Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie wstaw filmik bo tu sa ludzie tacy ze jak im czegos nie udowodnisz to Ci nie uwierzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani przysięgam wstawie ten filmik!!! Ale w przyszlym tugodniu bo robic to z domu przez modem to samobujstwo!! No i trzeba go troszke obciąć bo to jest prawie 45 min!! wiec wstawie tylko najlepsze kawalki.

4 korpus czesciowo urwalem a potem calkiem odkręcilem!!

Bedzie widac orke na lekkiej i ciezkiej ziemi i to w naprawde kiepskich warunkach!!(wieszch mokry swierzo ruszony kultywatorem) a spod twardy bo tak pozadnie to padalo jakies 3 miesiące temu a moze dluzej sam juz niewiem:-( MF na 2 skiby to sie marnuje!!! lepiej 3 duze i reduktor na 4 biegu

I NAJWARZNIEJSZE ZE WKONCU PRZEKONACIE SIE ZE TO MF-255 JEST LEPSZY A NIE C-360!!!

Moj 1222 faktycznie czasem sie marnuje wiecie po co mi on lubie miec zapas mocy i tyle Nim orka wyglada troszke inaczej 4 skiby + 2 kolczatki (zawieszane podnoszone razem z plugiem) orka na mimnimum 40cm no i oczywisci na drugim biegu szosowym NIE REDUKTOR(polówki)!!

Gdybym mial kase to juz by targal przynajmniej 6 no ale A MOZE KTOS WIE GDZIE MOGE KUPIC Z 1 KORPUS DO PLUGA AKPIL U-160 (chyba bo nie jestem pewien ale sprawdze)MOCOWANIE SIE WYKOMBINUJE

Ale mam do niego bardzo fajny kultywator 2,7 i 2,4 zaczepione do wspulnej ramy jak to wyglada ja....... tylko problem na drodze (wkoncu to prawie 5,5metra!!) ja nie jaze co to by zrobilo jak by mial przedni!! strach sie bac

Z 4metrowym agregatem idzie na 3 szosowej to jest prędkosc bedzie cos ok 15-18km/h (chyba ze sie myle to niech ktos mnie poprawi)A moze ktos wie ile on wyciąga na poszczegulnych biegach??

 

Lubicie sie posmiac to zobaczcie na to na 20ha mam:

U-1222 MF-255 C-328 (ale silnik ma od 330) wszystko moge wam pokazac jak zrobie zdjęcia

Nie dziwi mnie ze chcecie zobaczyc filmik ja sam nie moglem uwierzyc co sie dzieje (wkoncu to niby leciutki malutki MF ktorego to juz nie raz porownywali do 330) alemoim zdaniem to jest naprawde porzadny ciągniczek

 

Pozdrowiam wszystkich a filmik bedzie najdluzej w ciągu tygodnia a do tej pory pozostaje wam drapac sie po glowach i myslec jak to mozliwe(bez obrazy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2 i 3 szosowej to masz pokazane no obrotomierzu ile jedziesz:) Ja tak przynajmniej mam. 40 cm głeboko??? jaki pług tak bierze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jutro bedzie filmik troche kiepski ale bedzie mam zamiar nakrecic jeszcze inny!! bo ten srednio sie udal.

Ktos pytal ile zabiera jeden korpus nie potrafie powiedziec ale tak na oko bedzie 40cm no bo o moim MF gdy ma zaczepiona ta 4 bez ostatniego korpusu zostaje 5 cm sladu po kole. A moj jest szeroki nie zwezany!!

 

A co myslicie o tym jest 1 grudnia a u mnie nie zaorane ok 8ha lezy snieg i wogole jest do dupy!! Nie wiem co mam zrobic teraz to jest takie bloto ze nawet U-1222 nie ma przyczepnosci z blokada slizga sie jak glupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to będziesz musiał poczekać aż przejdą mrozy i woda wsiaknie... czyli gdzieś w marcu... ale jak śnieg stopnieje i będzie lekki przymrozek... tak żebyś nie rył tylko w odmarźniętej wierzchniej warstwie. Ja w zeszłym roku to orałem w marcu zaraz jak puszczały mrozy... w zaciemnionych miejscach leżał jeszcze śnieg koła mieliły błoto ale jakos dało rade;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie własnie roztopił sie sniegi zamierzam rozwozic obornik w tym tygodniu i jescze go zaorac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zima jest długa i berz problemu jeszcze zaorzesz. Kuzyn przez kilka lat parę hektarów orze końcem grudnia.

Po za tym spróbuj założyć kilka grubych łańcuchów na koła i dopiereo wtedy daj blokadę. Znam kilka osób które bardzo chwalą sobie taką metodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są takie swaniaki co jak nie mają za dużego bieżnika to sobie ,,Cide" zakładają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej!! chopaki!! ma któryś z Was MF 6160?? ja właśnie przywiozłem z Niemiec takiego byczka. Co o nim powiecie?? Ma ok 101KM, przedni TUZ, EHR, klime, no i tylko 3000 mth i jest z 95 roku.

 

/edit

Jeśli masz traktorek MF z seri 6100 napisz coś o nim: jakieś uwagi, spostrzeżenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę zmienić swojego 3050 na jakiś nowszy i mocniejszy właśnie z seri 61XX też jestem ciekaw ile dałeś bo ostatnio za 6130 z 95r. koles mi krzknął 70tyś.. Twój to czwórka czy szóstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moj ma 6 cylinderków i razem z formalnościami i transportem do Polski kosztował mnie 85 000 zł a najlepsze jest to ze niemiec chciał 25 000 euro widać można coś utargować. Traktorek był używany do warzywek wiec sie nie napracował. ja okreslam jego stan na prawie jak nowy.

 

/edit

zapomniałem dodać ze ma jeszcze pneumatykę, opony przód i tył 70% bez jakichkolwiek usterek i zero przecieków. Złożyłem wniosek na SPO na zetora 11441 i już go nie wezmę za nic w świecie 100 raz jest lepszy ten MF niż nowiutki zetor. wezmę zamiast zetora jakiś średni 70KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy będziesz z nigo zadowolony jak mu dasz dobrze po garach i zbiornik paliwa ci nie starczy na dzień orki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy będziesz z nigo zadowolony jak mu dasz dobrze po garach i zbiornik paliwa ci nie starczy na dzień orki

Napewno spali mniej od Zetora A jeżeli traktorek niema jakiś wad ukrytych to napewno bedzie z niego zdowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 6 cylindrowgo mf i pali więce od ursusa 1234

Może 6 są baredziej paliwozerne (w co wątpie) ja mam 4 i pali średnio 2l mniej na mtg niż Zetor 7245 czy 914.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 6 litry ci pali

mój w orce 16/mtg jak orze 12 godzin to musze 60 lity mieć ze sobą

zbiornik ma 202 litry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to 6 litry ci pali

mój w orce 16/mtg jak orze 12 godzin to musze 60 lity mieć ze sobą

zbiornik ma 202 litry

 

60 litrowna 12 godzin orki???????

 

To to juz lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeszcze nie testowałem swojego na paliworzerność ale nie powinien za dużo łyknąć. Teraz myśle nad sprzętem do tego 100 konnego masseya co byście do niego dochaczyli? tylko wiecie bez przesady to nie rudy102

 

/edit

a wrcając do paliwa to ja bardziej martwie sie tym zeby ten sprzet mi troch pojeździł bo wolę troche więcej wlać do baku niż silniczek wymieniać. ale on ma dopier 3000mth wiec narazie chyba nie ma sie czym przejmować. kolega ma MF-a 8140 (150KM) i ma tylko 35ha on tam nie ma co robić mój raczej też się nie narobi ale pomyśle o tym żeby go czymś zająć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to 6 litry ci pali

mój w orce 16/mtg jak orze 12 godzin to musze 60 lity mieć ze sobą

zbiornik ma 202 litry

 

60 litrowna 12 godzin orki???????

 

To to juz lekka przesada.

 

ja te 60 litrów mam w kabinie w 2 bańkach 30 litrowych i dolewam bo zbiornik mi nie starczy na 12 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to 6 litry ci pali

mój w orce 16/mtg jak orze 12 godzin to musze 60 lity mieć ze sobą

zbiornik ma 202 litry

 

60 litrowna 12 godzin orki???????

 

To to juz lekka przesada.

 

ja te 60 litrów mam w kabinie w 2 bańkach 30 litrowych i dolewam bo zbiornik mi nie starczy na 12 godzin

 

No to wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze o spalaniu bo niektórzy myślą że zachodnie ciągniki są najlepsze ,a skomplikowańsze nie znaczy wcale lepsze i ciężkim ursusem tęż sporo zrobić

 

w sąsiedniej miejscowości ma jd 6520 i też na dzień zbiornik mu nie starcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jeszcze nie testowałem swojego na paliworzerność ale nie powinien za dużo łyknąć. Teraz myśle nad sprzętem do tego 100 konnego masseya co byście do niego dochaczyli? tylko wiecie bez przesady to nie rudy102

 

/edit

a wrcając do paliwa to ja bardziej martwie sie tym zeby ten sprzet mi troch pojeździł bo wolę troche więcej wlać do baku niż silniczek wymieniać. ale on ma dopier 3000mth wiec narazie chyba nie ma sie czym przejmować. kolega ma MF-a 8140 (150KM) i ma tylko 35ha on tam nie ma co robić mój raczej też się nie narobi ale pomyśle o tym żeby go czymś zająć

 

pług 4*40 powinien spokojnie ciągnąć ale takim to będzie zle odorać bo nie zajmie całego traktora

podorywkowy to raczej 2,6 bo w trzech to wolno będziesz jechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pług 4*40 powinien spokojnie ciągnąć ale takim to będzie zle odorać bo nie zajmie całego traktora

podorywkowy to raczej 2,6 bo w trzech to wolno będziesz jechał

 

Będziesz śmigał spokojnie 3m. Ja MTZ 82 ciągałem silowolfa 2,7 podorywkowy i tylko furczało. Wiesz jak go puścisz na 20cn to nie uciągnie ale uprawke pożniwną robi się tylko na max 5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...