Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

czy maszyny wziete na modernizacje mozna wykorzystywac usługowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby nie można to kto Ci udowodni, że to robisz?

We wniosku o dotację tego napisać nie możesz bo program dotyczy modernizacji własnego gosp rolnego.

Jeśli chcesz robić na legalu to jest program różnicowanie działalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się zapytać czy dużo jest załatwiania dokumentacji przy składaniu takich wniosków ,zdążyłabym jeszcze w styczniu ,interesują mnie pieniądze na prasę i utwardzenie podwórka .Proszę o wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lola, wejdź na strony ARiMR, wszystko tam jest ładnie pokazane. Możesz ściągnąć wniosek wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Oczywiście zdążysz to wszystko zgromadzić i złożyć.

Pamiętaj, że do 17 czy 18 stycznia przyjmowane będą wnioski tylko od producentów bydła mlecznego. Później przez kolejne dwa tygodnie od pozostałych, ale tylko w przypadku, gdy nie zostaną wyczerpane środki przez "mleczarzy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak mam nie całe 20ha i chciałbym kupić ciągnik 100-120km czy mam szanse na dofinansowanie z arimr proszę o szybką odpowiedź.Mam 20 świń i posiadam dwa ciągniki 60 3p i ursusa 3512.i pola obsiane zbożem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marno widzę ten ciągnik... ze 120km. Ale do 100 nie powinno być biedy. A jeszcze jak masz tę glebę ponad 10km od domu to z pewnością..... da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do 100km bez problemu będziesz miał. Powyżej 100 raczej nie masz co zawracać sobie głowy bo marrrrrrne szanse. Jak sprawę chcesz załatwić szybko i bez nerwów to ciągnik 80-90km jest najlepszym wyjściem. Przy 100 już będziesz musiał uzasadnić nieco dokładniej ten wybór dla prowadzącego pracownika ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co muszę mieć żeby złożyć na powyżej 100 konny ciągnik więcej ziemi bo jak tak to od szfagierki w dierżawe wezmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak udokumentujesz 35ha UR (najlepiej pow. 40) to przejdzie. Jeszcze jak dołożysz do tego, że te grunty będą dalej (10km) to tym bardziej.

 

Tak się zastanawiam... przy Twoim areale... jak dostaniesz ten większy ciągnik to co nim będziesz robił? Bo sprzęt do niego to drugie tyle co on kosztuje ( i to ten podstawowy)..... No chyba, że orać będzxiesz nie wzdłuż swego pola tylko poprzecznie... razem i sąsiadom...

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad wyborem i tak się pytam ale chyba wezmę new hollanda T5050 on ma 96 koni to mam szanse na dofinansowanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bardzo to przeszkadza że mam dwa ciągniki ursusa 3512 ma 15lat i 60 3P ma ponad 20 to muszę je sprzedać. i proszę jakie muszę wymogi spełniać do tego ciągnika new hollanda T5050 ma 96 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wymogów na CNH to już Ci pisałem wcześniej to nie ma co się powtarzać. Co do "60" ja bym je opylił mjąc już tego nowego. Po co mi byłoby 4 ciągniki na 20 ha. Przynajmniej byłoby trochę grosza na sprzęt do nowego traktora. Generalnie nie przeszkadza jak mają ponad 22 alta. Ale z ciekowości mogą Cię zapytać po co tyle ciągników na taki areał...

Ja na Twoim miejscu już bym składał wniosek do kupy i nie plątał tej sprawy na forum. A najlepiej zadzwoń na informację do swojego odziału Agencji i tam też wyjaśnią co i jak...

A jak tak się będziesz ciągle obawiał i szukał problemów to tak i ten ciągnik kupisz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kupuje tylko i wyłacznie maszyny jak np. rozrzutnik, pług to muszę wypełniać opis zadań w zestawieniu rzeczowo-finansowym? O co wogóle w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obowiązkowo!!! bez tego załącznika kasy nie dostaniesz i od razu mogą Ci cały wniosek odrzucić. To jeden z najważniejszych załączników.

Jak bierzesz maszynki to w PRG wypełniasz tylko do tabelki z budynkami i planowanymi inwestycjami włącznie (o ile pamiętam to 5.2) a dalsze tabelki zostawiasz...

 

W tym załączniku podajesz dokładnie co wybrałeś i opistujesz każdą wybraną maszynę.

kol. 2 - (zgodnie z zestawieniem rzecz.-fin.) np. I.A.1 lub (jesli kolejna) to: I.A.2... bla bla i tak kolejno. Lub jak lizing to odpowiednio I.B.1 (o ile dobrze pamiętam, że koszty objęte lizingiem to reprezentuje literka "B". Ale głowy za to nie dam bo nie pamiętam już)....

kol. 3 - pełne dane dilera u którego kupujesz. Tylko się nie pomyl bo będziesz poprawiał. (dane z pieczątki)

kol4 - no chyba nie trzeba tłumaczyć tu.. podajesz markę i typ jaki ma wybrana przez Ciebie maszyna

kol. 5 - rok wypordukowania danej maszyny.

kol 6. - ładowność lub moc lub szerokośc roboczą lub iloskibowy pług...... itd.

kol7 - jak będziesz mocno wykorzystywał daną maszynę (w % na rok) czyli: 2lub 3 lub 5 lub 10, 20.....

kol 8 - cena netto maszyny.

 

Poza tym jest przecież instrukcja do wypełnienia wniosku (całego). Ściągnij ją sobie ze strony agencji i tam jest wszystko wyjaśnione co i jak punkt po punkcie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poprzednio tego nie wypełniałem i dawałem tylko oferte cenową z firmy. Wogóle zdecydowałem się na inny ciągnik niz podawałem wiec po co to wypełniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie w instrukcji dokładnie pisze ze: Opis zadań dołączany jest wyłącznie w przypadku, gdy w zakres operacji wchodzą również inne zadania niż wymagające przedłożenia wraz z wnioskiem ofert lub kosztorysów.

Według mnie jesli sie zalacza oderte cenowe na maszyny to tego wypelniac nie trzeba bo przeciez tam wszystko jest napisane: firma, cena ładownosc itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wola. Rób jak uważasz.

Ja zawsze to dodawałem bo u mnie to było wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 posty poniżej napisałem. Choć generalnie nie bardzo wiem o co ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się zapytać jakie są koszty wypełnienia i złożenia takiego wniosku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wypełniałem je za darmo - bo robiłem je sam dla siebie. Jednak zupełne zero to nie do końca - koszty to dojazd do dilera/ów i wzięcie ofert plus wypisy z ksiąg wieczystych bo to jest płatne, ale tu już stałej opłaty nie ma - zależy od sądu. No i wydrukowanie jak nie masz drukarki. Czyli ogółem mnie w tym obecnym PROW to kosztowało niecałe 400pln. (100 na paliwko..)

Jeśli chodzi o korzystanie z firm to słyszałem (podkreślam że słyszałem) że biorą określony procent od wartości brutto projektu (z greguły do 7%). Im większa kwota tym procent mniejszy. Ale tu ja nie chcę nic insynuować bo to tylko posłuchy. Z pewnością śledzą ten temat takie firmy więc może ktoś z nich by się wypowiedział i byłoby jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO GOVER

ile czasu zajęło Ci skompletowanie wszystkich dokumentów

można wiedzieć na co je składałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej czasu zajmuje pozyskanie wypisów z ksiąg wieczystych. Jak je mają w bazie to od ręki masz a jak nie to do 5 tygodni zajmuje im wprowadzenie danych (chyba że odwiedzisz sędziego i przekonasz go (jakoś), że sprawa pilna). Jak się uda sąd załatwić od ręki to lecisz na uczelnię po stempelek gdzie się uczyłeś (załącznik do wniosku obowiązkowy). Później oferty.... Ja składałem na 2 maszynki (tak się złożyło, że u 1 dilera więc oferty to "szybka piłka"). To mi zajęło 1 dzień podróżowania....

Następnie ksero wniosku dopłat (ale to już miałem więc nie zajęło mi to czasu). Zaświadczenie od lekarza wetrynarii o dobrostanie też mam z poprzedniego wniosku więc również nie traciłem na to czasu. Generalnie nie traciłem czasu już na resztę załączników bo je miałem (Mam na myśli cały czas tylko te załączniki za którymi trzeba się przejechać.).

Pozostało tylko siąść przed kompem i wypełnić wniosek. Zajęło mi to ok. 7 godzin. W tym prawie 3 zmarnowałem na wklepywanie wszystkich działek (aż mi się w głowie kręciło od tego). No i drukowanie z 30 minut...

Reasumująć: projekt zabrał mi 2 dni robocze... ( 1 dzień jazda za załączniakmi a 2 to wypełnienie.)

 

I na tyle to by było... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą do mnie zainteresowani wypełnianiem wniosku o modernizację i chcą znać hasło do planu i wniosku.

Teraz za dużo czasu nie mam więc podaję hasło do wniosku i planu, które wygenerował mi excel. Nie jest to hasło dokładnie jakie posiada plik, ale następuje zdjęcie ochrony, a następnie wpisanie go ponownie, powoduje że plik można odblokować oryginalnym hasłem. Hasło się przydaje do zdjęcia ochrony na arkuszu działek we wniosku, aby można było bezproblemowo przekopiować działki ewidencyjne z poprzednich wniosków (wcześniej usuwając scalenie komórek) i kopiować tylko kolumnami jako wartości w sekcji wklej specjalnie.

 

Tyle mojego.

 

Wniosek:

 

AABBABAABBBF

 

 

Plan:

 

AAAAAAAAAAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...