Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:57 Pią 20 Wrz 2019

Modernizacja gospodarstw 2007-2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Doradca_1

PostWysłany: 21:58 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sthil007:
Nie nie są potrzebne. I co ciekawe nawet opisu zadań nie trzeba robić jeśli kupujemy nowy sprzęt i posiadamy ofertę handlową /którą obowiązkowo posiadać trzeba/.
Co do PRG to musiał go tworzyć zagorzalec sapardu. Ale nie jest tak tragicznie. Dokument IBMERU powinien zostać komisyjnie zniszczony a IBMER powinien podać informację, że bardzo przeprasza za wypuszczony bubel....
Panowie technicy inżynierowie!!! toż to wstyd się firmować pod tym papierkiem. A poza tym to dokument z marca 2006.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adi

PostWysłany: 20:30 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: PRG Odpowiedz z cytatem

Witam
Dziś zacząłem pisać PGR i o dziwo? jest spier...... produkcja zwierzęca i jej nadwyżka zaplanowana na lata do 2013 w planie na ostatniej stronie wpisuje się do konca 20016 i psuje obliczenia . Na infolini pan miłym głosem na pytanie to jak ja mam przygotować wniosek powiedział niech Pan zrobi sobie sam tą tabelę w Exelu. To mnie ścieło z nóg. Panowie z ARiMR co to jest rowy kopać a nie pisać i przyjmować wnioski. Podobno preacują nad naprawą . Jutro dzwonię do Warszawy i pytam.
Powrót do góry
adi

PostWysłany: 20:28 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: PlanRozw Gosp Odpowiedz z cytatem

Witam
Dziś zacząłem pisać PGR i o dziwo? jest spier...... produkcja zwierzęca i jej nadwyżka zaplanowana na lata do 2013 w planie na ostatniej stronie wpisuje się do konca 20016 i psuje obliczenia . Na infolini pan miłym głosem na pytanie to jak ja mam przygotować wniosek powiedział niech Pan zrobi sobie sam tą tabelę w Exelu. To mnie ścieło z nóg. Panowie z ARiMR co to jest rowy kopać a nie pisać i przyjmować wnioski. Podobno preacują nad naprawą . Jutro dzwonię do Warszawy i pytam. Twisted Evil
Powrót do góry
sthil007

PostWysłany: 14:59 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy potzebne sa do wniosku zapytania ofertowe
Powrót do góry
kur-rk

PostWysłany: 12:18 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mamy zmiany w tym działaniu

Cytat:

W związku z pytaniami dotyczącymi wypełniania Planu Rozwoju Gospodarstwa dla
działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007 -2013, przekazujemy
następującą informację.
W opisie sposobu wypełniania Tabeli 1.1. doprecyzowano, iż do operacji
realizujących cel „poprawa sytuacji w gospodarstwie w zakresie higieny i bezpieczeństwa
produkcji” zalicza się operacje polegające na zakupie maszyn lub urządzeń przyczyniających
się do usprawnienia przebiegu procesu produkcyjnego.
Zwracamy uwagę, że w przypadku, kiedy inwestycje realizowane w ramach operacji będą
miały jedynie za cel:
1) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie ochrony środowiska lub
2) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie warunków utrzymania zwierząt, lub
3) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji, lub
4) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie infrastruktury drogowej.
- nie wypełnia się dalszej części Planu Rozwoju Gospodarstwa, tj. tabel od 6. 1 do 10. 2.

Jestem ciekawy ile jeszcze zmian do piątku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
jaroslaws1985

PostWysłany: 20:46 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obszarowych sie nie podaje, o cukrowych nie wiem, sorka za pomyłke, skonsultowałem z ojcem i sprawdzilem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wladislaw

PostWysłany: 20:26 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ostatnim arkuszu zgodnie z instrukcją nie można wstawiać płatności bezpośrednich ani płatności inwestycyjnych. Można tu wstawić tylko płatności rolnośrodowiskowe więc mam dylemat czy nie wstawić ich w kalkulacji nadwyżki bezpośredniej.
Powrót do góry
jaroslaws1985

PostWysłany: 20:06 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wladislaw napisał:
Mam pytanko. Czy w PRG w kalkulacji nadwyżek w produkcji roslinnej podajecie jako produkt płatności obszarowe lub cukrowe?

w produkcie tylko ziarno, te płatnosci masz na ostatnim arkuszu!!!
Powrót do góry
Wladislaw

PostWysłany: 19:53 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. Czy w PRG w kalkulacji nadwyżek w produkcji roslinnej podajecie jako produkt płatności obszarowe lub cukrowe?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 18:18 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest wszystko chore nabór powinien odbywać sie w inny sposób nie kto pierwszy ten lepszy, bo jak można stać 2 tygodnie przed ARiMR być na 1 miejscu a i tak mogą odrzucić wniosek bo ksego dowodu nie było potwierdzone przez notariusza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
radek1

PostWysłany: 16:56 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarosławs1985 podziękowania za pomoc przy wypełnianiu PRG.A propo też jestem ze Szczecina i po ostatnich zmianach też w pierwszej setce.Pozdrawiam.Radek.
Powrót do góry
boczek36

PostWysłany: 16:01 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Re: lista jest jedna Odpowiedz z cytatem

jaroslaws1985 napisał:
Po to jest wynajeta ochrona, po to ludzie pilnuja kolejnosci, zeby 9 był porzadek, mam nadizeje ze sie sprawa nei rypnie, jak jest cisza i porzadek to wszystko bedize ok, stoi toitoika wiec fizjologia zapewniona Smile jeszcze jakas buda z kebabem by sie przydała
to konkternie działacie w tym szczecinie w poznaniu ludzie sami pilnują kolejki na dyżurach, ale ochrona??? żeby w piątek nie wyszla jakaś zadyma jak ochrona zacznie wyjaśniać z tymi poza listą którzy by chcieli wejść
Powrót do góry
boczek36

PostWysłany: 15:58 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hans napisał:
zeby tylko nie" przecwaniakowali"
a list moze byc 8 .........
a w ramach wyjasnienia nie skladam wniosku

jak nie składasz i nie bierzesz udziału w kolejce to nie rób zamętu
Powrót do góry
jaroslaws1985

PostWysłany: 13:55 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: lista jest jedna Odpowiedz z cytatem

Po to jest wynajeta ochrona, po to ludzie pilnuja kolejnosci, zeby 9 był porzadek, mam nadizeje ze sie sprawa nei rypnie, jak jest cisza i porzadek to wszystko bedize ok, stoi toitoika wiec fizjologia zapewniona Smile jeszcze jakas buda z kebabem by sie przydała
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 13:07 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby tylko nie" przecwaniakowali"
a list moze byc 8 .........
a w ramach wyjasnienia nie skladam wniosku
Powrót do góry
boczek36

PostWysłany: 12:58 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hans napisał:
tak na dobra sprawe to tymi listami bedzie mozna sobie d*pe podetrzec

nie do końca bo kto Cię wpuści jeśli od piatku do piątku ktoś dyżuruje i pilnuje kolejki czy osobiście lub syn czy dziadek, agencja może i nie będzie brać pod uwagę list ale jeśli rolnicy sami wzajemnie będą się pilnować to nie wejdzie osoba spoza listy wg mnie
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 12:16 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak na dobra sprawe to tymi listami bedzie mozna sobie d*pe podetrzec
Powrót do góry
jaroslaws1985

PostWysłany: 11:12 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: który w kolejce jestes Odpowiedz z cytatem

marally który w kolejce jestes bo widze ze ze szczecina Smile ja w okolicach pierwszej setki Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Marally

PostWysłany: 09:35 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie,nie zauważyłem:)Dopiero się zorientowałem teraz jak zacząłem wypełniać wszystko od początku:)a komórki ostatniej tabeli odwołują się do pozostałych w 2 i 6 i jest ok:)pozdrawiam:)
Powrót do góry
jaroslaws1985

PostWysłany: 20:19 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: jak ja to wypełniłem Odpowiedz z cytatem

Hejka, ja to zrobilem to proste, trzeba najpierw zrobic plan zaisewów na 5 lat i poplony jak ktos ma, to na arkuszu nr 2, i komp generuje tabele w 6 arkusu i wtedy wypełniacie je, i to na koniec w 10 arkuszu sie pojawia w nadwyżce, to jest bardzo proste!!!!!

Marally napisał:
Wg mnie caly PRG jest skopany. W tabeli 10 gdzie sa do wypelnie nia nadwyzki bezposrednie z produkcji roslinnej,wszedzie sa 0 a komorki nie odoluja sie do zadnych innych i nie mozna ich wypelnic.Macie tez z tym problem?Przeciez nie bede tego recznie liczyl!pzdr
Powrót do góry
Marally

PostWysłany: 18:11 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie caly PRG jest skopany. W tabeli 10 gdzie sa do wypelnie nia nadwyzki bezposrednie z produkcji roslinnej,wszedzie sa 0 a komorki nie odoluja sie do zadnych innych i nie mozna ich wypelnic.Macie tez z tym problem?Przeciez nie bede tego recznie liczyl!pzdr
Powrót do góry
radek1

PostWysłany: 12:19 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Re: PRG rozpykane Odpowiedz z cytatem

kylo napisał:
radek1 napisał:
jaroslaws1985 napisał:
No własnie zrobilem Plan rozwoju gospodarstwa. Nie jest taki trudny na jaki wyglada. Pozdrawiam
Mam pytanie,jak wypełniałeś tabelki 6.1 do 6.12-Nadwyżka bezpośrednia dla działalności roślinnej?Czy wpisywałeś w każdej tabelce jedną rośline?proszę pilnie o odpowiedź,bo utknołem i nie wiem,jak powinno być.Z góry dziękuję za pomoc,pozdrawiam.Radek.

Dla każdej rośliny musisz wypełnić jedną tabelkę.
Bardzo Ci dziękuje,biorę się do roboty.Radek
Powrót do góry
kylo

PostWysłany: 09:37 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Re: PRG rozpykane Odpowiedz z cytatem

radek1 napisał:
jaroslaws1985 napisał:
No własnie zrobilem Plan rozwoju gospodarstwa. Nie jest taki trudny na jaki wyglada. Pozdrawiam
Mam pytanie,jak wypełniałeś tabelki 6.1 do 6.12-Nadwyżka bezpośrednia dla działalności roślinnej?Czy wpisywałeś w każdej tabelce jedną rośline?proszę pilnie o odpowiedź,bo utknołem i nie wiem,jak powinno być.Z góry dziękuję za pomoc,pozdrawiam.Radek.

Dla każdej rośliny musisz wypełnić jedną tabelkę.
Powrót do góry
kamikaze

PostWysłany: 08:31 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wielu oddz.regionalnych sa juz listy spoleczne, ale zadnej mocy prawnej takie listy nie maja.
Z tego wzgledu moga byc jaja, jak ktos tzw. z zewnatrz bedzie chcial wejsc do arimr to moga "delikatnie" odmowic. Chlop zywemu nie popusci.
Bez policji sie nie obejdzie
Powrót do góry
kylo

PostWysłany: 23:43 Pią 2 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario98 napisał:
czy to prawsa ze ma być losowanie znowu w PROW?

Nie będzie losowania. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 17 października Decyduje kolejność złożenia wniosków.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
Strona 17 z 18

Skocz do: