Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

ja mam przedpuszki i bez talerzy tnących sie nic nie zapycha:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ty co jeszcze orzesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przedpłużek sprawdza się do orki przedsiewnej np. pod pszenicę ozimą na powierzchni nie pozostają żadne resztki słomy nawet przy szybkiej pracy powyżej 10km/ha i po późniejszym doprawianiu agregatem

Orka na głębokość poniżej 20cm z przedpłużkiem jest raczej niemożliwa a gdy ziemia nie opadnie po podorywce to przewagę pokazuje ścinacz, który się nie zapycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem przedpłużek sprawdza się do orki przedsiewnej np. pod pszenicę ozimą na powierzchni nie pozostają żadne resztki słomy nawet przy szybkiej pracy powyżej 10km/ha i po późniejszym doprawianiu agregatem

Orka na głębokość poniżej 20cm z przedpłużkiem jest raczej niemożliwa a gdy ziemia nie opadnie po podorywce to przewagę pokazuje ścinacz, który się nie zapycha.

 

 

szybka praco powyzej 10 km/h ???????

 

lepiej dokrec dodatkowy korpus a tak nie zapierdalaj-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja w 2 różnych pługach(grudziądz) z mniejszymi korpusami i większymi założone ścinacze skib i jak orze na razuwe pod rzepak to przykrywa bez problemów tylko mósi być odpowiednia głębokość. w mijszym pługu miałem od dawna i jak kupiłem większy bez ścinaczy to nie mogłem orać nawet podorywki bo żle zakrywało więc kupiłe,m ściancze i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

foto_1_b.jpg

 

Co sądzicie o zagarniaczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale sztywny no może na kołkach nie dla mnie no i te przedpłużki coś słabiutko mocowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wie ktoś ile kosztuje 3 obrotowa z zabezpieczeniem sprężynowym? I jakie jest zapotrzebowanie mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś ile kosztuje 3 obrotowa z zabezpieczeniem sprężynowym? I jakie jest zapotrzebowanie mocy?

 

Zapotrzebowanie mocy znajdziesz Tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jaki pług(nowy) obrotowy 4 skib. jest najtańszy na ryku? z abezpiecz na kamienie(resor albo hydr.), super lekki najlepiej ze zm szer orki?oczywiście unia grudziadz odpada syf jakich mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szybciej jechać mniejszy opór i niby lepiej kruszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki pług(nowy) obrotowy 4 skib. jest najtańszy na ryku? z abezpiecz na kamienie(resor albo hydr.), super lekki najlepiej ze zm szer orki?oczywiście unia grudziadz odpada syf jakich mało.

 

u nas w kraju nie ma lekkich z zabezpieczeniami i do tego tanie.

 

ja bym stawiał na używane z zachodu konkretnie zachodnie niemcy mają dobry i nie zużyty sprzęt polecam pługi lemkena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co opłaca sie kupic plug na ażurowych skibach??jest jakis sens??jakas duza roznica miedzy azurowcami a normalnymi skibami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obrotku dużo daje bo jest lżejszy. Mi osobiście się wydaje że żadna rewelka. Niemieckie bardzo dobrze odwracają i kruszą nie warto wydawać kasę jak by miał być droższy z tymi odkładnicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak juz to by był 3 skibowy obrotowy.i nie wiem czy normalne skiby czy ażury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam azurowy mam taki z uni jest ogromna ruznica (tylko ziemia musi byc dobra odpadaja piaski) ostatnio oralem (zaznaczam mam zagonowy) i obok mnie oral case z 4 skibowym obracanym na zwyklych odkaladniach tylko xl

u mnie pole bylo równe (wykluczajac bruzdy) a u niego grudy po swoim polu jechalem normalnie a przejezdzajac po jego polu malo ciagnika nie polamalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziemie mam 3-4 klasa.jakie duże skiby byscie polecali??35cm czy 40cm??do mtz.3 skibowy obracany.a tak wogole to mtz dał by rade 5 skibowemu zagonowcowi??i jak juz to jaki by był lepszy zagonowy 4-5 czy obrotowy 3???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zalezy kolego ile masz pola?

 

16h

Jak na mój gust to przy takim areale nie ma się co pchać w obrotówke.Z czwórką zagonową 4*35 rusek sobie poradzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 16 ha to obrotówka azurowa pobawic sie mozna i pola bedziesz mial równe wschody lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...