Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

chialbym dorzucic pare slow do osob bez przeszlosci nie badzcie nudni obojetnie ile macie lat zalozcie nick-a i napiscie cos a nie tylko czytacie ktos sie meczy i dla forumowiczow pisze a wy naczytacie sie tych bzdor ktore piszemy i mysle ze macie cos waznego do przekazania wiec do dziela bo opodatkujemy forum dla nie zrzeszonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Azji nie ma idiotycznych przepisów. Nie ma złodziejskich podatków i przymusowego ZUS-u (też złodziejskiego) TRZEBA ZMIENIĆ SYSTEM z Grabieżczo - Rozkradająco - Rozdawniczego na WOLNE LIBERALNE Państwo - gdzie najważniejsze jest NIEWPIER...ALANIE SIĘ URZĘDNIKÓW WE WSZYSTKO.

Żeby u Nas też był PKB 10% rok do roku ,A za powiększanie Długu Publicznego pod TRYBUNAŁ STANU !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie z toba zgodzę, głównie odnośnie przepisów, ale podatki, ZUS to jednak trzeba płacić, w końcu musimy mięć, po czym jeździć i za co ewentualnie sie leczyć, ale cala biurokracja związana z UE to w p...u nasza kasa i wara im od tego

I wbrew temu, co o mnie myślicie, producencie żywności powinni być jak najbardziej zwolnieni z wszelkich opłat, bo one wszystkie zwyszkuja cenę dalej w tym łańcuszku pokarmowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Rynek, tresują nas hodowców jak małpy w cyrku. W jednym łapsku trzyma bat a w drugim sakiewkę z dukatami. Przyjdzie taki czas, że zacznie natarczywie potrząsać sakiewką a wstawienia nie będą rosnąć. Ale będzie konsternacja. Spokojnie, spokojnie tylko taki sen miałem ale stara mnie zbudziła i nie wiem jak się skończył. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupimy każdą ilość żywca kury mięsnej i nioski z woj. pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego

 

 

 

Ubojnia Drobiu

woj. pomorskie

tel: 606 640 125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam za kure mozna dostac 1.4 za/kg dla zainteresowanych a mam pytanie do Kolegi Biedronki dlaczego placisz wiecej niz Big Jajo przeciez kupujecie od tych samych hodowcow a dodatkowo sam jezdzisz po towar i napewno sie znacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kol Gall nie znam się z kolegą Biedronka a po towar też sam jadę i myślę że dwóch takich płatników ferma może nie wytrzymać Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Gall, przy takich płatnikach jakim są "KocWaJAJA" i "szogun" nie można wytrzymać a mowa Big jajo czy Biedronka - przyznają się jakimi są syndykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od XXV lat hoduję kury,

zapał do nich jest się ponury,

bowiem ja należę do tych,

co nie schodzą po niżej 4 złotych!

Jutro skrzyń sprzedaje stówkę,

oczywiście za gotówkę!

4 złote dobra cena,

4 złote życie zmienia,

4 złote, zero strączki,

ale ja zacieram rączki!

Wiem już co robicie teraz,

wiem, że zazdrość was już zżera.

Fajna sprawa, lecz niestety,

opowiadam same bzdety

Bo choć było bardzo miło,

wszystko mi się to przyśniło.

4 złote – mi się marzy,

to się nigdy nie przydarzy,

4 złote : banknot, bilo..,

dadzą, ale... za dwa kilo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma wyboru musi sprzedac Tobie czy Koledze Biedronce czy na wybijalnie i na wegry czy rumunie tez wysylaja mimo ze dla Ciebie cena nie jest atrakcyjna ale dla hodowcow od ktorych bierzesz jak najbardziej korzystna sam wiesz jakie jest czasami przebicie a z Kolega B. znacie sie na pewno chocby z wydzenia chyba ze nie zaopatrujesz sie w jajo z numerem 1437itd. lub 28itd. a wszystkiego sam nie wybierzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie rozumie co to są rządy liberałów to niech sobie zobrazuje taki obrazek , na ziemi leży biedny człowiek a po nim buciorami skacze bogaty człowiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wcale śmieszne

Jak tak dalej pójdzie to za pół roku będzie spory niedobór jaj,

bo połowa hodowców padnie

Przy obecnych cenach pasz średnia cena za jajo powinna być minimum 0,30zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kogo będzie stać na odbudowe stada, ledwo starcza na życie przy tych cenach - o czym my mówimy, nie wiem jak tak dłużej będzie staniemy się BANKRUTAMI !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jacku... według mnie ta nienormalność potrwa jeszcze przez okres trzech miesięcy (luty, marzec i kwiecień),dopiero w maju jak nigdy będzie jajo nabierać na wartości, ale opłacalność nadal będzie kiepska, gdyż cena paszy się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest wcale śmieszne

Jak tak dalej pójdzie to za pół roku będzie spory niedobór jaj,

bo połowa hodowców padnie

 

o tym ,ze bedzie niedobór jaj już latem, podano w Agrobiznesie w TVP1 w dniu 2 lutego 2011

z tym ,że nie dodano , że jaj bedzie brakować tylko w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbuku, mało pocieszające są twoje prognozy, oby się to sprawdziło, oby dołek się nie przedłużył, oby wytwórnie pasz z nami wytrzymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli dziś wytwórnie pasz by wstrzymały dostawę paszy lub trzeba by było za nią przed rozładunkiem zapłacić, tz. zero dalszego kredytowania, podejrzewam 50% hodowców rozłożyło by ręce.

- wytwórnie pasz też mają określony kapitał, nie są z gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja !!!!

 

Wraca mąż z delegacji trochę wcześniej niż zawsze.

Wchodzi do sypialni a tam w łóżku leży obcy nagi facet.

Pyta się go:

- Gdzie moja żona?

A on odpowiada przerażony:

- W łazience, bierze prysznic.

Mąż na to:

- Ja schowam się w szafie i zobaczę co żona zrobi, a ty bądź cicho!!!

Wraca żona w podomce i mówi do gościa w łóżku:

- Bierz mnie teraz, mocno, brutalnie aż się posikam...

A gość:

- Otwórz szafę, to się pos.rasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza, czyżby wszyscy handlarze wyjechali do Niemiec po świecące jaja ,

za mało naszych jaj na rynku - smutne to trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaj zaczyna brakować, telefon za telefonem !!!

 

kol. Zbuk jakich jaj brakuje, strusich czy przepiórczych, bo kurzych na razie jest pod dostatkiem. Na nowy tydzień cen ze zmieniam, odbieram tylko od swych stałych dostawców.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmówiłem właśnie 2 ciężarówki , więc jak komuś brakuje , niech podzwoni a na pewno towar kupi. Notabene sam miałem telefony od innych producentów czy nie potrzebuję jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...