Skocz do zawartości
Moderator

Programy komputerowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat mam na codzień doczynienia z Pfeifer & Langen Polska S.A. a w ich interesie jest jak najlepsza jakość cukru a przy dużych dawkach NPK mają problemy z wyciąganiem cukru a za dużą zawartość N płacisz "karę" na jakiś tam fundusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś Dungpro.A hermicydy to wyraźnie widać co wciskają najdroższą Elite jak by nie można sobie samemu skomponować a poza tym ludzie uciekają w metamitron bo nie przypala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metamitron w obecnej cenie jest super i jeszcze po troszeczku tego i tamtego a Elite dla mnie działa za krótko i ta lepsza formulacja szczególnie dla buraków no chyb, że zastosujemy 0,5l/ha i gracer.

Wracając do tematu programy mają wspomagać a każdy rozum i jakieś doświadczenie ma.

Grześu czy korzystasz z programów udostępnianych przez Pfeifer & Langen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo są dziwne i np. herbicyd w ich wydanu nie podoba mi się jak mapakujesz mu środków to według niego można je wymieszą a zrób to na polu a buraczki zrobią ci się lejkowate. Testowałeś może Torrero jak twoja opinia i dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testowałeś może Torrero jak twoja opinia i dawki.

Torrero (metamitron+etofumesat) nie używałem solo (za słaby) tylko mieszam różne zależności od potrzeb metamitron+etofumesat+desmedifam+fenmedifam+lenacyl na chwasty w fazie liścieni stosuję dwa razy, no i u mnie podstawa, tydzień przed uprawą lub po siewie glifosat a na końcu coś na jednoliścienne haloksyfop-R w małej dawce +olej.

Raz tylko (i tego nie zapomnę nigdy) nie sprawdziłem temperatury przy gruncie, a wydawało się być całkiem chłodno, tu gdzie zacząłem katastrofa buraki kaput chwastom nic tam gdzie skończyłem była już noc chwasty kaput burakom nic. Dawki kiedyś jak dokładnie policzę to, co dałem w tym roku to napiszę, bo jak coś pomylę i ktoś zastosuje to………..

Piszę troszkę nie na temat. To, jakie te programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pracuje ktoś na AGRONOMIE-bo ja tak .

Jakieś spostrzeżenia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ściągam jakieś misie co bawią się w kręgle

 

no to miałeś wesoło, gra do wczesnych godzin rannych pewnie co Grześ plus za wyobraźnię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma może ktoś oprogramowanie do zarządzania stadem krów mlecznych? Prosił bym o jakieś propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest niezły program ZETO Olsztyn ale trochę tych krów trzeba mieć aby instalacja się opłacała.

Bazuje na danych z kontroli uzytkowości i wprowadzanych przez uzytkownika / rozród, żywienie, itd/

Pytaj bezpośrednio w ZETO Olsztyn albo w najbliższym oddziale Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o zdboycie takiego programu, za darmo, zeby kupywać programto trzeba miećogromne stado;/;/;/ ja chcem tylko sie przekonać czy to zdaje egzamin i czy wogule warto w to się bawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W takim razie bez sensu jest poszukiwanie jakiegoś programu, ja sobie porobiłem aplikację w Accesie / rozród, komórki somatyczne, mleko, obrót stada, pochodzenie itd/ Do tego można robić różne analizy, zestawienia z wydrukami w formie raportów. Jeżeli masz kogoś biegłego w Accesie to określ swoje wymagania i bedziesz miał super oprogramowanie dla stada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam nikogo znajomego, a sam nie mam czasu się w to bawić jeśli masz coś takiego zrobionego to był bym wdzięczny gdybyś mógł mi to podesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani - za darmo? Taka baze danych za darmo? To nie sztuka napisać program, ale późniejsze wdrożenie go, testowanie. Códów nie ma - za darmo z pieca ciepła nie uzyskasz. Kosztować to będzie was na pewno ... kupe czasu. A nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co ty wiesz o piecach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie szukam jakiegos dobrego programu.

Obecnie pracuje na PlantPlus z Dacomu ale ma pare wad

Nie mozna wpisac w nim wpisac substancji aktywnej użytego środka, danych operatora wykonujacego zabieg, nie przelicza rsm-u na skladniki itd.

Ogulnie jego wada jest nie mozliwosc wlasnorecznego dopisywania czegokolwiek do programu np: nowych odmian, nazw srodkow i zawartosci substancji aktywnej itd.

 

Potrzebuje takiego programu gdyz przystosowujemy gospodarstwo zgodnie z programem Eurepgap i tam naprawde trzeba wszystko odnotowywac a chcal bym miec wszystko w jednym programie.

 

Moze znacie jakies inne programy do takich celow.

Zajmujemy sie tylko produkcja ziemniaka i do tego ma byc to oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AgroSystem 2006

 

Kompleksowa obsługa rolnictwa

 

Więcej informacji-Tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...