów!!!

To oszust podający się za lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor jak jesteś wierzący to uważaj bo PAN BÓG może Cię pokarać za takie słowa lepiej zaproś przeora z , na Wigilię i pojednaj się z nim pomimo tego że grzeszy na potęgę. AMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie temat cen mnie też by bardzo interesował tylko rozsądnych ,z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extrasy- 32; 0(S) -21,22 ; 1A 18; 1b 16 ; 2a 14 ; 2b 12. I jak to wygląda w porównaniu do reszty - piszcie panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A 17 , 1B 14-16 , 2A 13-14 I (14,5 JEDEN TRANSPORT PO ZAMOWIENIE) , TO SA CENY Z KONCA ZESZLEGO TYGODNIA , W TYM NIC MI JUZ NIE TRZEBA , JAJO JEST MOZE NIE DO OPORU ALE SKAPLETOWAC TIRA MOZNA RAZ DWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O - 35gr ; S - 25gr ; 1a - 21gr ; 1b - 18gr ; 2a - 16gr ;

- kol numerek podajesz ceny jaj z listopada, teraz mamy grudzien !!!!

Jaja pochodzenia Made in Poland

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...