Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:37 Czw 22 Paź 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 676, 677, 678 ... 2453, 2454, 2455  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 22:05 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest was za dużo i macie za dużo świniarze te z już kure hodują . W wielkopols pojawili się już naganiaćze żeby kurniki na futerkowe typu szynszyl królik nutria bo cyna jest klatki słabo schodzą na paszy duże przebicie miesz mają
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sosna

PostWysłany: 22:01 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacy wszyscy mili pozdrawiam obcy
Powrót do góry
sosna

PostWysłany: 21:58 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" żeldroba" także
Powrót do góry
sosna

PostWysłany: 21:52 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" żeldroba" także
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 21:51 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

weś się rozpędż i pierdolni.j łbem w sosnę nie w dęba bo byś się zabił.
Powrót do góry
sosna

PostWysłany: 21:46 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem zdenerwowanie medoxa gdy przeczytał moje pierwsze wpisy chodziło mi o chłodną i spokojną ocenę branży w której jesteście od lat i pokoleń sam mieszkam na wsi i ojciec posiada ok 30 h gosp. ogólnouprawowe bez hodowli zrezygnował z hodowli z uwagi na wiek i brak sił. Jęsli kogoś wk....em nie miałem tego na celu.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 21:27 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zapomniałem o Tobie gąsko też Cie kocham Very Happy
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 21:23 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kajlo ren to luk skajdłoker
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 19:54 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Predo - buziaki 😘
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 19:36 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(słowo zostało usunięte) przedmówco.
Powrót do góry
Czupakabra

PostWysłany: 13:32 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich w nowym 2016 roku.
Straciłem dostęp do forum jakieś 2 lata temu.
Nie jestem więc do końca nowym na forum.
Częściowo byłem poza branżą. Wróciłem niestety w związku z przejęciem cudzych długów na kurniki.
Medox ma rację jak zwykle zresztą.
Ta branża żywi wszystkich poza hodowcami. Sytuacja z 2015 roku powtórzy się w 2016 niska rentowność produkcji żywca jest i będzie faktem.
Wzrost produkcji związany z nowymi inwestorami którzy nie mieli nigdy do czynienia z drobiem oraz wzrost produkcji u "starych" drobiarzy prawdopodobnie spowoduje falę bankructw źle zarządzanych ferm. Masa ludzi jest perfidnie wprowadzanych w błąd przez przedstawicieli mieszalni i zakładów ubojowych co do dobrych perspektyw drobiarstwa.
Iluzoryczne myślenie że mnie się uda bo jestem najcwańszy i zamykanie się między innymi na krytyczne słowa medoxa jest jak dodawanie gazu przed ostrym i śliskim zakrętem. Wiadomo czym się skończy.
Brak oddolnej konsolidacji jest bardzo na rękę wszystkim ponad poziomem hodowca. Zresztą ta konsolidacja jest niemożliwa z różnych względów.
Niewidzialna ręka rynku będzie siekła na oślep. Życzę refleksu i refleksji na 2016 rok. Czekajmy na przejęcia w dużych firmach drobiarskich w promocyjnych cenach i schwycenie za pysk całej reszty hodowców lub ich utylizację.
Gra się rozpoczęła a nasze pozycje są już dobrze zinwentaryzowane i namierzone. Nie ma możliwości aby drobiarstwo mogło przejść inną drogę niż pozostałe działy gospodarki. Jesteśmy elementem gospodarki światowej i przepływu kapinału światowego stanie się to co podyktują bardziej doświadczeni.
Ja na chwilę w branży nie zrobię nadprodukcji. Odzyskam kasę i zmykam.
Wszystkiego dobrego jeszcze raz na 2016 i radzę ze zrozumieniem czytać medoxa nie wiem dlaczego ten gość jeszcze pisze po tylu wyzwiskach a pisze w większości prawdę. Bez odbioru.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:01 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko lata temu,jak kazali wam wypuścić to coście wyprodukowali do lasu ,to było chwilowe i związane z importem mięsa z USA ,teraz ten proces potrwa do momentu bankructw tylu ferm,aż poziom produkcji spadnie do odpowiedniego poziomu
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:18 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdej ,podkreślam KAŻDEJ wytwórni pasz na koniec roku odbyły się olbrzymie rauty i posypały nagrody za duży wzrost sprzedaży
Wylęgarnie zaczynają (fakt autentyczny człowieka z kolejnym obiektem na 75tys) mieć problem z przyjęciem nowych kurników na rok 2016 ,a w poprzednim właściciele wylęgarni, zarobili naprawdę morze kasy z uwagi na ilości jakie wylęgli ,ubojnie mają coraz wyższe marże z uwagi na relatywnie coraz tańszy surowiec,podobnie sklepy i hurtownie.Bardzo dobrze wiedzie się również producentom jaja wylęgowego.
TYLKO wy sprzedajecie towar po 2.70 ,a jak podskoczy na 3zł ,to radość w całym domu.Odpowiedzcie mi tylko na pytanie CZY NA PRAWDĘ TEGO NIE DOSTRZEGACIE ? Produkujecie coraz więcej ,za coraz mniejsze pieniądze.W pewnym momencie ,nikt nie wie którym ,nastąpi wyjście poza punkt krytyczny i ceny spadną poniżej kosztów produkcji w kosmos i będziecie mieć,jak kiedyś, propozycję ,wypuszczenia tego do lasu.A wszyscy wokól nadal będą tłukli kasę!!!! Paszranie,wylęgarnie,ubojnie,hurtownie i sklepy !!!!!!!Naprawdę nie zdajecie sobie z tego sprawy?I nic nie zrobicie.Nie zapłacicie im? Przyjdzie komornik i wam wszystko zabierze i po temacie
I jeszcze jedno ,jeśli ktoś miał 120tys kur np po dziadkach i ojcach ,albo np z własną produkcją paszy przez lata na mączce i istotnie inwestuje kilka milionów zł własnych środków w podwojenie produkcji w tej chwili (zamiast np zainwestować w coś co go uniezależni od tej branży ,jakąś drugą nogę)i uzależnia całe swoje i rodziny życie od kur znaczy tylko jedno - JEST KOMPLETNYM DEBILEM ,który nic innego poza hodowaniem kur nie potrafi.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 11:11 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci co budują koło mnie nie mieli z kredytami nigdy do czynienia. Kupę lat produkowali w ilości 120 tysięcy na wolny rynek. Widocznie mają mało bo stawiają obiekty żeby jeszcze to podwoić. 100 % wiarygodna informacja. Cóż, każdy jest kowalem swojego losu. Ja życzę przede wszystkim każdemu zdrowia nie tylko na nowy rok. Wink
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:46 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I żeby nie było , że piszę to po pijaku Embarassed no....może trochę jeszcze w główce mi szumi Very Happy , ale myślenie mam zupełnie jasne Mr. Green
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:44 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przykrością , ale hodowcom poza zdrowiem niczego innego nie życzę Evil or Very Mad No może tego żeby w końcu zaczęli MYŚLEĆ !!!!!!!!!!! ale.......... to utopijne życzenie Evil or Very Mad Jestem na rynku już ponad 20 lat i przez ten czas nic w mysleniu i postępowaniu hodowców na lepsze się nie zmieniło . WRĘCZ PRZECIWNIE - jest zdecydowanie gorzej niż było np. 25 lat temu więc dla tych wszystkich którzy zarabiają przy 3-3,1 -------- WALCIE SIĘ D>EBILE . Głąba ekonomii się nie nauczy Evil or Very Mad
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:37 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="sosna". czytając wasze 2 wypowiedzi mam wrażenie że chcecie zniechęcić innych do produkcji a sami budujecie kolejne hale . y[/quote]

jesteś zabawny Smile pytasz , masz odpowiedź , ale widzę , że nie po twojej mysli więc wyciagasz jakieś de.bilne wnioski i piszesz po prostu idio.tyzmy!!! Tak ku.rwa mać budują 100 hal po 2500m2 żeby u.jebać siebie , swoje dzieci , dzieci swoich dzieci , dzieci dzieci swoich dzieci dzieci.......... Twisted Evil ...na amen .
dzisiaj każdy kredyt na kurnik to gra w ruletkę Evil or Very Mad budowanie za gotówkę to promil trego co się buduje bo nigdy nie uwierzę , że ktoś kilka , klikanaście "luźnych" SWOICH milionów jest w stanie wsadzić w gów.niany interes Rolling Eyes W końcu ktoś kto jest w stanie zarobić taką kasę myślę , że jest świetny w ekonomii i realnie potrafi ocenić + i - w danej branży , i nie będzie inwestował swojej kasy w tak niepewny rynek. Kredytowcy to zupoełnie inny sort Confused oni myślą , że JAKOŚ TO BĘDZIE buhahahahahahahahaha . Poza tym przecież wydają NIE SWOJE / bankowe / Laughing więc to mniej boli , ale prowadzić może do .......zgonu Crying or Very sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:58 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeny ,jakie z Was są osły.Kurs eur niczego nie przesądza ,co wielokrotnie pokazywałem ALE pomaga w eksporcie i nigdy nie mówiłem ,że jest inaczej,szczególnie ,jeśli kurs eur jest wysoki ,a cena żywca bardzo niska
Co nie zmienia faktu ,że EUR był po 4.3 a kura po 2.8 ,bo tyle jej na.je.baliście.
Latem,kiedy ograniczacie obsady i są niższe wagi,czyli na rynku jest w konsekwencji mniej mięsa ,nawet EUR po 4 zł ,nie przeszkadza w osiągnięciu ceny 4netto ,bo po prostu jest mało towaru.ALE gdyby Eur był po 4.30 ,to żywiec mógłby być jeszcze trochę droższy ,gdyby akurat komuś udało się coś dodatkowo dzięki takiemu kursowi wysłać
To wszystko nie zmienia faktu,że EUR może być po 4.5 i jak nawalicie towaru jak wariaty ,to kura będzie po 3 i odwrotnie,może być EUR po 3.9 ,a kura po 4 jeśli towaru nie będzie.
Słowem -wysoki kurs pomaga,co jest oczywiste ,ALE nie przesądza i nie oznacza z automatu wysokiej ceny żywca.DOTARŁO?CZy narysować?
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 18:48 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
No to na końcu roku podziękujcie Jarkowi ,że go się wystraszyli i Eur był wysoko i udało się trochę sprzedać nadwyżek ,co pozwoliło żeście na końcu wzięli 20gr więcej za towar ,czyli straty były trochu mniejsze,co nie zmienia faktu,że tak jak mówiłem w tym okresie nadal są to straty i jest dooopa

medox 19 listopada napisał:
Noi żaden businessman w białej skarpecie nie wytłumaczył ,jak kto jest ,że latem mamy euro po 4.05 i kurę 4.10netto ,a tera mamy eur po 4.25 i kurę po 3.10netto.He?Biznesmany ?Oraz jak to jest ,że coraz więcej produkujecie a sprzedajecie po coraz niższych cenach.Jakiż tu mechanizm może działać doktorzy ekonomii co? Oraz jaki ma sens takie działanie

Medoxiu, to jak z tym euro w końcu jest Question buahahahahahhhahhahha
Powrót do góry
sosna

PostWysłany: 18:36 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem kolegów! nikogo nie podpuszczam a jęsli uważaliście temat za głupi należało nie odpisywać . śledczy słaby bo śledzi ceny tylko sprzedaży żywca nie zna cen pasz ogrzewania i zakupu piskląt, interesuje się tematem aby zdobyć doświadczenie przynajmniej teoretyczne i nie zginąć na przedbiegach wy chyba też od kogoś się uczyliście albo wasi ojcowie . co do pisu ktoś go w końcu wybrał !! sami do rządu nie weszli. Wiedzę mam małą gdyz obecnie posiadam pracę a tematem interesuje się w wolnej chwili. czytając wasze 2 wypowiedzi mam wrażenie że chcecie zniechęcić innych do produkcji a sami budujecie kolejne hale . Nie rozumiem ekonomii . wszystkim życzę pozytywnych myśli super cen i wiary w innych oraz życzliwości
pozdrawiam sosna Smile upojnej nocy
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 17:44 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
żeldrob napisał:

ale co skłania producentów do ponoszenia większych strat, które już drenują kieszeń, czy hodowcy rzeczywiście dokładają do produkcji?

To jest własnie fenomen - kopią Cię w dopsko , a ty nadstawiasz drugi połdupek Shocked Shocked Shocked A powaznie to każdy myśli , że kolejnu rzucik pozwoli odrobić starty , a jak nie kolejny to kolejny itd.itd. Aż w końcu paszarnia zrobi STOP PASZA bo zadlużenie zbyt duże , z rynek nie będzie rokować . Tak na prawdę to raty kredytów jak brakuje dochodu z żywca właśnie spłaca się pieniędzmi paszowymi i robi kuku wytwórniom. Zresztą nie tylko bo jak hodowca przestanie produkować i robić jakikolwiek obrót finansowy to wszyscy , ktorzy dają mu na termi n srobią STOP . I już po ptokach Crying or Very sad I nie czarujmy się , że wszyscy budujący na kredycik 100% tek kasy przeznaczają na budy . Czesto samochodziki i inne dobra są też za te pieniądze. Na zewnatrz drobiarz uchodzi za finansowego krezuza , ale w rzeczywistosci bo biedy , zadlużony po uszy człeczyna. Po zrobieniu "rachunku sumienia" / finansowego Smile / te dobra , ktore posiada absolutnie nie pokrywają zobowiązań.
Ale na zewnątrz PANISKO buhahahaha. Very Happy
Powrót do góry
kolo22

PostWysłany: 15:55 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A EUR 4.31 i co ?? Mówiliście ,medox głupku ,Eur stoi wysoko by dzie cena na
Niedawno pisałeś że kurs euro niema nic do rzeczy hahaha wiem to taka zagrywka psychologiczna TY tak specjalnie .Wszystkim hodowcom pomyślności w NOWYM ROKU
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 15:43 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:

Wiem , wiem zaraz odezwą się de.bile , którzy zarabiają przy 3,00 Twisted Evil czyli prąd , opał , wodę , łapanie i wiele, wiele innych składowych ceny zerowej MAJĄ ZA FREE !!! Twisted Evil

wskażcie mi proszę jaki jest koszt produkcji żywca, poproszę o ile to możliwe o koszty rodzajowe; rozumiem producentów żywca wieprzowego w cyklu zamkniętym, ale już wszelka nieopłacalna produkcja w cyklach otwartych jest dla mnie zagadką, straty do poziomu amortyzacji są oczywiście akceptowalne, ale co skłania producentów do ponoszenia większych strat, które już drenują kieszeń, czy hodowcy rzeczywiście dokładają do produkcji?
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 15:32 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało kto stawia hale za swoje.
A ja nie mam przyjemności nikomu życzyć ani złego, ani tym bardziej dobrego Smile jedynie troszeczkę opłacalnej ceny ale tylko troszeczkę
Natomiast sobie życzę podwyżek stóp procentowych w bankach nawet o kilka punktów % Wink
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:32 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to na końcu roku podziękujcie Jarkowi ,że go się wystraszyli i Eur był wysoko i udało się trochę sprzedać nadwyżek ,co pozwoliło żeście na końcu wzięli 20gr więcej za towar ,czyli straty były trochu mniejsze,co nie zmienia faktu,że tak jak mówiłem w tym okresie nadal są to straty i jest dooopa
Natomiast taka ciekawostka - znajomy postawił następną halę na 75tys i ma trochę problem ,bo nie może znalezść wylęgarni ,która by go obsłużyła w 2016roku ,bo każda ma full i nie jest w stanie więcej przyjąć Laughing Laughing Będzie się działo ,oj będzie.Gość sam jest mega zdziwiony haha
A zaznaczam ,że płatnikiem jest b dobrym i nie chodzi tu o pieniądze ,tylko zwyczajnie o moce produkcyjne
Więc życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym 2016r Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 676, 677, 678 ... 2453, 2454, 2455  Następny
Strona 677 z 2455

Skocz do: