Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

w Polsce o ile wiem to tylko robili w Pronarze (możliwe ze jeszcze w Czrnej Białostockiej) i jak kupisz nie z pronaru to masz prwdziwie wschodniego MTZ'a, jak chcesz kupić nowego ruska z białorusi to mozna zamówić przez net www.ziand.com mozna tu tez kupić wszystkie potrzebne części. nigdy nie miałem jednak potrzeby kupowania tam więc dokładnie jak to działa w praktyce to nie wiem. Jeśli chodzi o ceny... hmm , należy kupić anonse i popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy do mtz82 da się z tyłu założyć opony 18,4-34?

Chce mieć większy uciąg mojej maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu założysz te opony musisz jedynie zwrócic uwage na synchronizacje przedniego mostu wzgledem tylnego - inne opony = inny obwód koła i inny stosunek liczby obrotów przedniego koła do tylnego na takim samym odcinku drogi. jak masz kase na dobre przednie opony to warto w to tez zainwestować. Podaj jaki masz przedni most: portalny? belkowy? z samoblokadą? i jakie masz opony do tej pory, mimo wszystko ja polecam jeszcze szersze opony jak na takie bedzie cie stać a mianowicie 520/70 R34. opony na przód jesli masz załozone z tyłu opony 18,4 R34 to mozesz założyć o wymiarach: 11,2 - 20; 11,2 R20; 360/70 R20 oraz 380/70 R20 najbardziej polecam te ostatnie:) jednak wymagają odpowiedniego dociążenia ok 450 kg no i przy takim dociazeniu wzmocnienia półramy dwoma płaskownikami tak jak mają to pronary - czyli dodatkowy problem ale myśle ze warto

 

no i do szerszych opon z przodu z dodatkowymi obciąznikami potrzebne jest lepsze wspomaganie - hydrostatyczne a nie standartowe serwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy MTZ 82 uciagnie 5 skibowy pług zagonowy 35-40cm???i jakiej szerokości agregat pociągnie???

 

po ile są mtzety z roczników 1994-97?

 

Taki MTZ 82 z 1994r. kosztuje od 24000-27000zł

 

co taki słaby ruch w tym temacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej wiecie moze jak naprawic na wlasnqa reke skrzynie biegow w mtz 320 a bo ostatnio zblokowala mi sie (4 raz ale jiuz po gwarancji) i mam tyl,ko kilka biegow do przodu i niebardzo chca sie ludzie podjac naprawy tego a podobno jak sie wie jak to mozna to zrobic na wlasna rekee prosze o pomoc
Trzeba było kupić john deera
widziałem że ten mtz nic nie warta
sprzedaj grata i nie baw sie w naprawy

Ile tym traktorem przejechales ze skrzynia padla? Starymi polskimi trzydziestkami czlowiek przejechal 10 000 motogodzin i nic w niej nie robil a taki nowy mtz ma juz skrzynie rozwalona?

jak ten pronar robi te traktory!!!????

Ten twoj ciAGNIK rozumiem ze byl wyprodukowany przez pronara?

tak w mtz-tach jest bedzie miał 10 mth i skrzynia do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te używane MTZ to jakaś chora sprawa, widziłem ogłoszenie o mTz 82 z 1998roku do sprzedania po cenie 44 000 zł, tymczasem MTZ 82 nowego z białorusi można kupić za około 60 000.Przecież to się w ogóle nie opłaca kupować używanego MTZ kiedy nowy jest niewiele droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
czy MTZ 82 uciagnie 5 skibowy pług zagonowy 35-40cm???i jakiej szerokości agregat pociągnie???

 

po ile są mtzety z roczników 1994-97?

 

Taki MTZ 82 z 1994r. kosztuje od 24000-27000zł

 

co taki słaby ruch w tym temacie???

 

ja mam mtz-ta 82 ts i ciągnie 5 skibówkę z UNII 1,7 metra i agregat upr.siewny 2,75 .RAdzi sobie bdb.Do pługa mam jeszcze dopięty campbell średnicy40 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ile pali zwykły czerwony ruski MTZ 82?

spalanie na mtg(proszę podać ile wynosi ta motogodzina w MTZ) lub na hektar.

Tylko bez głupich postów że pali np 8 litrów na hekatr w ciężkiej i głębokiej orce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mtz-ta 82 ts i ciągnie 5 skibówkę z UNII 1,7 metra i agregat upr.siewny 2,75 .RAdzi sobie bdb.Do pługa mam jeszcze dopięty campbell średnicy40 cm

 

 

agregat upr. siewny-tzn co dokładnie???na jakim biegu podorujesz i orzesz z 5skibamy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy MTZ 82 uciagnie 5 skibowy pług zagonowy 35-40cm???i jakiej szerokości agregat pociągnie???

 

po ile są mtzety z roczników 1994-97?

 

Taki MTZ 82 z 1994r. kosztuje od 24000-27000zł

 

co taki słaby ruch w tym temacie???

 

ja mam mtz-ta 82 ts i ciągnie 5 skibówkę z UNII 1,7 metra i agregat upr.siewny 2,75 .RAdzi sobie bdb.Do pługa mam jeszcze dopięty campbell średnicy40 cm

 

agregat upr. siewny-tzn co dokładnie???na jakim biegu podorujesz i orzesz z 5skibamy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukam informacji na temat ciągników BELARUS importowanych z Białorusi jak one się sprawują?
Takie pytania to prosze zadawać w tematach o mTZ lub Pronarach..

Modertora proszę o przeniesienie poprzedniego postu do temato o mTz i do pronar.A tak w ogóle to zapytam kiedy będzie proponowana przeze mnie fuzja tematów o proanarach i mTZ?

Tak też zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić Pronara Zubronia. Proszę o wypowiedź gdyż absolutnie jestem zdezorientowany
pronar żubroń to nic innego jak dawny władymirec [t 25 itp.] o ile wiem są dwie wersje z dwu- [30 KM] i trzycylindrowym[45 KM] silnikiem lekko zmodernizowanymi w porównaniu z "władkami". są to sprawdzone konstrukcje i produkowane od dawna, tego typu silniki były wykorzystywane na białorusi w wielu wersjach róznych ciągników dwu- trzy- i cztero cylindrowych, również z przednim napędem. w porównaniu do władków to ma zmodernizowane sprzęgło hamulce układ kierowniczy i hydrauliczny, w innym miejscu zamontowany zbiornik paliwa, no i wygodniejsza kabina, skrzynia biegów nawrotna tzn ze te same biegi są do przodu i do tyłu i do przestawiania przód tył jest osobna dźwignia bez potrzeby wyłącznia biegu zeby to przestawić tak jak to było we władkach, bardzo wygodna w obsłudze, z naprawą skrzynie tez nie ma problemów nie trzeba rozpoławiać ciągnika i do tego nie ma on kątowej przekłądni głównej która mogła by po czasie zacząć wyć, nie mam pojęcia jak za to sprawuje sie przedni napęd bo nie jeździłem żubroniem moze wypowie sie ktoś kto ma juz doświadczenie w kierowaniu tym ciągniczkiem, jak jakieś pytania to prosze pisać bo narazie nic wiecj nie przychodzi mi do głowy.
Za sam wygląd zewnętrzny powinno się takie dziadostwo wyeliminować z rynku krajowego że nie wspomne o zaczepie transportowym izawieszeniu trzy punktowym.
Za sam wygląd zewnętrzny powinno się takie dziadostwo wyeliminować z rynku krajowego że nie wspomne o zaczepie transportowym izawieszeniu trzy punktowym.

Ja licze na to że z czasem zostanie zmodyfikowany zaczep ale pewnie wtedy to Żubroń juz będzie naprawdę przestarzałym ciągnikiem

Za sam wygląd zewnętrzny powinno się takie dziadostwo wyeliminować z rynku krajowego że nie wspomne o zaczepie transportowym izawieszeniu trzy punktowym.

Ja licze na to że z czasem zostanie zmodyfikowany zaczep ale pewnie wtedy to Żubroń juz będzie naprawdę przestarzałym ciągnikiem

Ostatnio widziałem ceny tych ciągników - nie dziwię sie ze jest taka - w końcu ma to ciągniczysko sporawe braki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
link

Tu macie linka do fabryki silnikw w misku. Bardzo ciekawe Silniki. Wersie do ciagnikow i samochodowe.

Z 4 wyciskaja az 156 koni a z 6 250 koni.

Mi by zwaszcza ten Д-245.16С2 podchodzil. Niskoobrotowka, 130 KM no i do tego 630 Nm!!.

Wtedy idealny ciagnik uniwersalny na 100-150 ha.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym kupić Pronara 82TSA II o mocy 90 koni.

Proszę użytkowników o informację na temat ciągników Pronar dotyczącą:

-ich trwałości, awaryjnośc,i

-zużycie paliwa,

-wydajność w pracach polowych

-serwis i dostępność częsci zamiennych

- oraz wszelkie inne istotne informacje na temat ciągników Pronar.

Bardzo proszę o rzetelną i uczciwą informacje o ciągnikach Pronar o mocy 80-100 koni.

Będę wdzięczny za wszystko.Dziękuję.

miałem okazje pracować na takim ciągniku tylko że w starszej wersji 99r.

Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to pali mniej jak ursus 914 czy zetor 8145

Spokojnie pociągnie pług 5 skibowy ja ciągałem pół zawieszany forshrir B-201 i dawał sobie spokojnie rade silniki nie do zdarcia tak samo turbina gorzej ze skrzynią biegów i przednim mostem raz ukręciła mi sie oska w przedni moście no i biegi troche cięzko wchodzą ale można sie przyzwyczjić ogólnie mniej awaryjny od polskich ursusów ,warty polecenia

dzięki za informację
Zalety to:

-małe spalanie w porównaniu np. do Ursusa

-żwawy silnik, bardzo wysoki moment obrotowy jest odczuwalny i daje dużo frajdy podczas ciągania (siłe ma prawie podobną do Ursusa 1222 )

-max obroty i moc przy 1800 obr/min (zaleta bo jest z pewnością ciszej niż przy 2200, zarazem wada bo trzeba wiecej "mieszać" biegami)

- 14 biegów, które pozwala dobrać prędkośc jazdy, przy której silnik pracuje pod optymalnym obciążeniem w danych warunkach

- fajnie się jedzie - po przesiadce z Ursusa 912 różnica nie do opisania

- z pewnością niska cena

- i z tego co słyszałem to silnik nie do zajechania, a przedni most już jest zmieniony w porównaniu do starszych

Wady:

- chol... przecieki olejów prawie w kazdym miejscu ( bardzo denerwujace)!!!

chwalą się wdrożonym systemem jakości i medalami, a zasługują na pierwsze miejsce w zatruwaniu środowiska olejami

- wycie skrzyni i/lub mostu plus dodatkowe wycie podczas włączonego przedniego napędu (nie przeraź sie na samym początku, z czasem sie dociera i cichnie)

- źle dobrane zmienianie biegów(jedna wajcha do zmiany z "polowych na szosowe") plus dziwne przełożenia na kolejnych biegach co prowadzi do problemów ze znajdowaniem kolejnych przełożeń podczas jazdy szosowej( nie zrozum mnie źle-biegi wchodzą raczej dobrze), osobiście mnie to denerwuje, Ursus ma za mało biegów ale lepiej się je dobiera i wybiera przy zmienianiu

- prymitywny rozdzielacz w pompie co powoduje trudności z ustalaniem położenia zawieszonych maszyn ( ursusy mają to lepiej rozwiązane), da się jednak przyzwyczaić

Ps.

Porównuje tylko do ursusów bo takimi jeździłem. Zresztą cena "zagranicznych" jest zbyt wysoko żeby były porównywalne jakością.

Gdyby się z niego olej nie lał to bym go polecał z pełnym przekonaniem. Jednak gdy nie stać Cie na wydanie wiekszej kasy to moim zdaniem lepszy nowy Pronar niz używany zagraniczny. Jest to ciągnik na tyle prosty ze mozna samemu naprawić różne rzeczy. Natomiast w "zagraniczny" napchanych elektroniką ....? raczej tzrba do serwisu(no chyba że wogóle się nie psują)

a co myslicie o mtz 82 z rocznika 1996 /95?

czy mtz 82 jest duzo gorszy od pronara?

czy oprocz slabszych niz w nowych pronar przednich mostow mtzety maja jakies inne dodatkowe wady?

Prosze o informacje

MTZ to njlepszy ciągnik za grosze.

Jeśli nie masz kasy na nic lepszego to kup mtz 82 i bedziesz OK.

za te pieniądze to najlepszy ciągnik na rynku ludzie którzy maja kupowac cos używanego kilkuletniego decyduja sie na nowego pronara za te pieniądze ale jego jakosc nie jest za dobra mój znajomy ma i nie było miesiąca zeby nie był na serwisie skrzynia padała z 3 razy ja osobisciebym sie nie zdecydował wole zetora
w mtzecie skrzynia siada w niektorych modelach.

Ze hydraulika nie najlepsza to chyba wszystkim wiadomo. Czasem moze pasc przedni naped. Po za tym to w tych traktorach nie ma co sie zepsuc. Od 9 lat mam mtzeta 82 a w tamtym roku kupilem jeszcze stukonnego pronara i powiem ze jestem z nich zadowolony. Za te pieniadze to traktory sa naprwde dosc dobre. Za zetora bym ich nie zamienil, bo paliwo po 4 zł i zetor by mnie zniszczył.Moim zdaniem mtz czy pronary to traktory na naprawde dobrym poziomie, bo pracuja w trudnych warunkach i zrobia duzo i pala rozsadnie.

kiedys mialem zetora 7245 ale tak bestia doila ze go sprzedalem i wziolem tyle pieniedzy za uzywanego zetorka 7245 ze kupilem nowego mtz 82. Teraz sie moge smiac z tego kto go ode mnie kupil bo pewnie klnie ze ma stary ciagnik ktory na stacji paliw ostatnie grosze mu z kieszeni wyciagnie. 9 letni mtz na pewno nie jest bardziej awaryjny niz 20 letni 7245 bo tyle bedzie teraz mial ten ktorego sprzedalem.

Wiele osób na forum wypowiada się krytycznie na temat Pronarów. Ale czy za wartość tego ciągnika można kupić coś innego? Myślę że jest wart tej kasy.Proszę wszystkich użytkowników Pronara 82SA o opinie.
Który lepszy

Zetor Proxima 8441 czy Pronar 82Sa

mam ursusa 1014 i mam zamiar kupic pronara z turbem mój ursus sie często psuje skrzynia sprzęglo wycieki olejów problemy z pompa hydra żółwia dwie zwolnice mam dosyc tych remontów czas w pług orac a ty sir ciagnik rozwala najlepiej bym chciał kupic pronara bo tanijak przenica po 300zł to na nic lepszego niestać jest prosty i dobry silnik ma turbine i wersja z wzmocniana hydraulika by mi sie przydała pozdrawiam
pronar nie ciagnik idealny ale lepszy

Biez smialo pronara.

A jaki chcesz kupic model pronara?

Do DJ: Moim zdaniem nie ma co porownywać proksimy i pronara 82 bo to inna klasa.Jesli mialbys wybrac miedzy Forterra 9641 a 82 to pewnie ze zetor.
Do DJ: Moim zdaniem nie ma co porownywać proksimy i pronara 82 bo to inna klasa.Jesli mialbys wybrac miedzy Forterra 9641 a 82 to pewnie ze zetor.

tylko niestety zetor wiecej pali a dzis to bardzo wielka wada

czy widzieliście ciągniki pronar drugiej generacji?

Mają bardzo duży moment obrotowy np ten model 90 konny ma aż 450 Nm

LINK

To link do cennika:

LINK

Co najśmiejsze większy niż odpowiadjący mu 90 konny zetor9641 ma dużo niższy moment obrotowy: bo tylko 380 Nm przy obr 1500

LINK

Ciekawe czy modernizację ruskich silników dokonał pronar samodzielnie czy też zrobili to ruscy?

Szkoda tylko że pronary mają stosunkowe słabe ponośniki, bo gdyby nie to to pronar mógł by być bardzo konkurencyjny

Co o tej konkurencji zetora i pronara myślicie?Jest to realne?

Witam wszystkich!!

Konkurencja ZETOR-PRONAR??

Ja mam dwa zetory i mtz_ta i mam okazję porównać nie tylko moc ale pozostałe atrybuty tychże maszyn.Poza tym sama liczba sprzedawanych ciągników w Polsce mówi sama za siebie(zetor górą).Jeżeli chodzi o porównanie nowych ciągników to weźmy pod uwagę że zetor forterrka 90 km. w wersji podstawowej oferuje skrzynię z rewersem zsynchronizowanym i z trzema stopniami przełączanymi pod obciążeniem oraz udzwig 5850 kg oparty na systemie EHR.Niech by pronar dołożył te dodatki do swojego modelu to jestem ciekaw ile by sobie za to zaśpiewał. Nie bluźnię oczywiście na mtz_ta bo spisuje się nie źle lecz stawiać tych ciągników obok siebie według mnie nie należy.

W pełni się z Twoją opinią zgadzam

Natomiast jeśli chodzi o silnik w zetorze i nowym pronarze to yu mamy pełną konkurencję i wydaje się że lepsze silniki mają pronary

Niestety nie wiem jak pronary zachowują się w praktyce, a z zetorów mam tylko starego 7245

sie ma TUUURBINA!!

Dlaczego sądzisz że pronary mająlepsze silniki?

Pronary II generacji mają wyższy moment obrotowy niż zetor.Jednak jak już powiedziałem nigdy z pronarami nie miałem do czynienia.Moim zdaniem silniki pronar są lepsze niż zetora bo właśnie mają wyższy moment obrotowy.

Zgadasz się

zobacz że pronar 1025 l l 105 km ma 429Nm i zetor 103km tyle samo a 110 konny 11441 (ja go mam) aż480Nm.(choć nawet pojemność silnika jest mniejsza w zetorze). I nie tylko ważna jest sama wielkość momentu ale także wzrost i zapas.

mam też mtz_ta 82TS i widze różnice w charakterystyce: zetor jest bardziej zrywny i ostro reaguje na pedał gazu. Jeżdzę na codzień tymi ciągnikami i widzę te różnice.Oprócz tego zetor ma lepiej rozłożoną masę (przód/tył) w stosunku do mtz.

A propo czy znasz cene PRONARÓW l l generacji?????

Pronar 82SA II kosztuje brutto 124000 PLN

Jest ok. 20 000 droższy od pierwszego wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kombajn to wyglada tak jakby o czyms sobie przypominali i to doklejali pózniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten kombajn to wyglada tak jakby o czyms sobie przypominali i to doklejali pózniej

 

 

Przeztakich jak wy mamy w Polsce prawie 3 mln bezrobotnych.

Przecież kupując towary produkowane w Polsce dajecie komuś pracę.

Wyśmiewanie się ze wszyskiego co polskie powoduje taką biedę i nędzę, bo jak sie kupuję tylko rzeczy z importu to nasza produkcja pada.Takie bzdury jak wy piszecie wyżądzają wszystkim szkodę.Bo kto wie czy zagraniczne kombjany są lepsze niż pronarowskie Widziałem 3 letniego classa w którym trzebabyło pół skrzyni robić bo tak był zajeebiście dobrze zrobiony.

 

Jak nic nie wiecie o kombajnie pronar to siedzcie cicho, albo zajmijcie się remontem waszych gruchotów-kilkuletnich zetorów.

 

Może ktoś sie wypowie kto wie od czego jest np silnik w tym pronarze.

 

Kowal to by się przydał aby wyklepać niektórym ich zakute łby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie plugawienie polskich produktów, polskich maszyn skończy się tym ze wszyscy zostaniemy parobkami i niemieckiego baora.

Polak tylko potrafi krytykować to co polskie i chwalić zagraniczne badziewie.

Nie darmo istnieje powiedzenie"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

 

2 lata temu ojciec kupił motocykl pronar, wszyscy mówili że to gorsze niż stara WSK,a jeździ nim do dziś bez większych problemów.Podjerzewam że z innymi produktami pronar jest tak samo.-Są dużo lepsze niż w powszechnym mniemaniu.

 

Chwalcie dalej zetory, jd czy inne szwabskie urządzenia a nasza produkcja niech idzie od razu na złom, bo według was taki pronar czy ursus zawsze jest do duupy

 

Bardzo się cieszę że jest firma Pronar, że funkcjonuje już parę lat na rynku i że sie rozwija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kombajn dosyć dokładnie obejrzałem na polagrze no napewno nie zachwycał wykonaniem oprucz kabiny całość wyglądała tak jak to opisał Raf.

Bizon według mnie wypada lepiej .Na zadawane pytania niewiele mogli powiedzieć panowie z pronara .

Wogule nigdy nie krytykowałem Polskiej pracy ale to wykonanie właśnie przypomina kowala , ale nie artystę .Ciągniki Pronar a szczegulnie z seri 2 są ok ale trzeba dać 20 tys więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić MTZ 82.1. Może ktoś coś onich wie np. ile palą , czy łatwo jest dostać do nich częśći itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie plugawienie polskich produktów, polskich maszyn skończy się tym ze wszyscy zostaniemy parobkami i niemieckiego baora.

Polak tylko potrafi krytykować to co polskie i chwalić zagraniczne badziewie.

Nie darmo istnieje powiedzenie"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

 

2 lata temu ojciec kupił motocykl pronar, wszyscy mówili że to gorsze niż stara WSK,a jeździ nim do dziś bez większych problemów.Podjerzewam że z innymi produktami pronar jest tak samo.-Są dużo lepsze niż w powszechnym mniemaniu.

 

Chwalcie dalej zetory, jd czy inne szwabskie urządzenia a nasza produkcja niech idzie od razu na złom, bo według was taki pronar czy ursus zawsze jest do duupy

 

Bardzo się cieszę że jest firma Pronar, że funkcjonuje już parę lat na rynku i że sie rozwija [/quote

 

1 Kupiłem area 3 metrowego z UNI z hydropakiem wszystko było ok aż nie założyłem siewnika i okazuje sie ze nowa maszyna a siewnik wisi z jednej strony 30 cm wyzej niż z drugiej- przyjechał serwisant upier.....ł co mu nie pasowało i jakoś tam "na zakładkę " pospawał

2 kupiłem nowego Kosa 3 metrowego - przyjechał do mnie na plac a on cały zardzewiały, poodzierany itd-- mowie ok to tylko farba, pomaluje

ale jak w wale napedzającym kasete siewnika do poplonów krzywo została wspawana ośka to już nie wytrzymałem,...........

 

"Takie plugawienie polskich produktów, polskich maszyn skończy się tym ze wszyscy zostaniemy parobkami i niemieckiego baora."

- co ma piernik do wiatraka --POLSCY rolnicy beda pracować na zachodnim sprzecie a to ze kupujac zachodnie maszyny nakrecamy IM gospodarke (sprzedaż) to już inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polacy kupujcie ciągniki Zetora, młynarze pszenice z czech bo jest tańsza o 100 zł.Ubranka z Chin. I tak staniecie się parobkami. Polacy ja myślałem że myślicie ale to tylko ściema. Mój znajomy ma ciągnik Pronar i bardzo się cieszy że go posiada. Jest lepszy od zetora, oszczędniejszy, ma tańszy serwis i jest polski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...