Skocz do zawartości
jozefik 31

kombajn MF440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. Jestem posiadaczem MF440 juz pierwszy sezon za mna.Moj problem tkwi w tym ze podczas koszenia zniw kombajn jedzie za szybko gdy zboze jest pochylone(zwalone) wtedy musze na polsprzegle trzymac potrzebuje bardzo powoli i nie wiem co z tym robic.Dzwignia na rozdzielaczu szybciej-- wolniej dziala opony z przodu mam 14,9-26 czy by byly za duze? czy moze kolo trybowe w skrzyni biegow ni takie jak trzeba prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mam takiego kombajnu,ale mam Bizona.I spróbuję porównać z tymi danymi http://www.konedata.net/MF240.htm Tu jest podane że MF 440 ma prędkość minimalną 1,3km/h a Bizon ma 1,6km/h.Też nieraz jest problem z prędkością w położonym zbożu szczególnie gdy jest przerośnięte.Czy rozmiar opon ma wpływ na prędkość?W pewnym stopniu tak.Ja miałem oryginalne 18,4/30 które wymieniłem na 23,1/26 i kombajn teraz jest troszkę szybszy.

jozefik 31 Dzwignia na rozdzielaczu szybciej-- wolniej dziala

Nie wiem jakie tu jest rozwiązanie,ale czy następuje przesterowanie w pełnym zakresie.Wiem że w Bizonie jeżeli będzie żle wyregulowany siłownik od wariatora to też się nie otrzyma prędkości w pełnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie mam takiego kombajnu,ale mam Bizona.I spróbuję porównać z tymi danymi http://www.konedata.net/MF240.htm Tu jest podane że MF 440 ma prędkość minimalną 1,3km/h a Bizon ma 1,6km/h.Też nieraz jest problem z prędkością w położonym zbożu szczególnie gdy jest przerośnięte.Czy rozmiar opon ma wpływ na prędkość?W pewnym stopniu tak.Ja miałem oryginalne 18,4/30 które wymieniłem na 23,1/26 i kombajn teraz jest troszkę szybszy.
jozefik 31 Dzwignia na rozdzielaczu szybciej-- wolniej dziala

Nie wiem jakie tu jest rozwiązanie,ale czy następuje przesterowanie w pełnym zakresie.Wiem że w Bizonie jeżeli będzie żle wyregulowany siłownik od wariatora to też się nie otrzyma prędkości w pełnym zakresie.

dalem do regeneracji rozdzielacz bo strasznie przeciekal i heder opuszczal moze i bylo cos z przyspieszaczem zobaczymy jak wroci z regeneracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktos wie jaka powinna byc wielkosc szczeliny miedzy klepiskiem a cepami przy pierwszym i ostatnim precie w kombajnie zbozowym massey ferguson 86 lub 440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...