Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jaki moment obrotowy ma c330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jaki moment obrotowy ma c330

 

Wedle instrukcji obsługi z 1984 108 Nm

Czy mógłbyś umieścić szegółowe dane techniczne c330 lub skany zdjęcia instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał skaner albo aparat cyfrowy to bym umieścił

Moc 22,6 KW(30,8 KM) przy obr 2200 na minutę

masa własna 1695 kg, (bez kabiny i obciążników) z tego przód 622 tył 1073kg

 

z obciążnikami masa wynosi 1930 kg (45 kg mają przednie obciązniki, tylnie 190 kg)

masa z obciąznikami i kabiną (stara kabina, emki mają cięższą) 2090 kg(starego typu kabian waży 160 kg.)

 

Rozstaw kól tylnych 125 cm, przednich 140 cm(STANDARDOWO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się Tuuurbina rozstawy popieprzyly i cyferki też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś ci się Tuuurbina rozstawy popieprzyly i cyferki też.

 

Adam uwielbiam cię

 

Wskaż lepiej co pomyliłem(mało jest to prawdopodobne że się pomyliłem).

 

Pisać bzdury pod moim adresem to nie sztuka.Krytyka powinna być merytoryczna a nie polegać na obrażaniu mojej osoby.

 

Proszę zaniechać naruszeń moich dóbr osobistych w szczególności mojego dobrego imienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie maksymalne ciśnienie powinno być ustawione w układzie hydraulicznym C330?

Jakie są parametry pomp aluminiowej wrocławskiej 200 i jakiejś żeliwnej 150? Jak się sprawują?

Czy ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam u siebie przy jednej 30-stce z turem podkrecone i daje 150atm a przy drugiej nic nie było robione i jest 120atm myśle że te 150 to już jest maks nawet przestawiam nim pług fortschit 4 skiby tylko jak sie ostro puści sprzęglo to przodek podnos

i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza 330 po remoncie chodzi jak żyleta

Czy w 330 z 1985 był montowany wyłącznik prądu z akumlatorów.Jest to wyłącznik który umożliwia odciecie prądu z akumlatorów.Jest to dobre urządznie bo osoba niewtajemniczona nie będzie mogła zpalić ciągnika nawet jeśli ma kluczyk do stacjki bo mu się nawet zadna kontrolka nie zaświeci

Czy ten wyłącznik był montowany seryjnie czy też to mógł być wynalazek poprzedniego właściciela mojej 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gdybym miał skaner albo aparat cyfrowy to bym umieścił

Moc 22,6 KW(30,8 KM) przy obr 2200 na minutę

masa własna 1695 kg, (bez kabiny i obciążników) z tego przód 622 tył 1073kg

 

z obciążnikami masa wynosi 1930 kg (45 kg mają przednie obciązniki, tylnie 190 kg)

masa z obciąznikami i kabiną (stara kabina, emki mają cięższą) 2090 kg(starego typu kabian waży 160 kg.)

 

Rozstaw kól tylnych 125 cm, przednich 140 cm(STANDARDOWO)

 

A jakie prędkości osiąga na poszczególnych biegach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prędkości w 330:

I- 2,1

II 4,1

III 6,5

IV 8,5

V 16,8

VI 26,6

 

Podane prędkości dotycza zwykłej 330 na oponach 9,5 -32

 

Emki podobno szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Prędkości w 330:

I- 2,1

II 4,1

III 6,5

IV 8,5

V 16,8

VI 26,6

 

Podane prędkości dotycza zwykłej 330 na oponach 9,5 -32

 

Emki podobno szybsze

 

A zna ktoś prędkości na normalnych oponach 11.2-28?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej instrukcji nie ma podanych prędkości jazdy.Mam tylko podane przełożenia na poszczególnych biegach.Gdybym znał prędkość przynajmniej na jednym biegu to juz potem bym obliczył prędkości na poszczególnych biegach.Na oponach 11,2-28 traktor jest troszkę wolniejszy.nie wiem skąd wziął gość te prędkości ale wydają mi sie możliwe i prawdopodobne aby były takie jak je podał.

 

Cały też problem prędkości zależy od obrotów jakie Twój silnik może osiągnąć.U mnie w 330 wyciąga aż 2700 obr/min.Ciekaw jestem czy by silnik wytrzymał 2800 obrotów.

Poprzedni użytkownik podkręcił obroty i dlatego moja trzydziestka jest sporo szybsza.Słyszałem że normalnie 330 ma mieć maxymalnie 2400 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich doświadczeń wynika ze emki sa duzo szybsze niz zwykle trzydzistki mam opony 12,4 x 28 i predkość mierzylem w taki sposob ze trzymalem sie wózka gdy jechalismy po szosie a obroty byly w granicach 2200 to jest zwykła 30 z 82 mialem zalozony licznik przy rowerze i predkosciomierz wskazywal 25.9 km/h jechala tez za nami emka była daleko ale szybko nas dogoniła mimo tylu obrotów, na 30 mam ogranicznik na pompie i wiecej niz 2400 nie da rady taka jest moja opinia z własnych doświadczeń pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z moich doświadczeń wynika ze emki sa duzo szybsze niz zwykle trzydzistki mam opony 12,4 x 28 i predkość mierzylem w taki sposob ze trzymalem sie wózka gdy jechalismy po szosie a obroty byly w granicach 2200 to jest zwykła 30 z 82 mialem zalozony licznik przy rowerze i predkosciomierz wskazywal 25.9 km/h jechala tez za nami emka była daleko ale szybko nas dogoniła mimo tylu obrotów, na 30 mam ogranicznik na pompie i wiecej niz 2400 nie da rady taka jest moja opinia z własnych doświadczeń pozdro.

 

Z tego co sie orientyje to można podkrecić do ok.2700 tylko.... jak długo pochodzi na takich obrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z moich doświadczeń wynika ze emki sa duzo szybsze niz zwykle trzydzistki mam opony 12,4 x 28 i predkość mierzylem w taki sposob ze trzymalem sie wózka gdy jechalismy po szosie a obroty byly w granicach 2200 to jest zwykła 30 z 82 mialem zalozony licznik przy rowerze i predkosciomierz wskazywal 25.9 km/h jechala tez za nami emka była daleko ale szybko nas dogoniła mimo tylu obrotów, na 30 mam ogranicznik na pompie i wiecej niz 2400 nie da rady taka jest moja opinia z własnych doświadczeń pozdro.

 

Z tego co sie orientyje to można podkrecić do ok.2700 tylko.... jak długo pochodzi na takich obrotach?

 

Ojciec dzwonił dzisj do poprzedniego wlasciciela naszej 330 i się dowiedział że oboty w naszej 330 są ustawiona na 2700 od czasu kiedy się gwarancja na ciągnik skończyła czyli w 1986 roku.Odpowiadając na pytanie martinusa:pochodzi minimum 19 lat Trzeba tylko unikać jazdy z obrotami na 2700 pod obciążanem, to znaczy możesz jeździć na tych obrotach ale jak jeździsz nieobciążonym traktorem.

 

Okazało się że wyłącznik prądu z akumlatorów to pomysł sąsiada bo często musiał zostawiać 330 w różnych miejscach i bał się że ją ukradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z moich doświadczeń wynika ze emki sa duzo szybsze niz zwykle trzydzistki mam opony 12,4 x 28 i predkość mierzylem w taki sposob ze trzymalem sie wózka gdy jechalismy po szosie a obroty byly w granicach 2200 to jest zwykła 30 z 82 mialem zalozony licznik przy rowerze i predkosciomierz wskazywal 25.9 km/h jechala tez za nami emka była daleko ale szybko nas dogoniła mimo tylu obrotów, na 30 mam ogranicznik na pompie i wiecej niz 2400 nie da rady taka jest moja opinia z własnych doświadczeń pozdro.

Ja 330m na ful obrotach i po równej drodze wyciągałem na kołach 12.4 x28 prawia 28kmh po założeniu kół 9,5x42 wyciągam prawia 38kmh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy zakłada ktoś w zimie pług do śniegu (przedni oczywiście) ,,,,ja miałem kiedyś pług do śniegu (samoróbka) ale ciągnięty .Po prostu ogromny trójkąt z desek zbity i robiło robote . Chociaż widziałem C 330 z takim spychaczem z przodu zamontowanym

P>S A czy RCV rozrzutnik do wapna jest wskazany do pracy z C 330 ? Sorki że to może głupie pytanie ale nie spotkałem sie jeszcze z takim zestawem.Ponoć widziałem taki rozrzutnik który w zimie był wykorzystywany jako piaskarka ale C360 ciągnęła go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam 6 hektarów pola w lekkiej i średnio ciężkiej ziemi i chce kupić ciągnik.

Waham się pomiedzy U 330 i U 360. mam około 14 tysięcy które moge przeznaczyć na kupno ciągnika. Który wybrać?

 

ja proponuje C 330 za te pieniądze kupisz C 330 i to nawet nie taką strasznie starą .C 360 też możesz kupić .Posprawdzaj jakie oferty na necie są.Mam tu pare linków

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=69374835

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=70691121

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=70894754

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=71119473

 

Jak widać wybór jest trudny ale.....na tym forum C 330 ma większą przewage z tego co zauważyłem. Sam mam C 330 1976r i uważam że to fajny ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 330m na ful obrotach i po równej drodze wyciągałem na kołach 12.4 x28 prawia 28kmh po założeniu kół 9,5x42 wyciągam prawia 38kmh.

 

Jak ty mogłeś założyć opony 9,5-42 do 330?

Chyab chodziło ci o 9,5-32. Z tą prędkością to też trochę przesadziłeś, no wcale nie trochę tylko wielkie trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 32 cale ale 42 cale. Dla chcącego nic trudnego chodziło mi o zwiększenie prześwitu bo pryskam na pryszczarka w rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie 32 cale ale 42 cale. Dla chcącego nic trudnego chodziło mi o zwiększenie prześwitu bo pryskam na pryszczarka w rzepaku.

 

Grześ możesz wyjaśnić w jaki sposób założyłeś opony 9,5-42 do 330.

Czy koła wystają pozabłotniki a felgi są od 912?

Jak to przerobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przestawić na zwolnicach. Ja dospawałem do obręczy felgi ceowniki do których przykręciłem tarcze felg od 330. Z przody dorobiłem dłuższe oski i tak to wyciągam 38 kmh Chętnym prześle zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam C-330 z czołowym ładowaczem Tur. Mam nadzieję, że ktoś instalował w takim ciągniku wspomaganie. Jeśli tak, liczę bardzo na podpowiedzi w jaki sposób to najłatwiej zrobić ?
zobacz na forum ursus 330-tam chyba ktoś o tym pisął
znajomy ma zalożone wspomaganie bardoz ładnei chodzi
Jestem w trakcie mam już siłownik orbitrol+kierownica pompę przewody podkładki nyple itp. Brak mi czasu i mam problem czy:

1. Siłownik zamocować wzdłuż przedniej osi (chyba tak zrobię tylko jak) czy prostopadle np. do obudowy sprzęgła?

2. Napęd pompy i gdzie ją zamocować jak to zrobić najlepiej?

 

Temat powyższy oczywiście usunięty, a treść przeniesiona do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytałem w internetowym opisie c330 że ma ona moment obrotowy 100Nm. Czyli niższy niż T25A, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...