Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:08 Wto 20 Paź 2020

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekb37

PostWysłany: 18:28 Pią 2 Sty 2009    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Czy za te pieniądze mozna kupić? 3600 zł http://www.allegro.pl/item516688323_plug_rabewerk.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rrkukielka

PostWysłany: 17:52 Pią 2 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkiego dobrego w nowym roku

Koledzy mam fenda 612 145KM kolo tylne ma szerokosc 65 cm
mysle o kupnie pluga obrotowego wario co polecacie ziemie mam klasy 3,3a mozajka jaka powinna byc minimalna szerokosc orki na jeden korpus by nie ugniatal ziemi w bruzdzie
Powrót do góry
jaworaski

PostWysłany: 00:24 Sro 31 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wieć tak , jak najbardziej da radę, bo to lekki pług, przy zakupie mówił ze trzeba patrzeć min czy słupice nie poprzeginane, czy siodła nie przyjechane, poza tym, to wiadomo czy niespawany czy rama nie zwichroawana, bo są asy co zabezpieczenia kołkowe przerabiają i są efekty Confused generalnie mówi że taki bez zbytniej roboty, na dobrych lemieszach i odkładniach, i w miarę lakier, i po 93 w wzwyż to trzeba liczyć od 15, ale to już ładne sztuki, ale mówi że granice cenowe sa bardzo płynne, tyle moe powiedzieć Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
LewY

PostWysłany: 17:37 Wto 30 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak bedziesz co wiedzial napisz na forum Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jaworaski

PostWysłany: 14:58 Wto 30 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj jadę do qmpla który zajmuje się od paru lat naprawami sprzedażą i użytkuje pługi kverneland, więc pogadam z nim, w końcu jes bardzo w temacie Wink u mnie 7 lat już pracuje SteenoOtegem 3 skiby i nie narzekam pozdro
Powrót do góry
LewY

PostWysłany: 14:29 Wto 30 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
co sądzicie o plugu KVERNELAND VD100?? czy ma ktos taki lub podobny?? co mozecie o nim powiedzieć?? jakie są jego wady i zalety?? no co zwracac uwage przy zakupie i najwazniejsze czy wato w taki pług inwestować??
mam zetora 10540 gleby 3 i 4 klasa beza kamieni teren lekko pagórkowaty, zastanawiam sie nad kupnem własnie takiego pluga w wersij czteroskibowej, rposze o wszelkie Wasze opinie na ten temat.
Dzieki, pozdrawiam
Powrót do góry
Peron

PostWysłany: 22:01 Wto 16 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też się wydaje bardzo przystępny cenowo. A stan bardzo dobry.
Powrót do góry
1 aga1

PostWysłany: 21:59 Wto 16 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kamieniami to niemam zadnego kłopotu a co do pługa to własnie ta cena daje do myslenia dzwoniłem do gościa a le nie jest za bardzo rozmowny i temat pługa niebardzo chce mowić tylko karze przyjechac i samemu poogladać no ale ja mam do niego około 230 km a to toche za daleko .
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 20:54 Wto 16 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:
1 aga1 napisał:
A co byscie powiedzieli na ten pług http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=500118365

Nie jestem pewien czy dobrze widzę ale zabezpieczenie na kołek scinany?? jak masz kamienie na polu to sie trochę nachodzisz. I jakiś tani jak na stan bdb. . .

tez zwróciłem uwage na cene nawet inne przedmioty tego sprzedawcy są coś za tanio wystawione
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
marcin82

PostWysłany: 20:38 Wto 16 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 aga1 napisał:
A co byscie powiedzieli na ten pług http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=500118365

Nie jestem pewien czy dobrze widzę ale zabezpieczenie na kołek scinany?? jak masz kamienie na polu to sie trochę nachodzisz. I jakiś tani jak na stan bdb. . .
Powrót do góry
1 aga1

PostWysłany: 19:29 Wto 16 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 21:18 Pon 15 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łomżyniak może ten lemken którym orałeś był trochę "wyśmigany" bo ja jeszcze lepszym pługiem od lemkena nie orałem. Przykrywa 2-metrowe trzciny i słomę po kombajnie nie zostawiajac nic na wierzchu. A co do Kverneland-a to nie wiem, może ma różne wersje elemetów roboczych, bo ja chyba trafiłem na te najsłabdze - słabo przykrywa i dosyć spory opór stawia
Powrót do góry
łomżyniak

PostWysłany: 20:54 Pon 15 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne.

Zależy co kto widział na pokazach, spraktykował, jak co wygląda, bo niektóre pługi już na oko budzą zaufanie, a inne nie.
O Lemkenie zapomniałem i zresztą dla mnie jest za "miękki" na sprężynach, bardzo chodzi na boki, przez co nie jest go łatwo ustawić na idealnie rózną orkę, ale zgadzam się, półka jest wysoka.
Powrót do góry
kiciak

PostWysłany: 19:59 Pon 15 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łomżyniak napisał:
1 aga1 napisał:
ziemie mam 2 i 3 klasa mowicie o dobrym plugu ale podajcie marke

Nowe: Kuhn, Kverneland, Gregiore Besson, Vogel, Overum,
Stare - zależy tylko i wyłącznie od stanu maszyny

Powiem inaczej
Pierwsza liga LEMKEN i GREGOIRE BESSON
Druga liga to Kuhn, KVerneland
Druga i pól liga Vogel KNOT(to nie pomyłka) i Overum
reszta to juz inna rzeczywistosć

(zastrzegam że jest to moje prywatne zdanie nie mam zamiaru sprzeczać się z wlaścicielami wymienionych maszyn)
Powrót do góry
łomżyniak

PostWysłany: 21:44 Nie 14 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 aga1 napisał:

Nowe: Kuhn, Kverneland, Gregiore Besson, Vogel, Overum,
Stare - zależy tylko i wyłącznie od stanu maszyny
Powrót do góry
1 aga1

PostWysłany: 21:27 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
łomżyniak

PostWysłany: 21:18 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha - no i bierzemy pod uwagę gleby - jeśli to ma być orana 3a i 2 klasa, to na pewno 3 skiby na mocniejszej ramie, a jeśli 4 i 5, to na pewno bym się rozglądał za lżejszą 4.
Sorry za pisanie posta pod postem, ale zapomniałem tego dodać, a chyba chyba nie można edytować swoich starych postów. Mozna?
Powrót do góry
łomżyniak

PostWysłany: 21:14 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
1 aga1 napisał:
Witam ! Mam pewien problem i niewiem jak go rozwazac , mysle ze Wy mi w tym pomozecie a mianowicie chodzi mi o typ pluga do masseja 4360 106km
chodzi mi o obrotowy mialem pozyczony na jesien krone 3*50 i wydaje mi sie ze byl troche za maly a drugi mialem lemken 3*35 to tego to nawet nieczul mysle o jakims 4*45 tylko niewiem jaki PROSZE O OPINIE

106koników do 4 obrotowej to troche za mało lepiej założyc 3 obrotową wtedy masz większy zapas mocy i zużycie paliwa na 1 ha jest mniejsze, do 3 obrotowej możesz tez założyc pakomat i na pewno spokojnie da rade

Tu się z szanownym kolegą nie zgodzę, bo Pakomat to takie cóś wykonane z blachy, co po grudach na ciężkiej ziemi pójdzie górą bo jest lekkie, a jak pójdzie górą - to nic nie zrobi, a lekkie musi być, bo jak by było ciężkie to by urwało to lekkie ramię na którym jest umocowane do pługa. a ramię musi byc lekkie, bo inaczej by było za ciężką dźwignią. Natomiast Pakomat na lekkiej glebie koncertowo się topi w piachu, "ukosując" pług, ściagają traktor do boku i zwiększając opory orki, a co za tym idzie spalanie - co sam widziałem na pokazach, a razem ze mną ok 300 ludzi wysmiało operatora. Tyle że pakomat idzie zaraz za pługiem i mierne efekty swojej pracy zaciera.
A do ZDROWYCH 106 koni DOBRZE USTAWIONE 4 skiby obrotka DOBREJ FIRMY może być. Byle nie za ciężka, no i nie wiadomo jaką Massey ma zdrową hydraulikę.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 18:20 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 aga1 napisał:
Witam ! Mam pewien problem i niewiem jak go rozwazac , mysle ze Wy mi w tym pomozecie a mianowicie chodzi mi o typ pluga do masseja 4360 106km
chodzi mi o obrotowy mialem pozyczony na jesien krone 3*50 i wydaje mi sie ze byl troche za maly a drugi mialem lemken 3*35 to tego to nawet nieczul mysle o jakims 4*45 tylko niewiem jaki PROSZE O OPINIE

106koników do 4 obrotowej to troche za mało lepiej założyc 3 obrotową wtedy masz większy zapas mocy i zużycie paliwa na 1 ha jest mniejsze, do 3 obrotowej możesz tez założyc pakomat i na pewno spokojnie da rade
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
łomżyniak

PostWysłany: 14:24 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 aga1 napisał:

OPINIA prosta jak prostata - do 106 koni 4 skiby, 40 lub 45 na korpus, waga do 1100 kg i jazda.
Powrót do góry
1 aga1

PostWysłany: 17:22 Czw 11 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Aras DSL

PostWysłany: 23:39 Pon 24 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja orałem 902 rabewerk 3x40 i frostem 3x40. W żadnym nie było problemów z ustawieniem pierwszej skiby. Oba z przedpłużkami były i pięknie orały, ciagnik sobie dobrze radził. Z tym że frost był zgrabniejszy i łatwiej było manewrowac na końcach pola. A kupując pług doradzam najpierw zobaczyc ile kosztują do niego elementy robocze np na stronie www.grupaunirol.pl czy w greene.
Powrót do góry
jar23

PostWysłany: 10:20 Pią 14 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką obrotówkę Byście mi proponowali do U-902 ????
Na allegro niektóre pługi to ceny z kosmosu wzięte.
Dzięki za doradzenie.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 21:11 Sro 12 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza sie- jezeli rozstaw koł przy ciagniku masz 1 metr to nie idzie ustawic pierwszej skiby -dotyczy tylko plugow o szerokosci 50 cm na korpus, jezeli masz 40 cm to dasz rade...........
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 19:54 Sro 12 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co mnie uczyli fachowcy przy zakupie pługa to obowiązuje zasada że wewnętrzna odległość między oponami przednimi musi być taka sama jak między tylnymi. Wtedy pług ciągnie równo i prosto, może dlatego w niektórych ciągnikach trzeba zmienić rozstaw tylnych kół. Co do pierwszej skiby to chyba jest jasne że wszystkie powinny brać jednakowo.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  Następny
Strona 2 z 39

Skocz do: