Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:45 Pią 4 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 694, 695, 696 ... 2500, 2501, 2502  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 09:47 Sro 2 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w sobote 3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawell3131

PostWysłany: 09:38 Sro 2 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUSZYN słyszałem , że na jutro umówiłeś po 3,90 Smile
Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 09:17 Sro 2 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka cisza w temacie cena brojlera. większość ubojni nie ma co ubić.łódzkie 3.8 >
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 21:20 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do dwóch lat indyk 4, brojler 2,6 chyba ze rzad wkoncu cos z tym zrobi i wprowadzi min 3km od zabudowań
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:07 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

@filuś wcale głupio nie piszę skoro średnio jest 3,03 to średnio 47gr na kg się dokłada

a to ze ludzie bedą szukać szczecią w indyku tez było do przypuszczenia
tak czy inaczej jezeli nie bedzie biedy to nigdy nic nie zmienicie w tym systemie to jedyny ratunek

Very Happy Very Happy Very Happy
tylko by wszyscy przeżyli
Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 20:52 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="medox"]
LUSZYN napisał:
medox napisał:
filuś napisał:
ładuje pisklaki do kartonów bo od dzis do 20 marca jakies apogeum wstawien co wy oszaleliscie przeciez ubojnia chodzby biła 30%wiecej to i tak tego nie wybija cena pierwsza w tym roku 2.4 net realna na kwietnia

Już o tym pisałem.Niestety dokładnie tak jest,od końca tego tygodnia do końca marca są gigantyczne obsady,luzuje się tak naprawdę dopiero w 14 tygodniu roku (początek kwietnia)
Ci którzy stanęli po wtopie,ruszyli wszyscy naraz w marcu plus i tak było masę w tym terminie zgodnie z planem.Będzie płacz.Ale każdy dzwonił i uparcie chciał wstawić w marcu ,będąc na taki dużym spotkaniu rozmawialiśmy o tym i w zasadzie w każdej wylęgarni to samo.
JAK RADZISZ GURU-NIE WSTAWIAĆ W MARCU-TO JA BĘDĘ PRAWDZIWYM POLAKIEM I PO ZŁOŚCI WSTAWIĘ 10-TEGO MARCA

Luszyn i co uważasz ,że mnie zrobisz na złość?Chłopie wstaw nawet do salonu,żeby więcej.Rzadko zgadzam się z filutem ,bo z reguły ,tak plecie ,jak akurat ma kury ,ale w paru kwestiach się zgadzam ,plus w kwestii bieżącej ,czyli gigantycznych wstawień przez cały marzec.To dość zresztą powszechna informacja.
Jak się coś robi ,to trzeba wychylić czasem czuprynę ponad gnój i zobaczyć co dzieje się na rynku ,gdybyś to zrobił ,to byś wiedział,wiedziałbyś też np jak wielka ilość kurników się buduje i 80% to brojler.Bo najprościej.Indyk pojedyncze przypadki,reprodukcja pojedyncze.Spójrz na północ Polski ,na środkową Polskę ,pogadaj z firmami ,które wyposażają.To jest absolutny kosmos.Myślę ,że w 2016r produkcja podskoczy grubo ponad 10% w skali kraju. Jest jeszcze wiele rzeczy ,które powinieneś wiedzieć.
W końcu będzie,bo musi być,nie ma innego rozwiązania- 50gr dokładki w trakcie roku i dwa letnie rzuty na zero,wtedy wszyscy poczują co to znaczy produkować brojlera w niekończonych ilościach.Rok taki starczy i wywalą się na ryj te bezmyślne głupole mające po 20kurników i w tej chwili kończące budowy kolejnych 10,a takich przypadków są setki.W jednym powiecie Żuromin, powstanie w tym roku kilkadziesiąt nowych hal.W jednym powiecie.I żadna z tych hal nie ma 20 ani 30tys ptaków.Uwierz ,że ani jedna.Nawet 40-stek już się mało buduje
P.S Postaram się pamiętać i zajrzeć tutaj równo ,powiedzmy 6.5tygodnia od 10marca i zapytać po ile sprzedajesz Laughing
PRZEKONAŁEŚ MNIE-NIE WSTAWIAM. Laughing -a tak poważnie to nie musisz przekonywać mnie o skali nowych kurników,ja niczego nie buduje tylko inwestuje (jak ty to piszesz w drugą nogę) a tak naprawdę w trzecią bo z drugiej spokojnie mogę żyć.Moim skromnym zdaniem trzeba wstawiać na maxa, żeby przyspieszyć agonię(nie mylić z -według madoxa)
Powrót do góry
Thatcher

PostWysłany: 18:20 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już jesteśmy w sferze plotek i informacji z niepewnego źródła to i ja dodam coś od siebie. Słyszałem że pisklęta indycze zamówione są już do października bieżącego roku.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:33 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

średnio paz 3, list 2,8, gr 2,9, stycz 2,9, luty 3,1, teraz 3,5 chodzby cały marzec to srednia za pół roku wychodzi wam 3,03 i jak wy to dalej widzicie nic tylko wziasc łopate i isc dalej kopac zeby o tym nie myslec.tak zrujnowaliscie polskie drobiarstwo
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 13:11 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś to Ty zajmujesz się importem , że wiesz kiedy on przychodzi ????
Nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć , że do końca lata będą wstawienia na 110 procent bo nikt nie odpuści myśląc ,żę latem zarobi !!!
Niestety tym razem będzie cieńiutko z ceną do końca roku ,a 3,50 które jest obecnie to jest własnie max w 2016 chyba ,ze trafi się potężny upał w lecie to może chwilowo będzie wyższa cena !
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 12:18 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klaudia napisał:
Kamil1283 napisał:
Kaszuby 3,5zł

Nie wszyscy dają 3,5. Są tacy co dają 3,6 Smile A głupki boją się powalczyć o cenę.

Słyszałem ze FRAJERZY nic nie stoi na przeszkodzi by zmienić branże

ja pierś po 9 zł a cwiartka po 3,50 bez zmian podobno z mongoli
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:54 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak info sprawdzone i potwierdzone w marcu wstawiaja ci co zawsze wstawiali czyli w styczniu w listop itd. plus ci co mieli po 10 ferm i 4 stały zima puste plus ci co wogóle cała zime mieli puste . powód sprzedawac w kwietniu w czerwcu i sierpniu zeby upału nie odczuc a tu zonk!!!!!!!! bo na te miesiace jest ful do tego w tych miesiacach w tym roku najwiecej ma wchodzic importa i taki taki to hodowca przebiegły chciał byc
Powrót do góry
Klaudia

PostWysłany: 09:22 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamil1283 napisał:
Kaszuby 3,5zł

Nie wszyscy dają 3,5. Są tacy co dają 3,6 Smile A głupki boją się powalczyć o cenę.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:57 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z budowaniem ferm jest w tej chwili tak jakbym chciał postawić sklep ogólnospożywczy koło Biedronki .....
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:54 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze ,że budują Laughing Laughing Laughing
Jestem pewien ,że bardzo duży procent tych hal nawet dobrze nie przesiąknie smrodem kurzego gówna.
Bruksela się zatroszczy o nas...... , a Wielki Brat nas wykończy !!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:31 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem napisać o Żurominie,że kilkaset hal I każdy może sobie sprawdzić sam
Dla przykładu - w zeszłym 2015 roku w JEDNYM POWIECIE W POLSCE o którym wspominałem,JEDNYM,czyli w Żurominie,Sanepid opiniował 125 wniosków w zakresie pozwoleń na budowę ferm drobiarskich.125 wniosków i w każdym tylko dwie hale ,bo tam jednej nikt nie buduję,to już 250 hal.JEDEN POWIAT.JEDEN ROK!!!!
W tym roku ,ktoś kto buduje tam wiele hal (firma budowlana w sensie) ,mówił mi ,że zanosi się tam na nowy rekord
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 05:34 Wto 1 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety muszę się zgodzić z Medoxem ,że eldorado cenowe w postaci 3,50 zł długo nie potrwa i za chwilę będą kolejne trzy miesiące z ceną poniżej 3 zł. Nie dziwię się np. Cedrobowi,że nabudowali tyle ferm ale zwykłemu Kowalskiemu ,że inwestuje w tą branże to już graniczy samobójstwem . Ale jak to się mówi nic nie trwa wiecznie ..... Jak ktoś ma wątpliwośći niech dobrze popyta np. w BGZ co ich analitycy prognozują na najbliższą przyszłość w temacie hodowli drobiu Crying or Very sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:25 Pon 29 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="LUSZYN"]
medox napisał:
filuś napisał:
ładuje pisklaki do kartonów bo od dzis do 20 marca jakies apogeum wstawien co wy oszaleliscie przeciez ubojnia chodzby biła 30%wiecej to i tak tego nie wybija cena pierwsza w tym roku 2.4 net realna na kwietnia

Już o tym pisałem.Niestety dokładnie tak jest,od końca tego tygodnia do końca marca są gigantyczne obsady,luzuje się tak naprawdę dopiero w 14 tygodniu roku (początek kwietnia)
Ci którzy stanęli po wtopie,ruszyli wszyscy naraz w marcu plus i tak było masę w tym terminie zgodnie z planem.Będzie płacz.Ale każdy dzwonił i uparcie chciał wstawić w marcu ,będąc na taki dużym spotkaniu rozmawialiśmy o tym i w zasadzie w każdej wylęgarni to samo.
JAK RADZISZ GURU-NIE WSTAWIAĆ W MARCU-TO JA BĘDĘ PRAWDZIWYM POLAKIEM I PO ZŁOŚCI WSTAWIĘ 10-TEGO MARCA

Luszyn i co uważasz ,że mnie zrobisz na złość?Chłopie wstaw nawet do salonu,żeby więcej.Rzadko zgadzam się z filutem ,bo z reguły ,tak plecie ,jak akurat ma kury ,ale w paru kwestiach się zgadzam ,plus w kwestii bieżącej ,czyli gigantycznych wstawień przez cały marzec.To dość zresztą powszechna informacja.
Jak się coś robi ,to trzeba wychylić czasem czuprynę ponad gnój i zobaczyć co dzieje się na rynku ,gdybyś to zrobił ,to byś wiedział,wiedziałbyś też np jak wielka ilość kurników się buduje i 80% to brojler.Bo najprościej.Indyk pojedyncze przypadki,reprodukcja pojedyncze.Spójrz na północ Polski ,na środkową Polskę ,pogadaj z firmami ,które wyposażają.To jest absolutny kosmos.Myślę ,że w 2016r produkcja podskoczy grubo ponad 10% w skali kraju. Jest jeszcze wiele rzeczy ,które powinieneś wiedzieć.
W końcu będzie,bo musi być,nie ma innego rozwiązania- 50gr dokładki w trakcie roku i dwa letnie rzuty na zero,wtedy wszyscy poczują co to znaczy produkować brojlera w niekończonych ilościach.Rok taki starczy i wywalą się na ryj te bezmyślne głupole mające po 20kurników i w tej chwili kończące budowy kolejnych 10,a takich przypadków są setki.W jednym powiecie Żuromin, powstanie w tym roku kilkadziesiąt nowych hal.W jednym powiecie.I żadna z tych hal nie ma 20 ani 30tys ptaków.Uwierz ,że ani jedna.Nawet 40-stek już się mało buduje
P.S Postaram się pamiętać i zajrzeć tutaj równo ,powiedzmy 6.5tygodnia od 10marca i zapytać po ile sprzedajesz Laughing
Powrót do góry
Kamil1283

PostWysłany: 19:51 Pon 29 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 3,5zł
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 17:39 Pon 29 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ten MAJ dalej swoje [ Jaskowski przy nim to PIKUŚ ]
Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 17:00 Pon 29 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="medox"]
filuś napisał:

Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 16:52 Pon 29 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="medox"]
filuś napisał:

Tak pisałeś o tym w styczniu, lutym .... a może się gdzieś sprawdzi????
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 16:10 Pon 29 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się Medox pojawił to pewnie zaraz cena spadnie Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:25 Pon 29 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="filuś"]ładuje pisklaki do kartonów bo od dzis do 20 marca jakies apogeum wstawien co wy oszaleliscie przeciez ubojnia chodzby biła 30%wiecej to i tak tego nie wybija cena pierwsza w tym roku 2.4 net realna na kwietnia

Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 13:06 Pon 29 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tuszka po 5,5 = żywiec po 3,8 netto
Powrót do góry
magister

PostWysłany: 10:10 Pon 29 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jaka cena na Kaszubach ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 694, 695, 696 ... 2500, 2501, 2502  Następny
Strona 695 z 2502

Skocz do: