Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
pług 4*40 powinien spokojnie ciągnąć ale takim to będzie zle odorać bo nie zajmie całego traktora

podorywkowy to raczej 2,6 bo w trzech to wolno będziesz jechał

 

Będziesz śmigał spokojnie 3m. Ja MTZ 82 ciągałem silowolfa 2,7 podorywkowy i tylko furczało. Wiesz jak go puścisz na 20cn to nie uciągnie ale uprawke pożniwną robi się tylko na max 5 cm.

 

mf 4270 110 km ma co robić zwłaszcza w sciernisku po kukurdzy zbieranej na kiszonke z kosem 3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poniżej to ja napisałem tylko zapomniałem sie zalogować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG!!! 260 litrów na 12h orki??? Jaką ten ciagnik ma moc i ile ty zrobisz nim?? Ja w nie za ciężkich ziemiach zetorem 12045 w 12 h to mi starczy 80litrów:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OMG!!! 260 litrów na 12h orki??? Jaką ten ciagnik ma moc i ile ty zrobisz nim?? Ja w nie za ciężkich ziemiach zetorem 12045 w 12 h to mi starczy 80litrów:P

 

nie pali 260 ale myśle żże wiesz oco chdzi

ma dwa zbiorniki a ciągnie z lewego i jak jest mało paliwa to odpływa ono do prawego jak się traktor przechyli w czasie orki

nie uśmiecha mi sie go odpowietrzać

spali tak ze 200 litry

 

ma 110 km 6 gary bez tubo

najmniej orze nim 1 ha/godz zależy od działki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten zetor to pali 80 przez cały dzień na biegu jałowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu sie tu dziwić wkoncu 6 garów a z czegos one muszą życ

 

a te 16 litrów to jeszcze nie taka tragedia, ja tym swoim lamborghini 660 fplus orzac na 3*30 spalam 14-15 litów ale na orzac głebokosć ok 28cm

 

ale napewno ten mf na tle ursusa/zetora wypada lepiej np. pod wzgledem pracy na nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czemu sie tu dziwić wkoncu 6 garów a z czegos one muszą życ

 

a te 16 litrów to jeszcze nie taka tragedia, ja tym swoim lamborghini 660 fplus orzac na 3*30 spalam 14-15 litów ale na orzac głebokosć ok 28cm

 

ale napewno ten mf na tle ursusa/zetora wypada lepiej np. pod wzgledem pracy na nim

 

ogólnie lepiej się robi

w obrtówce IBIS4*48 bardzo nim siepie brałem taki pług od znajomego co ma 1234 z 2004 roku i 1234 lepiej w nim chodzi bo jest cięższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten zetor to pali 80 przez cały dzień na biegu jałowym
W pługu 4*40cm ale w szybkiej jeździe orka na 25-30cm. I nie na jałowym biegu... W sumie to orze na obrotach ok 1500 na 2 szosowej. Nie ma lekko a jak dobry kawałek to też robie 1h na godzine. No wiem rozumiem że zostawiasz zapas... mi jak sie rezerwa zapala to też już wole nie szaleć po skosach:P 20L ale jak niefartownie sie zleje to sie stoi:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja uwazam ,że te 16l na godzine to jedbnak sporo.Mój w orce spala góra 7l/h.Kurcze oli strasznie oszczędny ten twój Zetor,to dziwne bo 7245 są strasznie paliwozerne widać 6 mniej pala 80l na 12h chciałbym to zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalił mi od 29-04-04 (259 mth) do dziś (890 mth)

6860 litrów paliwa czyli 10,87/mth srednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr

Kupiłeś go jako nówkę??Bo zastanawiam się nad kupnem jakiegoś traktora ok.100-110KM.Może pomyślę o nowym jak po 2007 fundusze rusza.Zastanawiam się jak się sprawuja takie MF i czy kupiłbys po raz kolejny taki ciągnik Jak sprawa wyglada z serwisem (koszty, obsługa,itp).Czy radzi sobie z 3m agregatem uprawowo-siewnym i 4 obrotową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr

Kupiłeś go jako nówkę??Bo zastanawiam się nad kupnem jakiegoś traktora ok.100-110KM.Może pomyślę o nowym jak po 2007 fundusze rusza.Zastanawiam się jak się sprawuja takie MF i czy kupiłbys po raz kolejny taki ciągnik Jak sprawa wyglada z serwisem (koszty, obsługa,itp).Czy radzi sobie z 3m agregatem uprawowo-siewnym i 4 obrotową

 

 

kupiłem nowego w 2003

 

zaorałem nim 15 ha pożyczonym ibisem 4*48 troche jest do niego za słaby i za letki

 

reszte turem 5*40 tym jest troche lżej orać

 

kumpel wziął na próbe deutz cx 6.30 115 km i pług obrotowy vogel & noot 4 skiby widziałem jak orał nim po kukurydzy wyglądał jakby nie miał co robić

mówił że ni9e jest wcale słabszy od same silver 130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak troche tym MF-em porobie w polu to powiem Ci Grzesiu co to za sprzęt. Szczerze to ja bym go nie brał, gdybym nie widział go w pracy. kolega ma 8140 z 96roku i ma 6000mth i prawie nic przy nim nie grzebał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a ja uwazam ,że te 16l na godzine to jedbnak sporo.Mój w orce spala góra 7l/h.Kurcze oli strasznie oszczędny ten twój Zetor,to dziwne bo 7245 są strasznie paliwozerne widać 6 mniej pala 80l na 12h chciałbym to zobaczyć
6 cylindrowiec to juz jest jednostka taka jak w ursusie... to juz nie jest typowy Zetor. W sumie zresztą co tu sie dziwić jak to była akurat na ziemi 5-6 klasy, nie ma takiej suszy jak u was, ciagnik nie przekracza obrotów 1500 bo ma lekko i aż strach tak szybko z tym jeździc... pług 160cm ale jest tak ładnie wyprofilowane wszystko w nim że leciutko idzie. Jednym słowem po prostu ciągnik ma strasznie lekko i trudno żeby przy tym dużo palił... Pewnie jakby w pomorskim była taka sytuacja jak u was to zapewne spaliłby 2 razy więcej bo miałby co robić... a tak.. pali tyle ile mówie.. w granicy 80-100litrów. Sam byłem zaskoczony. Szczerze mówiąc to więcej pali mi w agregacie uprawowo-siewnym. W zeszłym roku orałem pługiem polskim, grudziądzkim 5*35 chyba i było mokro, ciągnik czasem sie ślizgał i w tym wypadku palił około 120litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chłopaki napiszcie mi cos o MF 3125, planuje kupić MF 3125 lub CASE 5150. I mam dylemat, ciągniki sa w podobnych cenach. Piszcie co wiecie o MF I CASE

 

Pozdrawiem

 

moj gg 3854374

rzemyk9@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek Ja mam MF-a 3050 i wygląda zupełnie inaczej, nie było wersji tego ciagnika ze skośną maska i ma on 75KM, a nie 71.Chyba gość sam dobrze nie wie co ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno handlarz i poprostu pisze bzdury... Ostatnio widziałem Ursusa 914 z 1977 roku:P:P więc raczej to wtedy jeszcze chyba nie było 914 tylko c-385A. Pozatym miał on 98km:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie sam sie zastanawiałem co to za model bo na 3050 to on nie wyglada, ale cena atrakcyjna Mylse ???? Kupiłbym takiego jakbym miał teraz kaske.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki napiszcie mi cos o MF 3125, planuje kupić MF 3125 lub CASE 5150. I mam dylemat, ciągniki sa w podobnych cenach. Piszcie co wiecie o MF I CASE

 

Pozdrawiem

 

moj gg 3854374

rzemyk9@poczta.onet.pl

 

tu nie liczy sie to czy jest za ta samą kase tylko w jakim stanie one sa. Ja sprowadzilem z niemiec MF 6160 i jestem z niego zadowolony. MF to wedlug mnie coraz bardziej popularne ciągniki u nas. nie ma problemu z częściami i serwisem. osobiście polecam MF-a.

 

 

PS: sprawdź czy nie było kombinowane przy tych ciągnikach głównie chodzi o silnik i hydraulike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie sam sie zastanawiałem co to za model bo na 3050 to on nie wyglada, ale cena atrakcyjna Mylse ???? Kupiłbym takiego jakbym miał teraz kaske.

 

powiem tak: ten ciągnik przeszedł niezły remont widziałem jak stał na warsztacie gosć mieszka niedaleko mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem trwałosci to Case i MF są podobne.Tak jak napisał karolindaMF jest dość popularny w Polsce co przekłada się na dostepność części są też one tańsze niż do Case-a(łatwiej znależć zamienniki).Podobno Case są tez bardziej paliwozerne od MF-ów.Jak chcesz to mogę Ci dać namiar na kolesi co sprowadzają MF i Case i części do nich.Moje gg4600299.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.Ale tu też nie ma wszystkiego bo np.napisane jest że skrzynia biegów 32+32 ,a były wersje 16+16 i 8+8(ja mam taką).Tamten z ogłoszenia ma kabinę nowszego typu więc napewno nie jest to 3050.(chociaż myslałem że nie ma tych wersji ze skośną maską, pierwszy raz coś takiego widzę).Ja mam w papierach francuskich moc 75PS.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...