Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ograniczys swoj zarobek , a to dobre tego jeszcze nie bylo , moze porostu podzwonie i popytam komu brakuje na nowy samochod

Jak jaja byly po 33 to sprzedawales po 27, zeby dac komus zarobic czy trzymales 33 ile sie dalo ?

Ferma 07 po swietach wielkanocy 2010 pisal to tylko tydzien niskiej ceny , export ruszy i wroci na 30 gr jak to sie ma do tego co piszesz

Skoro wszyscy jestescie tacy dobrotliwi to kto sprzedawaj 1A 33 gr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu wychodzi kwestia wzajemnego szacunku. Ja staram się takiego odbiorcę szanować, i w momencie hossy dogaduje się na taka cenę aby druga strona też mogła coś zarobić. Zresztą sami cenami 15 gr 1A za chwile doprowadzicie do sytuacji że znowu jajko będzie po 30 groszy i więcej bo nie ma możliwości aby hodowcy byli w stanie przy takiej cenie za jajko i takich cenach paszy utrzymać produkcję i sporo z nich straci płynność finansową, nie mówiąc już o wstawianiu nowej klatki.

Dla mnie idealna sytuacja jest w reprodukcji , gdzie mam kontraktacje na cenę 70 gr + wartość biologiczna, i gdy jest hossa to dogadujemy się z wylęgarnią np na 74 gr, natomiast gdy jest bessa to zmieniamy cenę na 68 gr. czyli działamy tak że w każdych warunkach zarówno jedna jak i druga strona zarabia, ponieważ wiemy że jedni potrzebują drugich aby funkcjonować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

w tym tyg. u mnie ceny są bez zmian, placę jak w zeszłym tygodniu, ale zastanawiam czy w przyszłym tygodniu nie podniosę o grosz swoim stałym hodowcom, zauwazm że naszych krajowych jaj robi się coraz mniej na rynku.

O - 35gr

S - 23gr

1a - 20gr

1b - 17gr

2a - 15gr

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol Gal gdybym zarabiał 2,3 gr to dziś miałbym 1500 m w marmurach pod domem maserati i miał gdzieś wszystko , jeżeli uczysz ekonomi to powiedz ile trzeba sprzedac zeby zarobic na koszty w granicach 80 tys skoro sa takie czasy ze pol grosza dzieli sie jeszcze na pol , a co do Pana M bez komentarza , a co do skomlenia to jeszcze tego nie dożyłem , co do cen to chyba podane są dla detalisty który kupuję 10-20 skrz to się zgodzę ale nie w hurcie pow 900/1800 skrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie w internecie znaleźć przedziałów wagowych jaj wg polskiej klasy wagowej. Byłby ktoś tak miły i napisał wagę jaj jeszcze po staremu ??

Dzięki

 

O -

S -

1a -

1b -

2a -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacy my producenci przeciwieństwie do handlarzy jesteśmy szczęśliwi ze nie posiadamy takiego problemu jakim są koszty.

 

- kol michugor

O - 75 >

S - 70 / 75

1a - 65 / 70

1b - 60 / 65

2a - 55 / 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno zbuk ty jestes szczęsliwy umowy po 3,40 za /kg Ameryka , może na rzetelne informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewno zbuk ty jestes szczęsliwy umowy po 3,40 za /kg Ameryka , może na rzetelne informacje

 

jeszcze mało realnych cen ci dziś podano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Jajo u mnie z ekonomią jest nie najgorzej, ale wciąż mi coś brakuje.

Jeśli mógłbyś mi pomóc w liczeniu mojej gaży byłbym ci bardzo wdzięczny.

Za tą pomoc honorowo podzielę się swoim zyskiem 50 / 50%, uważam że złej oferty ci nie składam

- pasuje ???.

No to tak przyjacielu..

Przedstawiam ci kalkulację na 100tys kur. ( średnie ceny)

1.odchów 1szt 15zł

2.koszt dzienny 1szt. w czasie produkcji 0.18zł

3.koszt dzienny 1szt. (zwrot inwestycji) 0.01zł

4.średnia ilość jaj 300szt od kury w roku

No proszę, wylicz mi i wyjaśnij w jaki sposób mam pokryć te znikome koszty przy takich cenach jak piszecie (0,15 zł), odpowiedz szczerze, ile miesięcy twoja firma mogłaby takie parcia wytrzymać – czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy mówi o inny kosztach nie ważne, jakie one są ważne jest to ze pazerność, co poniektórych doprowadziła ze dzisiaj mamy tyle jaj ile mamy i nikt nie ma pomysłu, co z tym zrobić , a to proste jak dokładacie to po raz kolejny pytam, po co ciągle wstawiacie nowa kurkę

Odpowiem wam, bo wy solidarni hodowcy liczycie ze inny wytnie kurę jajo podrożeje a wy to zbierzecie

 

A Ci, którym koszt produkcji jaj wynoszą 25 i więcej proponuje zamknąć kurnik na kłódkę, bo szybko jaj w tych cenach nie będzie nie mówiąc już o utrzymaniu średniej ceny w skali roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czad do kwadratu

co do cen to ja kupuje

1a-0,16

1b-0,14

2a-0,13

towaru jest gorzej z ruchem

dalej w kraju jest nadprodukcja i kolejni producenci montują klatkę

to ja się pytam kto tu robi zament w cenach sznowni koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kalkulacji kolegi Jacka rzeczywiście wychodzi ze każdy hodowca w obecnej chwili dokłada do każdego jaja od 8 do 10gr, proste liczenie,

na fermie 100-stu tysięcznej dokładka dzienna wynosi około 8 – 9 tys zł.

- a miesięcznie ?

BIEDRONKO !!!!! ale czad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę dodać że na kupnej paszy nie uzyska się większej masy jaj jak średnio 1B w całym cyklu produkcyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj mamy tyle jaj ile mamy i nikt nie ma pomysłu, co z tym zrobić , a to proste jak dokładacie to po raz kolejny pytam, po co ciągle wstawiacie nowa kurkę

Odpowiem wam, bo wy solidarni hodowcy liczycie ze inny wytnie kurę jajo podrożeje a wy to zbierzecie

 

A Ci, którym koszt produkcji jaj wynoszą 25 i więcej proponuje zamknąć kurnik na kłódkę, bo szybko jaj w tych cenach nie będzie nie mówiąc już o utrzymaniu średniej ceny w skali roku

 

 

Odpowiedz wszystkim czy na swoich fermach masz przestój czy jest produkcja, hmm.. umniesz publicznie prawić. Z kosztami też napewno jesteś kozak, w 15-groszach się zamykasz, dodając 10gr zabrane swojemu dostawcy (hodowcy).

Oj panowie, panowie czas pomyśleć o przeszczepie mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jakie płacę na dziś dzień:

O-0,32

S-0,23

Ia-0,20

Ib-0,17

IIa-0,15

Stali dostawcy, ceny stabilne a i zbyt jest w przeciwieństwie do tego co mówią koledzy handlarze Jajcarek i Big Jajo. Kokosów nie ma ale na koszty starcza z nawiązką Zresztą prawda jest taka, że jak i cena była wysoka jaj to ilość przerzucanego towaru nawet na minimalnej marży pół grosza pozwalała zarobić także głupie gadanie że się nie zarobi przy 2-3gr marży - wszystko zależy od ilości i jakości towaru (są tacy co mi przywozili g...o czyli Ia za 0,15 i zabierali je tak szybko jak przywieźli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby więcej takich kupujących jak KocWAJAJA , jednak można w normalny sposób jak on bez żadnych przycinek wymieniać się swoimi opiniami i rozmawiać na bieżące tematy związane z sytuacją jaka jest w naszym drobiarstwie.

z całym szacunkiem dla ciebie kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Big pytanie jesli przerzuczasz tirami to kasy masz jak gnoju mowie o sklepach chociazby 1 szk. sorry ze Cie obrazam ale dla Ciebie to nie klient ty tylko tirami walisz i jestem ciekawy jak cena 1a byla po 30-32gr to wtedy miales problem a wtakim przypadku aby sprzedac taka ilosc musisz miec cena nizsza niz producenci aby z nimi konkurowac wiec ich doisz bo nie sadze ze za pol grosza wysylas na eksport kazdy z was cwaniak wiem ze na warszawiaka nie ma cwaniaka ale Kolega Jajacarek tez do nich nalezy i niech sie przyzna po ile kupuje od swojej matuli towar czy ja tez tak doi 1a po 15 jedego wykiwal ma mieszalnie i zajal sie hodowla jak cena wszedzie byla za 1a 30 i wzwyz to sprzedawal mu po 26gr w nadzieji ze cena padnie po swietach wielkanocnych to dostanie cos wiecej i niz pozostali tak wiecej chyba wysluchiwanie ze wszyscy maja taniej a tak poza tym Panowie kupujecie tak tanio to zaraz wam wylicze i zadam 2 pytanie 2a po 12gr na tira wchodzi 900szk 324tys na wegrzech placa 16gr grosz to transport wiec na czysto 9000 to malo i gdzie te pol grosza a jak tacy chetni jestescie do zarobku to dlaczego tutaj nie mam waszego ogloszenia sprzedam 1a po 16gr nie jeden sie skusi i zadzwoni do Was cwaniaczki wymiekacie czy podejmiecie to wyzwanie .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to pisac potraficie ale jak do Was sie zadzwoni ze chce sie kupic dodajac jeden grosz do tego co piszecie to takiego towaru to nie macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilami szlak mnie trafia niektórymi wpisami handlarzy, czy nie można w inny sposób, bardziej przyjaźniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuje Cie wiec Ci odpowiem sprzedawac M po 16 gr. na exp. to lata znajomości sam wiesz zadzwoń i spytaj ile płaca a kiedy płaca krew cie zalej, jak nie dam im tylko panu x, to potem powiedzą 14 dobrze to ok nie to tez ok taki rynek nikt sie nie cackal ze mną wiec nie oczekuj ze będę cackał sie z innymi

Ceny, które pisz są szczere wierzysz czy nie (w ostatnim poście podąłem dolne widełki, ale to było na odp. kol ferma)

Naprawdę kupuje najtaniej jak sie da a sprzedają ile inni dadzą.

PS kolego za Mazowsza 1A to ja wale na detal 5sk 20 gr. a jak ty kupujesz tirami to seio jestem godny podziwu ze dajesz rade to sprzedać, może porostu jesteś lepszy odjemnie szczerze pozdro naprawdę szczere , biorąc pod uwagę ceny w sklepach dla klientów detalicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...