Skocz do zawartości
Klub LW

Klub Lekarzy Weterynarii

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy lekarze weterynarii mogą znaleźć miejsce dla siebie w Klubie Lekarzy Weterynarii (http://klublw.pl/). Będą nie tylko dostawać najświeższe wiadomości dotyczące swojej profesji, ale również wymieniać się doświadczeniami, pytać i wzajemnie sobie pomagać. Lekarze weterynarii z całej Polski skupiają się w klubie, który ma aspiracje, by usprawniać ich codzienną pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem DOKTORKI

weźcie się do roboty

te świadectwa to wielka ŚCIEMA

do mnie nigdy żaden z was nie przyjechał żeby zobaczyć świnie

więc poco te świadectwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wet. świń w życiu nie widział ? Wet. sprawdza czy masz gospodarstwo wolne od choroby Auyeszki w ten sposób nie sa mieszane świnie z gospodarstw wolnych ze swiniami z gospodarstw nie poddanych badaniu / sporadycznie ale takie jeszcze się zdarzają / myslisz identycznie jak min. rol. ciekawy jestem co na to Unia Europejska boje się ze jak się dowie o zniesieniu świadectw to cały program zwalczania Auyeszki może wziąśc w łeb i setki milionow zł. przez jedną durną decyzje zostaną zmarnowane. Ciekawy jestem dlaczego minister nie walczy z importem świn z zachodu a co za tym idzie o podwyżke cen skupu zywca ? Rolnika zbawi czy zapłaci za swiadectwo 17 czy 10 zł. to sa te kolosalne wydatki ? Nie wspomne już o cenach pasz , nawozów itp. tu niech sie minister wykaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pier.dolenie.............

 

jaki jest cel świadectwa w przypadku transportu świń wolnych bezpośrednio do uboju ????( bo tylko takie zniesiono )

ktoś zrobił 3 badania uznał ze stado wolne , co roku robi monitoring żeby to potwierdzić i dyskutują nad świadectwami...........łatwa kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki cel że jak ktoś nie ma stada wolnego od Aujeszki to nie dostanie świadectwa a jak nie dostanie świadectwa to nie może sprzedać do rzezni i zostanie zmuszony do zrobienia badania , i wten sposób caly kraj zostanie uznany za wolny od Auyeszki , proste tylko minister i Ty nie kumacie.A czemu jak idziesz do np. Urzędu Gminy i bierzesz jakiekolwiek zaswiadczenie to musisz bulić i nie buntujesz się że zarabiają latwą kase. jeżeli chodzi o ministra to dobrze powiedziała mu min. Fedak - też z PSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weterynarze mają listy kto ma stado wolne od aujaszki i na podstawie tej listy wystawiają świadectwo i to masz rację

ale na spędzie czy w ubojni jest też wet i ma dostęp do tych list

więc po jaką cholerę TE KWITKI przecież wet je zabiera

a jest to lekarz z tego samego powiatu mało tego często to ten sam człowiek

a jeśli jest to spęd to i tak wystawia jeszcze jedno ŚWIADECTWO na przewóz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze wet. na rzezni nie ma tej listy , a zaswiadczenia wydają weterynarze którzy brali krew / tak jest u mnie nie wiem jak u was/ jeszcze jedno nie zawsze rolnik oddaje świnie do jednej i tej samej rzeżni. A tak naprawde nie ma o co kruszyć kopi niech się Sawicki martwi za to bierze pieniądze i zaszczyty. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guzik prawda u mnie krew pobierali z firmy Sa....t a zaświadczenia wydają weterynarze z mojej gminy

natomiast listę stad wolnych od aujaszki mają z powiatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz ile można zmienić tylko trzeba WOLI

a nie piep.... że nie mieli podwyżek

rolnik hodowca {kur,świń}miał

podwyżki to są w sklepach

a promocje to na śmierdzące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...