Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

ok. rozumiem

tylko po co ściemniasz skoro pisałeś że ja zawsze podaje ceny z kosmosu

ALE CZAD ..................

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedronko, ode mnie w życiu się nie dowiesz jakie są ceny, ja nie sram w swój biznes jak wy zasrani handlarze - kończą się dni handlarza powoli idą dni kurnikarza

 

ALE CZAD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja cię obrażam od zasrańców.... dupku

co do kurnikarza -kto to jest bo jeżeli producent to ja dziś ci mówię że produkcja w Polsce już nigdy nie będzie opłacalna i to są nie moje dywagcje tylko uzależnienia i powiązania gospodarcze w UNII EUROPEJSKIEJ ...............................

p.s.'przeor zejdż z tego forum bo to co wypisujesz to nawet czytać się nie chce

pozdrowienia dla innych forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale biedronka sie gotuje- więcej regionalnej potrawy (cebuli)

 

ALE CZAD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronko co za bzdury wypisujesz o jakich uzależnieniach i powiązaniach gospodarczych piszesz, bądź przez chwile poważniejszy i nie rób zamieszania między hodowcą a handlowcem, zastanów się .

ps;

nie daj sie ponieść emocjom przeora, nie wywołuj wilka z lasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronko co za stek bzdur wypisujesz - dobra rada....

po całym tygodniu intensywnej pracy weś zimny prysznic wyskocz na małą imprezkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol Jacku myślę ze chodzi mu o to, jeszcze 15 gr. mniej za euro a jajka bedzie sie przywozić do Polski

Przy tym kursie, jaki mamy dzisiaj M nie wyjdzie więcej jak 16 gr. a to i tak jak sie postarasz , mowie o exporcie

Notabene do polski wybijalni przyjeżdża jajo z Niemiec po 33 euro centy za 1kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jajcarek po żyjemy zobaczymy, w naszym zagłębiu kury są wybijane, niektóre fermy świecą już pustakami, mało jest nowych wstawień także.. kwestia czasu jak powinno się ruszyć, są przecież granice wytrzymałości.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty synu dozorcy po całym tygodniu dostałeś przepustkę z Tworek (taki szpital psycholi) i znów kręcisz aferę musiałeś sie nie zle jeb ......c , wiesz ciocia z ameryki przysłała mi gumy Donaldówy , nie będę cham podzielę się z tobą może przestaniesz śnic o jajkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko pisze tylko to co mysle w danej sytuacji to jest 50/50 i moge sie mylic ale naprawde mysle ze to co dobilo cene jaj do 35 gr teraz ja blokuje pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje ,że cena w Polsce nie jest za bardzo zależna od rodzimych producentów , czy pośredników. To w miarę proste przełożenie cen zachodnich - 2 gr na transport. Wtedy jak było tak drogo - cenę też windował "zachód". Swoim których bardzo szanuję płacę 1A -18 gr , ale przed świętami też było 18 , a jak będzie szło do góry : to dla mnie- nie od razu. Pozdrowionka Nerwusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie chce dolowac ale od polowy tygodnia nie placilem wiecej niz 1A 15 1B 12 M 12-13 nie pisze o mniejszych sortach, tak czy inaczej znam wiele ferm ktore tna stada i w te miejsce wkladaja mloda kurke troche tego nie lapie ale tak jest

Wy producenci (bez obrazy ) caly czas liczycie na 30 gr tego juz nie bedzie , wiec ulatwcie handel nam wszystkim i przestancie ladowac kurniki na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Jajo i inni użytkownicy, proszę o spokój, czy nie możecie grzecznie porozmawiać na temat związany jajem, nie dajmy z tego ciekawego forum zrobić miejsca na zwykle uliczne pyskówki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie Jacku JAJCAREK I NUMEREK odpowiedzieli Ci zamiast mnie dlaczego w Polsce jaja nie będą płacić i bądż pewien że do Świąt nie zarobisz na produkcji.

'przeor daj na luz bo mi się nie chce odpisywać na twoje dyrdymały.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronko czy tam Big jajo sami zaczepiacie przeora, a potem wyzwiska itp.

dajcie luz i spoko, po co te przytyczki w stronę przeora. Pamiętajcie, jak sie g.... się nie rusza to ono nie smierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jaj u mnie są bez z większych zmian.

podane ceny - brutto

 

O - 35gr

S - 23gr

1a - 20gr

1b - 17gr

2a - 15gr

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Jajcarku zgadzam sie z Twoim ostatnim postem tez mam takie wrazenie co z tego ze tna jak wciaz jest ich nadmiar i tylko duzeo brakuje rekompesowanie strat polega na ciaglej produkcji i wielu hodowcu od lat tego systemu sie trzyma i duzo z nich mysli ze zacznie brakowac wiec i cena bedzie wiec trzeba dalej obsadzac mimo dolku w koncu przyjdzie lepszy okres ale zastanawia mnie jedynie dlaczego wylegarnie stoja pustkami czyzby co nie ktorzy potentaci postawili swoje odchowalnie a w kurczaki zaopatruja sie zagranica i jedynie tu moze byc odpowiedz bo tak w niedlugim czasie jaja powinno brakowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'przeor mogę założyc o butelkę zielonego Jasia że twoja górka jest bardzo daleko , myślę że twoje wróżby są bez uzasadnienia , podaj jeden przykład żęby cena miała się zmieni co kury tną wchodzą nowe , na moim terenie właśnie odpaliła sie nowa ferma na 100 tyś a to że 60 tyś ubito już każdy zapomniał , no wiec dajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przykład kiedy cena może ulec zmianie niezależnie tylko od hodowcy.....

wtedy kiedy doszłoby wielu nowych handlarzy (więcej jaj to i handlarzy) …

w takiej sytuacji powstałaby miedzy nimi konkurencja co się wiąże z wzajemnym podkupywaniem jaj i zamiast 10-15gr przebicia na jednym jaju może doszłoby do normalności jak zawsze 2-4gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego takim wpisem, otwierasz przyłbice i widać tą twarz małego chłopca. Tata tak mówi? Spytaj tata, co się stanie jak ci nowi zaczną walczyć na sklepach o miejsce i pojadą do sąsiada co im o 2 grosze sprzeda taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaliszef... pytałem taty, tata nic nie wie, zapytałem dziadka i dostałem rozsądną odpowiedź... Wnuczusiu, czym więcej jest producentów i handlujących to wszyscy po trochu coś z tego mają, zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, wprost przeciwnie mówi.. reguluję ile masz zarobić. Jeśli jesteś sam na rynku wtedy rozdanie kart należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'przeor skąd Ty się wziąłeś , filozofujesz tak ,że hej.

Uświadomię Cię ,że producentów w Polsce jest KILKUSET a hurtowników jeszcze więcej - to chyba wystarczy prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...