Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy siejecie jęczmien ozimy? i czym ochronic go od chwastów?

 

na jesieni jeszcze jakis zabieg poza tym warto zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy siejecie jęczmien ozimy? i czym ochronic go od chwastów?

 

na jesieni jeszcze jakis zabieg poza tym warto zrobic??

o jęczmieniu ozimym jest osobny temat , to jest o jarym, jakiś mod mógł by w nazwie dopisać "jary"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam może ktoś zporządza sobie kosztorys produkcji jeczmienia jarego był bym wdzięczny gdy by mi taki udostępnił w celach porównawczo badawczych z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
730 + VAT Wola Pasze Biała Podlaska

dobra cena widze. jakis kontakt można dostać na forum? trzeba pomagać innym ja znalazlem dobrą stronke z nawozami i tez pomagam : http://www.nawozeo.pl/index.php . pozdrawiam i róbmy wszystko aby żyło nam się lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie macie jakies ciekawe propozycje odnośnie dobrych odmian paszowego jęczmienia jarego bo chce w tym roku posiać cos nowego. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
730 + VAT Wola Pasze Biała Podlaska

dobra cena widze. jakis kontakt można dostać na forum? trzeba pomagać innym ja znalazlem dobrą stronke z nawozami i tez pomagam : http://www.nawozeo.pl/index.php . pozdrawiam i róbmy wszystko aby żyło nam się lepiej .

Wcale nie jest dobra, bardzo nieaktualna. Teraz 850+VAT. A Ty śmiecisz na forum. Kontakt jest w google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś swój tegoroczny jęczmień zdatny do siewu??

Tegorocznego ta raczej nigdzie nie dostaniesz, chyba że coś z Południowej Ameryki Lub Australii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, siał ktoś odmiany jęczmienia ATICO lub BOLINA mam takie do wyboru i nie wiem którą wybrać. Jeżeli mógł by ktoś coś doradzić byłbym wdzięczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej posiać pszenżyto jare czy jęczmień jary?

 

Chciałbym posiać jęczmień (odmiana Antek albo Eunova) na glebie V, VI klasa, zasobność fosforu wysoka, potasu średnia, magnezu wysoka, ph 5,00.

Przedplonem była seradela uprawiana na oborniku w dawce 30 t/ha użytkowana jako pastwisko dla bydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co lepiej posiać pszenżyto jare czy jęczmień jary?

 

Chciałbym posiać jęczmień (odmiana Antek albo Eunova) na glebie V, VI klasa, zasobność fosforu wysoka, potasu średnia, magnezu wysoka, ph 5,00.

Przedplonem była seradela uprawiana na oborniku w dawce 30 t/ha użytkowana jako pastwisko dla bydła.

u mnie przy tak niskim ph jęczmień nie miał by ochoty na polonowanie także stawiał bym na pszenżyto. napewno pewniejszy plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czymś takim na pewno szału nie będzie, lepiej pszenżyto. ciekawe czy w ogóle wzejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na piachcach kwaśny odczyn jest mniej odczuwalny niż na glinie.

Ale odczuć związanych z piachem, nie zmieni żadna siła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na czymś takim na pewno szału nie będzie, lepiej pszenżyto. ciekawe czy w ogóle wzejdzie

Moim zdaniem w takich warunkach nie warto uprawiać jęczmień j ani przenżyto jare które wg moich praktyk potrzebuje stanowiska zbliżonego wymaganiami do pszenicy jarej.W takim przypadku zdecydowanie mieszanka owies 40%+jęczmień 60% większe prawdopodobieństwo dobrego plonowania a pasza dla przeżuwaczy dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was koledzy wygląda sytuacja z zasiewami jenczmienia jarego. U mnie w wiosce co niektorzy posiali w poprzednim tygodniu sasiad widze ze dzis sieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...