Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych.

Ceny jaj konsumpcyjnych to kompletne dno!!! ale nie będzie aż tak źle kur niosek ubywa.

- podaję średnie ceny w poznańskim :

O- 32-35gr

S- 20-24 gr.

1A- 18-19 gr.

1B- 14-16gr.

2A- 14gr

2B- 11gr.

A jak się mają ceny w innych rejonach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich stronach 10 gr. taniej "pajacu "- i przestań obrażać ludzi "dziwaku " nawet nie masz odwagi napisać kim jesteś tylko podszywasz się pod porządnych ludzi "cwaniaku"

niech kur ubywa jaja i tak nie zabraknie PANOWIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedroko, przestań nadużywać alkoholu , ocknij się !!!! nie widzisz jaki stek bzdur wypisujesz ? Nie rób z siebie Kaszpirowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Jacku u nas ceny na hurt bez dowozu : 1A-0.20-0.19 1B-0.17-0.18 2A-0.16 itd szalu nie ma ale da sie sprzedac ! Pozdrawiam Panowie jak chodzi o BIEDRONKE i JAJCARKA to proste ... ignorowac ich i pisac swoje bez bajeczek i wyzwisk !! Bo jak widac oni maja problemy psychiczne ze soba i anonimowo musza sie powyzywac ...robiac z tego forum kpine !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję rację kol. ferma07, cwaniactwo z ich strony jakich mało, dawno rozszyfrowałem kto za tymi Nickami stoi. Dlatego pozwoliłem dobitnie się im przeciwstawiać żeby nie myśleli że będą nam rozdawać karty.

Nie wiem z jakiej planety przybyli, ale dla mnie są małymi ludkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ferma ty juz nie raz pisales bzdury i nie raz ci je wytykalem wiec to co piszesz teraz jest zwyke warte tyle co nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. ferma07 u nas na mazowszu są jaja w podobnych cenach aczkolwiek różnie się sprzedaję w zależności od odbiorcy i ilości towaru.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny na dziś i pewnie na najbliższe dni:

O-0,34

S-0,23

Ia-0,20

Ib-0,18

IIa-0,15-16

IIb-0,12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor dubel na obrońcę hodowców.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jaki pan taki kram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze komus nie bedzie do smiechu ale postaram sie zrobic co tylko w mojej mocy u moderatora strony aby paru forumowiczow usunac i aby nie rodzili sie na nowo jak grzyby po deszczu bedzie blokowane konto przez id kazdego forumowicza Pozdrawiam wszystkich co zasmiecaja to forum po przez brak rzetelnych informacji chocby poprzez podanie obojetnie jakiej ceny i sytaucji panujacej na rynku : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego forum, na innych działach produkcji może panować pełna kultura ponieważ są tam sami producenci gdzie wpisy służą im do informowanie się nawzajem o sytuacji jaka panuje obecnie na rynku danego działu.

Nasz nie interesuje opinia i ceny handlarzy, my nie jesteśmy tacy biedni i głupi za jakich nas uważają

Ci nasi panowie i panie to są normalni pod rzygacze którzy nic mądrego nie piszą tylko swoimi wpisami doprowadzają do awantur z hodowcami itd.

Ps;

trzymajmy się chłopaki, już nie długo i oni popadną w łasce, może ten czas nauczy ich chrzty kultury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Zbuk - Jestem pośrednikiem i przysięgam ,że nigdy ale to nigdy nie uważałem hodowców ani za biednych , ani za głupich. - Wręcz przeciwnie - wystarczy porównać majątek średniego handlarza do średniego producenta - wnioski nasuwają się same.

Może dlatego Ci "niedobrzy handlarze" tak walczą o ceny ,bo widzą to i chcą żeby z tego tortu więcej zostało dla nich. Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol zbuk ceny ustala rynek nie handlarze masz detalistów szanuj ich jak płacą po 25gr za 1a a hurt ma swoję prawa i tez sprzedajesz handlarzom albo na przetwórstwo i nie mów że masz cenę 3,40 za kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mam pojęcia co Wami kieruje, kiedy czytam co niektóre posty. Nie widzę w nich po prostu sensu przekazu.

Mam jednak nietypowe pytanie. Ostatnio usłyszałem od klienta że po ugotowaniu mojego jajka, obraniu i przekrojeniu, żółtko nie jest idealnie na środku tylko gdzieś ucieka na boki, a przez to jest mało estetyczne.

Dlatego mam pytanie do Państwa hodowców jako producentów.

Czy to z czegoś wynika ???

Jeśli z niczego to dlaczego jajko z innych ferm ma żółtko na środku po ugotowaniu ???

Nie jestem hodowcą, tylko handlarzem.

 

Dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to z czegoś wynika ???

Jeśli z niczego to dlaczego jajko z innych ferm ma żółtko na środku po ugotowaniu ???

Nie jestem hodowcą, tylko handlarzem.

 

Dzięki za informację.

 

 

-żółtko jaja ŚWIEŻEGO znajduje sie centralnie -otoczone przez białko , żółtko w jajku umocowane jest za pomocą jednej ze skrętek do błony komory powietrznej , im starsze jajko tym komora powietrzna wieksza co powoduje przesuniecie skretki a jednoczesnie przemieszczenie sie żółtka - jednoczesnie w procesie starzenia żółtko staje sie coraz wieksze wchłaniając część białka , białko staje sie żadkie i nie jest w stanie utrzymać żółtka w centralnym połozeniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. michugor; w 100% zgadzam się z opinią kolegi cezarek96 ale jeszcze prosiłbym poczekać na wyrażenie swojej opinii od dwóch największych ekspertów tego forum (Jajcarek Biedronka) którzy moim zdaniem posiadają największą wiedze z dziedziny drobiarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za fachową odpowiedź.

Jednak nasuwają mi się kolejne pytania...

1. po mniej więcej ilu dniach żywotności jajka dzieje się tak jak opisał to cezarek96??

2. Czy mam przez to rozumieć także że mój hodowca czasem "dyma mnie w tyłek"???

 

I chciałem zapytać czy ma ktoś masę jajeczną (najlepiej w woj. kujawsko-pomorskim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. michugor, przy dzisiejszej pogodzie jajo może postać nawet miesiąc i nic dziwnego z nim nie powinno się dziać, co innego jest w okresie letnim, krótko mówiąc od warunków przechowywania, oraz na wartość jaja gdzie duży wpływ ma żywienie kur, z doświadczenia wiem jaka jest różnica między jajem wyprodukowanym na własnych paszach a niżeli na paszy kupnej.

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok kolego Jacku310363. Tylko skoro wiem że jajko mam świeże to mimo wszystko żółtko w moim jajku gdzieś ucieka:-) cud jakiś chyba.

A skoro wiesz z doświadczenia jaka jest różnica między jajem wyprodukowanym na własnych paszach aniżeli na paszy kupnej. To ja chętnie bym z Twojego doświadczenia skorzystał.

Jeśli oczywiście podzielenie się taką wiedzą nie stanowi dla Ciebie problemu:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol michugor

Producent majonezu dając jaja do badania z trzech ferm miedzy innymi z mojej gdzie kuru są karmione własną paszą zajęły pierwsze miejsce pod względem zawartości podstawowych składników jaja kurzego jakimi są…. (ciężar ogólny, woda, sucha masa białka, tłuszczowce, węglowodany i substancje mineralne, zapach itd.) także lepsza jakość jaja wynika przede wszystkim od karmienia czyli z jakich komponentów jest zmieszana pasza i genetyki ptaka.

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...