Skocz do zawartości
mikmik

Śruta rzepakowa

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym tygodniu kupowałem w Chemirolu po 850(worki 50kg) ale w Elstarze w Czerninie mają taniej-dla tych co odstawiali do nich rzepak i sobie zamówili rozliczenie ze śrutą rzepakową. Obiło mi się o uszy 680 luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje makuchy rzepakowe, lepsze niż śruta rzepakowa (dobre przyrosty trzody i bydła opasowego) a cena ta sama 850zl (w tamtym sezonie 600-650)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu są chyba zdania podzielone co do makuchu i śruty rzepakowej.

Jak kiedyś miałem makuch to musiałem go śrutować bo były duże kawałki a mieszalnik ich nie dawał rady rozdrobnić.

Mówią że dla opasów to tak ale dla krów mlecznych nie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa własnie wady makuchu....ale sa firmy które oferuja naprawde dobry materiał paszowy....nie taki ze zostaje potem w złobach....ja stosowałem makuch z Bielmaru....i ten spełnia swoja role....a jest to bardzo dobra pasza....nie bede wymieniał zalet bo o tym kazdy moze poczytac sobie w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 netto w workach 50kg

SZOK, ale rzepak skupują (ale kto go ma) w Malborku po 2100. Na 2011 chcą kontraktować po 1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wszystko poszło w górę:( możne nie w temacie ale wysłodki buraczane suszone 1000 zl a jeszcze miesiąc temu 700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za buraki płacą podobnie jak rok temu, cukier w sklepach podobne ceny jak rok temu a wysłodki droższe prawie jeszcze raz. Gdzie logika?

Chyba chcą znowu na hodowcach zarobić bo myślą, że jak nareszcie mleko ma jako taką cenę to napewno kupią drożej. Żeby sie mylili i niech zostaną z tymi wysłodkami po tysiączku w magazynach do następnych wykopek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas wysłodki suche toffi kosztuja 120 zł metr....sruta kukurydziana 100zł..sruta rzepakowa 100zł..ale tylko z jednego zródła..bo reszte firm sprzedaje po 1080..a tu jest taniej bo kupuja luzem i workuja...ogólnie to masakra...wcale to mleko nie jest takie opłacalne choc podniesli cene...bo to tylko złudzenie gdyz drozejace pasze pochłona wszystko z nawiazka..Jeszcze do tego vat!!!.i tu firmy miały wielkie pole do popisu...gdyz vat na pasze o ile mi wiadomo poszedł o 5 %...a oni podniesli pasze o 15- 20%.....a wysłodków planowych plantatorzy buraków nawet nie posprzatali....bo przywiezli na koniec kampanii takie ze nawet krowa nie dotkneła ich!!.normalnie czarne...i zgnite...i teraz leza na poboczach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makuchy rzepakowe po 1000zł śruta rzepakowa 1020, ładnie wszystko podrożało w tym nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem makuch rzepakowy po 890 zl w big bagu. Przywiezli mi z drugiego konca Polski 5 ton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bit... takie bajki to możesz na forum dla przedszkolaków opowiadac nie wierze ze ktoś był by na tyle głupi zeby za taką cene rzepaczanke wieść , bo gdyby rzucił hasło w swoim rejonie, ze ma taką cene to sprzedał by w 5 min

bez kosztów transpoprtu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie zadzwoń do Pacanowa do Agsolu, sprzedają po 890 zł netto z dostawa w big bagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena śruty czy makuchów rzepakowych w waszym regionach, powoli kończa mi się zapasy i bedzie trzeba co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 890 + Vat bo wczoraj w workach tyle płaciłem

kolega kupił z Agroloku po 910+vat ( też worki 50kg)- ale mieli tańszą soję bo chemirol chciał 1400 w workach a w Agroloku po 1360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie mielił ktoś z was makuch na bąku bo nie wiem jak sie do tego zabrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...