Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

widzisz co tu sie dzieje moze tu sie zalogowac przedstawiciel firmy i siac glupoty albo jakis inny dzieciak zeby wszystko bylo ok powinien nadzorowac to forum iakis madry czlowiek tak jak to sie dzieje na forum sadowniczym

 

Kolego, jeżeli to do mnie było, to bardzo mi przykro, ani nie jestem dzieciakiem, ani przedstawicielem jakiejś firmy jestem,jestem rolnikiem i to wcześniej zalogowanym jak TY, ja ja chcę się dowiedzieć czy ktoś ś.o.r. kelpak stosował i jakie ma o nim zdanie.

Chyba w tym forum o to mniej więcej chodzi, żebyśmy się dzielili doświadczeniami.

 

zle mnie zrozumiales a co do tego kelpaku to stosowalem go 2 lata temu na slabej ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie dowiedzieć jakie środki lepiej zastosować w pszenicy na grzyba:

T1 capalo 1,4l/ha cena 140zł

T2swing top 5l cena 556zł

lub

t1wirtuoz cena 126 zł na ha

t2 reveller cena 150zł na ha

Czy to dobra cena tych środków?

A może polecacie jakieś inne porównawcze środki a tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jesień popryskałem pszenice Maratonem, słyszałem ze na wiosne trzeba poprawiać, jak by ktos miał doswiadczenie z tym środkiem to niech napisze jakie chwasty przepuszcza i jakim srodkiem poprawialiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jesień popryskałem pszenice Maratonem, słyszałem ze na wiosne trzeba poprawiać, jak by ktos miał doswiadczenie z tym środkiem to niech napisze jakie chwasty przepuszcza i jakim srodkiem poprawialiście.

U mnie tak samo przepuszcza przytulię, ale także przetacznika i gwiazdnice. Ale potrafi nawet samosiewy rzepaku puścić.

Niby fajnie wygląda ten herbicyd, to co piszą na etykiecie a w stosunku do ceny. Ale w praktyce już tak różowo nie jest. Ja w zeszłym roku poprawiałem "pachnącym" Chwastoxsem Turbo 340 SL, a tam gdzie naprawdę było bardzo dużo przytuli to jeszcze Grodyl.

Mile widziane jakieś inne propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie trzeba wyjsc w pole i zobaczyc jak sie maja chwasty

jak chce sie miec dobre efekty należy dokladnie czytac ulotki pryskalem dwa razy wedlug zalecen i bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie koniecznie trzeba wyjsc w pole i zobaczyc jak sie maja chwasty

jak chce sie miec dobre efekty należy dokladnie czytac ulotki pryskalem dwa razy wedlug zalecen i bylo ok

W takim razie wychodzi na to że nie umiem czytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pryskałem wg. tego co jest na opakowaniu tzn. 3 dni po siewie pszenicy, ale z tego co wie, to zdarzaja sie czeste przypadki ze na wiosne trzeba poprawiać, dlatego sie pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też pryskałem wg. tego co jest na opakowaniu tzn. 3 dni po siewie pszenicy, ale z tego co wie, to zdarzaja sie czeste przypadki ze na wiosne trzeba poprawiać, dlatego sie pytam.

 

maraton lepiej sie sprawdza powschodowo ale jesli opryskasz przy poznym siewie to bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem... ale potrzymam jeszcze troche kolo 30 ton mam paszówki.

saletre znalazłem ale sam nie wiem jak do ceny podejść

za 1050 się ogłasza. w mazowieckim a pewnie dostawa jesze dojdzie.

stronka : http://www.nawozeo.pl/kupujacy.php?id=301 .

jesli macie coś tańszego to poproszę o podpowiedz. dost w warmińsko maz musi być. musimy sobie pomagac no nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica siana po 20 październka wiec innego wyjscia nie miałem jak byłem na polu to jest tylko pszenica żadnych innych roślin na polu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskalem na jesieni eskpert-net juz trzeci rok jestem zadowolony zdarzaja sie poprawki ale to glownie zalezy do tego jaka mamy jesien i i czy duzo opadow bo to rozpuszcza oprysk i wtedy trzeba poprawiac wiosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno maraton jest trudno zmywalnym środkiem umyć opryskiwacz po nim nie jest tak prosto zresztą jak się opryska dłużej w jednym miejscu to nic nie urośnie aż do żniw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno maraton jest trudno zmywalnym środkiem umyć opryskiwacz po nim nie jest tak prosto zresztą jak się opryska dłużej w jednym miejscu to nic nie urośnie aż do żniw

Ciepła woda z ludwikiem i fajnie z chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka odmianę pszenicy jarej polecacie na ten rok, jaka była dobra w 2010r. Co sadzicie o pszenicy Tybalt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tybalt mam od kilku lat i powiem tak fajna pszenica nie choruje tak mocno jak inne 2 zabiegi fungicydowe w tamtym roku i lux nie trzeba skracać plonuje dobrze ale niestety późny zbiór i ciężko się młóci trzeba dobry kombajn plewiaste ziarno do tego ziarno drobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o odmianie BOMBONA jak wychodzi w porównaniu do odmiany PARABOLA parabole miałem w tamtym roku nawet dała nie zle bo przezuciła 6t z ha ale niestety troche porosła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie jest to wiadomość pocieszająca;)

 

co powiecie na Granstar 75WG + Starane 0,5l/h konta Gold 450 1l co wybrać? opłaca się dać tyle kasy za tą mieszaninę? zaznaczam że miotła mnie nie interesuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar w czesną wiosną posiać mocznik na pszenice i zbronować lekkimi bronami a potem drugą dawkę saletry. Czy ktoś siał nawozy w taki sposób. Do tej pory siałem 2 razy saletra a że mam troche taniego moczika to chciałem go wysiać. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie pryskales jesienia na chwasty to mozna sypac mocznik i wtedy przebronowac ale sa tez tacy co sypia mocznik i nic potem nie robia tyle ze trzeba wczesnie najlepiej na zamarznieta ziemie bez sniegu i musi przyjsc zaraz potem wiosna ale pogody nie da sie przewidziec w 100 procentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocznik nie nadaje się na pierwszą dawkę na ozime, za wolno się rozkłada, szczególnie w niskich temperaturach

lepiej dać jednocześnie mocznik i trochę zaniżoną dawkę saletry, saletra podziała szybko, a mocznik będzie dostępny pożniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...