Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

guma nie ma tu znaczenia, poprostu w bizonie ziarno w bizonie jest ciągnięte "górą", a np w clasie dołem podajnika, jezeli by tak bylo ze gumy by brudzily, to brudzily by wszedzie bo przeciez kłosowym tez wraca ziarno, a jednak go nie brudzi. U mnie jest tak ze ja odbieram fasole z podajnika ziarnowego, gdzie mam dorobioną rozdzielnie i nic nie brudzi. Fasole brudzą przenosniki slimakowe i te trzeba omijać. Cena fasoli 3,60 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskin a na dole slimak nie brudzi zanim trafi do przenośnika?

Zębatka nie gniecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami cos tam wleci, nie ma tak ze nic nie uszkodzi, ale jak puscisz do zbiornika to jest otarty, a jak jeszce jest troche wilgotnawy to juz calkiem do duszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką w tym roku planujecie ochronę przeciw chwastom.

Zostało mi z tamtego roku trochę Dual Gold oraz Basagramu jak to dobrze rozplanować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to robie tak samo tyle ze po siewie idzie 1 l afalonu+0,2 l comandu. przed siewem nigdy nie zaprawiam nasion, tylko w tym roku chce wypróbowac z nitraginą
To już jest najmocniejsza i wystarczająco skuteczna mieszanina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to robie tak samo tyle ze po siewie idzie 1 l afalonu+0,2 l comandu. przed siewem nigdy nie zaprawiam nasion, tylko w tym roku chce wypróbowac z nitraginą
To już jest najmocniejsza i wystarczająco skuteczna mieszanina?

Są różne szkoły, na mocnych ziemiach niektórzy zwiększają, na słabych zmniejszają, ta dawka odnosi sie do średnich...

Lecz nie zawsze zachwaszczenie jest uzaleznione od dawki środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile to jeszcze można zwiększyć i jak ? jeśli to nie tajemnica bo u mnie żaden środek nigdy właściwie nie działa w średniej dawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żółtnica, ostrożeń...? Panowie a jak by zrobić mieszankę afalon + panida może ktoś próbował? Załatwiło by to praktycznię wszystkie uciążliwe chwasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.60 +vat? czy bez vatu? Bo dziś się kręcił u nas wysłannik z sahrynia [nie będę pisał po nazwiskach bo kto ma wiedzieć to wie o kogo chodzi]i dawał po 3 złote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że kopa mu sprzedałeś? Z tego co sie orientuje to cena jest 3,70 z Vatem. Ale towaru brakuje (z tąd te podwyżki) i firmy nie mogą się wywiązać z kontarktow, bo podpisywali duze partie licząc na zwiekszone zasiewy (informacje od handlarzy), a tu kicha niskie plony i kiepska aura. Tak ze spokajnie czekamy na cenę bliżej 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował może ktoś Amistar w fasoli, jak tak to jakie były efekty warto iśc w koszta?

Piszcie jakie środki będziecie dawać na chwasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem ale efektu nie widziałem, stosowałem tez duet ultra, tak wogóle to juz nie wierze w stosowanie fungicydów w fasoli. Moze zastosowałem w nieodpowiednim czasie... trzeba by było zobaczyć zalecenia niemieckie i wyniki badan.

 

Jaka obecnie cena brutto karłowego? orientuje się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szparagowej Amistar w ubiegłym roku porażka. Może to przez to że gro porażeń (jak nigdy dotąd) to były bakteriozy a nie grzyb. Najlepiej z grzybobójczych zadziałało Tebu żółtostrąkowa z czystym strąkiem zbierana tydzień po terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ostatnio że przebiórki idą w cenie tony węgla: 700 zł tona. Sprzedawał ktoś? Zna ktoś ostatnie ceny fasoli jasia jaką płacą nasi handlarze? Bo na rynku hurtowym podrożał o złotówkę z 4,4 do 5,4 zł. Czyli obserwując rynek na elizówce jak nam płacono 3,7 na elizówce było 4,4. To jak na elizówce jest teraz 5,4 to ile nam powinni płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:shock: mam nadzieję że kopa mu sprzedałeś? Z tego co sie orientuje to cena jest 3,70 z Vatem. Ale towaru brakuje (z tąd te podwyżki) i firmy nie mogą się wywiązać z kontarktow, bo podpisywali duze partie licząc na zwiekszone zasiewy (informacje od handlarzy), a tu kicha niskie plony i kiepska aura. Tak ze spokajnie czekamy na cenę bliżej 5.
Obawiam się ze 5zł to mało realne ,mafia cenę zrzuciła do 3-3.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podejrzewałem ze tak będzie, pod koniec tamtego tygodnia dzwoniłem do ich przewodnika "jarusia" i dowiedziałem się że wstrzymuje skup na tydzień, dzwonie do pozostałych i nabrali wody w gembe żeby po niedzieli dzwonić, wyczułem podstęp... doszli do wniosku że nie ma dopłat to chłop zawiezie... na rynku drożeje a oni obniżają... trzeba to rozgłosić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie maskin. Po co mają windować ceny jak chłop i tak musi sprzedać.Przypuszczam że to nie koniec i cena może się zatrzymać na 2.50-2.70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno zeszli do ceny 3,6 -3,7 małostkowi gracze... jakby kazdy sie providentem przez miesiąc, dwa, podratowal i niesprzedawał to myśle ze później by procenty odrobil z nawiązką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzisiaj na rynku już po 3 zł była fasolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie żeby przerobić Bizonka zo20 do młócenia fasoli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...