Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:06 Wto 9 Mar 2021

Wszystko o Ursus C-330
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 173, 174, 175  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1210

PostWysłany: 20:20 Pon 31 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie próbowaliśmy. Jak już zapali i się rozgrzeje to potem zapala. A czy to ma znaczenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ

PostWysłany: 19:34 Pon 31 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na starter(areozol) prubowaliście?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
1210

PostWysłany: 18:30 Pon 31 Paź 2011    Temat postu: zapalanie Odpowiedz z cytatem

Witam
Sąsiad ma problem w swojej trzydziestce. Musi z 10 minut kręcić aby zapalił teraz swoją trzydziestkę. Pompa paliwowa właśni co regenerowana. Zapłon ustalony maksymalnie do przodu. Jak się przeleje gorącą wodą to szybciej załapie. Dym ma normalny kolor
Powrót do góry
marb80

PostWysłany: 05:59 Czw 27 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sadzicie o załozeniu pompy z reduktorem na wałek od trola widziłem taki cały zestaw, troche kosztuje bo ponad tysiąc ale wtedy chyba smigał by tur 3 sekcyjny warfamy bez problemu bo taki posiadam na wolnych obrotach. Nie widziłem instalcji w trolu i mam też pytanie jaki duzy musi byc tam zbiornik na olej?
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 20:24 Sro 12 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marb80 napisał:
czy podkręcałeś zawór bezpieczeństwa bo bela sianokiszonki to w zasadzie kres nominalnego udźwigu Question

Chodzi o ten zawór na rozdzielaczu? (pokrętło obok gałki podnośnika)[/quote]pokrętło to regulacja dociążania, zawór jest z przeciwnej strony rozdzielacza pod śrubą kołpakową, uważaj żeby jej nie ukręcić.
Powrót do góry
marb80

PostWysłany: 06:03 Sro 12 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy podkręcałeś zawór bezpieczeństwa bo bela sianokiszonki to w zasadzie kres nominalnego udźwigu Question[/quote]
Chodzi o ten zawór na rozdzielaczu? (pokrętło obok gałki podnośnika)
Powrót do góry
Piotrek 1

PostWysłany: 18:06 Pon 10 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wziąłem i wkleiłem ta śrubkę na klej zobaczymy jak będzie dalej ale na razie się trzyma a ursusik chodzi dobrze i ma chyba trochę więcej mocy ale i pali więcej Wink
Powrót do góry
wiarus

PostWysłany: 18:05 Nie 9 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek 1 napisał:
no tak ale czy w tym specjalistycznym warsztacie naprawią mi gwint w koprusie pompy to znaczy tam gdzie reguluje się dawkę paliwa? Bo mam zerwany jak napisałem zresztą niżej.

Na pewno. Przy okazji dostaniesz opr. za grzebanie przy pompie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Piotrek 1

PostWysłany: 14:38 Nie 9 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak ale czy w tym specjalistycznym warsztacie naprawią mi gwint w koprusie pompy to znaczy tam gdzie reguluje się dawkę paliwa? Bo mam zerwany jak napisałem zresztą niżej.
Powrót do góry
wiarus

PostWysłany: 11:24 Nie 9 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek 1 napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego jak ciągnik jest zimny i jak go odpalę to chodzi prze chwile tak jakby na 1 cylinder i trochę kopci na biało ale tylko przez chwile i tak się dzieje na wolnych obrotach bo jak mu dam gazu to normalnie i chyba wtedy chodzi juz na dwa dlaczego?

Po prostu jedn cylinder jest w lepszym stanie niż drugi.Mam na myśli ciśnienie sprężania i rozpylenie paliwa.Przyczyny mogą być różne.Na to ma wpływ stan pierścieni, cylindrów,wtryskiwaczy oraz smarowanie.Pompę wtryskową radzę oddać do specjalistycznego warsztatu.Naprawa nie kosztuje drogo a jest gwarancja prawidłowego ustawienia.Przy dzisiejszych cenach paliwa przepał nie jest bez znaczenia.
Powrót do góry
Piotrek 1

PostWysłany: 09:32 Nie 9 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego jak ciągnik jest zimny i jak go odpalę to chodzi prze chwile tak jakby na 1 cylinder i trochę kopci na biało ale tylko przez chwile i tak się dzieje na wolnych obrotach bo jak mu dam gazu to normalnie i chyba wtedy chodzi juz na dwa dlaczego?
Powrót do góry
Piotrek 1

PostWysłany: 18:13 Pią 7 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam koledzy mam problem podczas regulacji dawki paliwa w c330 zerwał się gwint w korpusie pompy wtryskowej 9za mocno kontrowałem ) i ta śrubka teraz chodzi jak sama chce moje pytanie jest takie jak to naprawić samemu bez wyciągania i rozbierania pompy pomóżcie
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 10:11 Pią 7 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marb80 napisał:
Ja w lato wymieniłem pompę hydruliczna bo tur nie chciiął podnieść sianoliszonki. Roznica jest ale nie taka jak chciałem może trzeba tez by wymienic rozdzielacz ten pod siedzeniem (moze olej po prostu cieknie spowrotem do skrzyni)bo nie ma takiego udzwigu jak bym chciał, dodam ze do obsługi tura mam dodotkowy rozdzielacz przymocowany do kabiny i podłącząny węzami tam gdzie jest standardowo podłączony rozdzielacz na błotniku, moze ktos wypowie sie w tej kwesti.
czy podkręcałeś zawór bezpieczeństwa bo bela sianokiszonki to w zasadzie kres nominalnego udźwigu Question
Powrót do góry
marb80

PostWysłany: 05:26 Pią 7 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w lato wymieniłem pompę hydruliczna bo tur nie chciiął podnieść sianoliszonki. Roznica jest ale nie taka jak chciałem może trzeba tez by wymienic rozdzielacz ten pod siedzeniem (moze olej po prostu cieknie spowrotem do skrzyni)bo nie ma takiego udzwigu jak bym chciał, dodam ze do obsługi tura mam dodotkowy rozdzielacz przymocowany do kabiny i podłącząny węzami tam gdzie jest standardowo podłączony rozdzielacz na błotniku, moze ktos wypowie sie w tej kwesti.
Powrót do góry
1210

PostWysłany: 10:39 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba będzie pompa bo ciągnik 31 lat a pompa nie wymieniana
Powrót do góry
wiarus

PostWysłany: 19:03 Sro 5 Paź 2011    Temat postu: Re: Oringi Odpowiedz z cytatem

1210 napisał:
Panowie c- 330 ogolnie dobrze podnosi . Ostatnio w tym roku na wiosnę jak się olej nie chciała podnosić. Winą były oringi w pompie hydraulicznej. Powymianie bezproblemowo było na jesieni. Teraz zabieg trzeba było powtórzyć. Co może być przyczyną uszkodzeń tych oringów?

Podwyższane(podkręcane) ciśnienie układu i przeciązenie, lub zużyta pompa.
Powrót do góry
1210

PostWysłany: 07:39 Sro 5 Paź 2011    Temat postu: Oringi Odpowiedz z cytatem

Panowie c- 330 ogolnie dobrze podnosi . Ostatnio w tym roku na wiosnę jak się olej nie chciała podnosić. Winą były oringi w pompie hydraulicznej. Powymianie bezproblemowo było na jesieni. Teraz zabieg trzeba było powtórzyć. Co może być przyczyną uszkodzeń tych oringów?
Powrót do góry
sendar

PostWysłany: 15:09 Pią 30 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukając maszyny do kupienia lub sprzedania proponuję zajrzeć na portal http://targ.rolniczy24.pl jest tam mnóstwo ofert. Dodanie ogłoszenia jest darmowe. Maszyny rolnicze, zwierzęta, ciągniki rolnicze, kombajny oraz wiele innych ogłoszeń.
Powrót do góry
Rysiek B.

PostWysłany: 16:50 Pią 23 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Rysiek B. napisał:
fliflutek napisał:
powiedzcie mi czy do 330 jest lepszy rozrzutnik na 3,5 tony jedoosiowy czy tez dwuosiowy na 4 tony?
Dwuosiowy jest bardziej stabilny i nie rzuca traktorem.
Jednosiowy dociąża z kolei tylną oś co w trudnych warunkach ma zanczenie.
Więc który waszym zdaniem będzie do mojej trzydziestki bardziej odpowiedni?
Nie wiem co kupić Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Z tym dociążaniem to może być tak,że jak wiedziesz w miękkie pole tomożesz się wkopać,natomiast przy dwuosiowym odczepiasz rozrzutnik,wyjeżdżasz samym ciągnikiem,zmieniasz ślad,bierzesz go na linę i idzie.

Rozrzutnik jednoosiowy jest przydatny gdy nie ma dużo miejsca do manewrowania szczególnie łatwiej jest cofać.

To oczywiste,że z jedną osią łatwiej tyłować niż z dwiema,a zwłaszcza rozrzutnikiem którego zaczep jest w postaci dyszla trzeba mieć trochę umiejętności ale wszystko jest możliwe i do nauczenia.Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Rysiek B.

PostWysłany: 16:45 Pią 23 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dcnt napisał:
jednoosiowy tez odczepiasz, biezesz na line i wyciagasz, przetestowane Laughing

Z jednoosiowym nie próbowałem ale nie zaprzeczam,skoro przetestowane.SmileSmileSmile
Powrót do góry
wiarus

PostWysłany: 09:54 Nie 18 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiek B. napisał:
fliflutek napisał:
powiedzcie mi czy do 330 jest lepszy rozrzutnik na 3,5 tony jedoosiowy czy tez dwuosiowy na 4 tony?
Nie wiem co kupić Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Z tym dociążaniem to może być tak,że jak wiedziesz w miękkie pole tomożesz się wkopać,natomiast przy dwuosiowym odczepiasz rozrzutnik,wyjeżdżasz samym ciągnikiem,zmieniasz ślad,bierzesz go na linę i idzie.

Rozrzutnik jednoosiowy jest przydatny gdy nie ma dużo miejsca do manewrowania szczególnie łatwiej jest cofać.
Powrót do góry
wiarus

PostWysłany: 09:48 Nie 18 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyliłem się to było do kol. Piotrek 1.
Powrót do góry
wiarus

PostWysłany: 09:45 Nie 18 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert23 napisał:
wydobywające sie powietrze z otworu w klawiaturze to normalny obiaw szczególnie na wolnych obrotach zwiększysz obroty to zniknie tłoki pracują to i powietrze sie wydobywa po to grzybek z siatką, a co do bąbelków to widać kompresja ucieka na zewnątrz i do środka do chłodnicy

Kupować uszczelki od producentów polecanych przez sprzedawców a nie najtańsze.Mimo podobieństwa uszczelki różnią się znacznie jakością a nawet grubością.Niektóre trzeba wymieniać ponownie bo nie spełniają swojej roli.
Powrót do góry
dcnt

PostWysłany: 21:43 Czw 15 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednoosiowy tez odczepiasz, biezesz na line i wyciagasz, przetestowane Laughing
Powrót do góry
Rysiek B.

PostWysłany: 17:51 Czw 15 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fliflutek napisał:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 173, 174, 175  Następny
Strona 13 z 175

Skocz do: