Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:51 Sob 31 Paź 2020

Wszystko o Ursus C-330
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 173, 174, 175  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marb80

PostWysłany: 05:26 Pią 7 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w lato wymieniłem pompę hydruliczna bo tur nie chciiął podnieść sianoliszonki. Roznica jest ale nie taka jak chciałem może trzeba tez by wymienic rozdzielacz ten pod siedzeniem (moze olej po prostu cieknie spowrotem do skrzyni)bo nie ma takiego udzwigu jak bym chciał, dodam ze do obsługi tura mam dodotkowy rozdzielacz przymocowany do kabiny i podłącząny węzami tam gdzie jest standardowo podłączony rozdzielacz na błotniku, moze ktos wypowie sie w tej kwesti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
1210

PostWysłany: 10:39 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba będzie pompa bo ciągnik 31 lat a pompa nie wymieniana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiarus

PostWysłany: 19:03 Sro 5 Paź 2011    Temat postu: Re: Oringi Odpowiedz z cytatem

1210 napisał:
Panowie c- 330 ogolnie dobrze podnosi . Ostatnio w tym roku na wiosnę jak się olej nie chciała podnosić. Winą były oringi w pompie hydraulicznej. Powymianie bezproblemowo było na jesieni. Teraz zabieg trzeba było powtórzyć. Co może być przyczyną uszkodzeń tych oringów?

Podwyższane(podkręcane) ciśnienie układu i przeciązenie, lub zużyta pompa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
1210

PostWysłany: 07:39 Sro 5 Paź 2011    Temat postu: Oringi Odpowiedz z cytatem

Panowie c- 330 ogolnie dobrze podnosi . Ostatnio w tym roku na wiosnę jak się olej nie chciała podnosić. Winą były oringi w pompie hydraulicznej. Powymianie bezproblemowo było na jesieni. Teraz zabieg trzeba było powtórzyć. Co może być przyczyną uszkodzeń tych oringów?
Powrót do góry
sendar

PostWysłany: 15:09 Pią 30 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukając maszyny do kupienia lub sprzedania proponuję zajrzeć na portal http://targ.rolniczy24.pl jest tam mnóstwo ofert. Dodanie ogłoszenia jest darmowe. Maszyny rolnicze, zwierzęta, ciągniki rolnicze, kombajny oraz wiele innych ogłoszeń.
Powrót do góry
Rysiek B.

PostWysłany: 16:50 Pią 23 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Rysiek B. napisał:
fliflutek napisał:
powiedzcie mi czy do 330 jest lepszy rozrzutnik na 3,5 tony jedoosiowy czy tez dwuosiowy na 4 tony?
Dwuosiowy jest bardziej stabilny i nie rzuca traktorem.
Jednosiowy dociąża z kolei tylną oś co w trudnych warunkach ma zanczenie.
Więc który waszym zdaniem będzie do mojej trzydziestki bardziej odpowiedni?
Nie wiem co kupić Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Z tym dociążaniem to może być tak,że jak wiedziesz w miękkie pole tomożesz się wkopać,natomiast przy dwuosiowym odczepiasz rozrzutnik,wyjeżdżasz samym ciągnikiem,zmieniasz ślad,bierzesz go na linę i idzie.

Rozrzutnik jednoosiowy jest przydatny gdy nie ma dużo miejsca do manewrowania szczególnie łatwiej jest cofać.

To oczywiste,że z jedną osią łatwiej tyłować niż z dwiema,a zwłaszcza rozrzutnikiem którego zaczep jest w postaci dyszla trzeba mieć trochę umiejętności ale wszystko jest możliwe i do nauczenia.Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Rysiek B.

PostWysłany: 16:45 Pią 23 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dcnt napisał:
jednoosiowy tez odczepiasz, biezesz na line i wyciagasz, przetestowane Laughing

Z jednoosiowym nie próbowałem ale nie zaprzeczam,skoro przetestowane.SmileSmileSmile
Powrót do góry
wiarus

PostWysłany: 09:54 Nie 18 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiek B. napisał:
fliflutek napisał:
powiedzcie mi czy do 330 jest lepszy rozrzutnik na 3,5 tony jedoosiowy czy tez dwuosiowy na 4 tony?
Nie wiem co kupić Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Z tym dociążaniem to może być tak,że jak wiedziesz w miękkie pole tomożesz się wkopać,natomiast przy dwuosiowym odczepiasz rozrzutnik,wyjeżdżasz samym ciągnikiem,zmieniasz ślad,bierzesz go na linę i idzie.

Rozrzutnik jednoosiowy jest przydatny gdy nie ma dużo miejsca do manewrowania szczególnie łatwiej jest cofać.
Powrót do góry
wiarus

PostWysłany: 09:48 Nie 18 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyliłem się to było do kol. Piotrek 1.
Powrót do góry
wiarus

PostWysłany: 09:45 Nie 18 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert23 napisał:
wydobywające sie powietrze z otworu w klawiaturze to normalny obiaw szczególnie na wolnych obrotach zwiększysz obroty to zniknie tłoki pracują to i powietrze sie wydobywa po to grzybek z siatką, a co do bąbelków to widać kompresja ucieka na zewnątrz i do środka do chłodnicy

Kupować uszczelki od producentów polecanych przez sprzedawców a nie najtańsze.Mimo podobieństwa uszczelki różnią się znacznie jakością a nawet grubością.Niektóre trzeba wymieniać ponownie bo nie spełniają swojej roli.
Powrót do góry
dcnt

PostWysłany: 21:43 Czw 15 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednoosiowy tez odczepiasz, biezesz na line i wyciagasz, przetestowane Laughing
Powrót do góry
Rysiek B.

PostWysłany: 17:51 Czw 15 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fliflutek napisał:

Powrót do góry
robson1608

PostWysłany: 14:40 Sob 27 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartolinip napisał:
obiecane fotki ciągnika po malowaniu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7540854ec09b3d2f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b478a790e135662.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4fca36d3ca061070.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/236f515928b7557d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8b69f2495248b28.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e59a8180762a7fd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21f6cedef1c16a91.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/40772bee2a2a3c9f.html

Piękna robota, moja wygląda podobnie tylko kolor czerwony i siedzenie starego typu, ale dbałość o szczegóły taka sama Smile
Powrót do góry
walbed

PostWysłany: 10:19 Sob 27 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek 1 napisał:
wymieniłem pompę na inną ale też używaną bo leżała u mnie w garażu chyba od c328 ale nie jestem pewny wymieniłem w niej wszystkie orinki i sumering na nowe ale po złożeniu nie chce podnosić to znaczy ktoś musi podnieść ramiona podnośnika kilka razy przy jednoczesnym włączeniu rozdzielacza w położenie podnoszenie to wtedy działa i w miare dobrze podnosi ale po pewnym czasie ok 10min jak podnośnik jest nie używany nie działa z powrotem co jest jeszcze nie tak rozdzielacz?Dodam że podnośnik raczej nie opada tylko z tym podnoszeniem są zawsze problemy.

Może zasysa powietrze?
Należy wymienić oring 30,2x3 na połączeniu łącznika wlotowego pomy i korpusu tylnego mostu.
Powrót do góry
seweryn7701

PostWysłany: 12:19 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozliwe że jest krzywa głowica lub pęknięta. mPoza tym na razie to nie masz pewności że w chłodnicy są spaliny.
Powrót do góry
Piotrek 1

PostWysłany: 08:59 Czw 25 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tą uszczelkę wymieniałem niedawno i znów się rozwaliła ? Tych bąbelków jest naprawdę mało jak się poleje głowicę a w chłodnicy to jak dodam gazu to się trochę takiej piany pokazuje a tak to jej nie ma wcześniej była wymieniana uszczelka bo kompresja szła do wody i ją wywalało z chłodnicy a teraz przynajmniej na razie tylko ta piana głowica była dociągnięta wczoraj kluczem dynanometrycznym i dale to samo co może być powodem wydmuchiwania uszczelki?
Powrót do góry
Robert23

PostWysłany: 20:57 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydobywające sie powietrze z otworu w klawiaturze to normalny obiaw szczególnie na wolnych obrotach zwiększysz obroty to zniknie tłoki pracują to i powietrze sie wydobywa po to grzybek z siatką, a co do bąbelków to widać kompresja ucieka na zewnątrz i do środka do chłodnicy
Powrót do góry
Piotrek 1

PostWysłany: 19:09 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze że w chłodnicy po dodaniu gazu pojawia się trochę białej piany ,oleju w silniku nie przybywa nie ma majonezu pod korkiem tak to niby wszystko jest ok ale te bąbelki po polaniu głowicy wodą tam gdzie uszczelka i ta piana mnie denerwuje uszczelka była wymieniana ze 20,tg temu a dociągana dzisiaj więc chyba odpada ale doradźcie coś Crying or Very sad
Powrót do góry
Piotrek 1

PostWysłany: 17:57 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdy poleję głowicę wodą i odpalę silnik to od strony wtrysków pojawiają się bąbelki co z tym sprzętem się dzieje cały czas coś się pieprzy dodam że to ursus c330 te bąbelki to norma?
Powrót do góry
Piotrek 1

PostWysłany: 08:07 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedno pytanie gdy wyjmę korek wlewowy oleju i przystawię rękę czuć wylatujące powietrze z silnika dodam że remont kapitalny był ze 100mtg temu tak mniej więcej czy tak ma być jak ciągnik dostanie po dupie to lubi też troszke oleju upuścić przez korek ale to znikome ilości.
Powrót do góry
seweryn7701

PostWysłany: 06:32 Sro 24 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to disel zawsze klepie ale jeśli w okolicy głowicy są jakieś dziwne dzwięki, uderzenia to przewaznie jest wina ustawienia zaworów, czasem zle ustawionego początku wtrysku paliwa.
Powrót do góry
Piotrek 1

PostWysłany: 21:08 Wto 23 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie czy stukanie w górnej części silnika w ursusie c330 to normalne ? Stukot wydobywa się z górnej części silnika . Czy zawory mogą tak stukać ?
Powrót do góry
Piotrek 1

PostWysłany: 21:42 Czw 18 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymieniłem pompę na inną ale też używaną bo leżała u mnie w garażu chyba od c328 ale nie jestem pewny wymieniłem w niej wszystkie orinki i sumering na nowe ale po złożeniu nie chce podnosić to znaczy ktoś musi podnieść ramiona podnośnika kilka razy przy jednoczesnym włączeniu rozdzielacza w położenie podnoszenie to wtedy działa i w miare dobrze podnosi ale po pewnym czasie ok 10min jak podnośnik jest nie używany nie działa z powrotem co jest jeszcze nie tak rozdzielacz?Dodam że podnośnik raczej nie opada tylko z tym podnoszeniem są zawsze problemy.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:29 Sro 17 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a później wymień pompę i pierścienie na tłoku, godzina roboty, najtrudniej odkręcić siedzenie Smile
Powrót do góry
jarmer

PostWysłany: 21:13 Sro 17 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pirwszej kolejności wyczyść sobie filterek.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 173, 174, 175  Następny
Strona 13 z 175

Skocz do: