Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja to widzę jak jest u sąsiada on sieje mocznik a ja saletrę i u niego pszenica jest rzadka mało co pędów a u mnie gęsta jak buda. Tylko że jego pszenica później ma lepszy wigor i czerń niż moja i w sumie on mało co azotu daje w drugiej dawce a ja standard i w sumie to ja jestem na plus nie on bo cenowo liczyliśmy wychodziło nam prawie identyczny a moja pszenica raczej lepsza wizualnie;)

 

Ktoś odpisze na ten post poprzedni mój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na Granstar 75WG + Starane 0,5l/h konta Gold 450 1l co wybrać? opłaca się dać tyle kasy za tą mieszaninę? zaznaczam że miotła mnie nie interesuje;)

Gold lubi "podfajczyć" końcówki źdźbeł", po Granstarze troszeczkę blednie pszenica. Rozumiem @Center że robisz poprawkę po jesiennym zabiegu - ja też i chyba zastosuję stary poczciwy Mustang (choć jest już nowa receptura) lub Aminopielik tylko po to żeby dobić przytulię,chabra i samosiew rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem 20 g granstar + 0,4 starane super efekt wyczyściło nawet fiołka,te dwa środki bardzo dobrze się uzupełniają .I są lepiej tolerowane przez zboża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskam granstar + grodyl na dwuliścienne to chyba jedna z lepszych mieszanin niestety z miotłą walkę zaczynam na wiosnę i chyba protugan 2.75l/ha rok temu było w miarę i cena ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest jakiś temat na PPR o aktualnych cenach zboża w skupie. Jeśli tak to dajcie jakiś link ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o odmianie Tybalt,czy wystarczy 200 kg/ha z centrali w stopniu C1,stanowisko mokre po prosie klasa 3 dobra mady.Kazgod oferuje po 2300zł za tone netto zaprawiona.A może zwiększyć do 220 kg/ha?,proszę o opinię.Ktoś pisał o niej na forum że trudno się młóci,jest pózna i drobne ziarno chociaż w charakterystyce odmiany piszą że mtz 43g to nie jest drobna,napiszcie jak u Was w praktyce wychodzi,już trzeba przygotować się do siewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena po 2300zł/t w tamtym tygodniu płaciłem po 194zł brutto/t za tom samą odmianę.W CN Środa Śląska cennik na ich stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas RSP z nawozami widziałem na polu ale chyba troche sie pospieszyli, sam myslałem aby zamiast saletry dac mocznik i wjechac na zamarzniętą ziemie bo potem to bedzie bagno z miesiac albo dwa ale patrząc na pogode to teraz 2 tygodnie mrozów zapowiadają wiec warto poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie o odmianie Tybalt,czy wystarczy 200 kg/ha z centrali w stopniu C1,stanowisko mokre po prosie klasa 3 dobra mady.Kazgod oferuje po 2300zł za tone netto zaprawiona.A może zwiększyć do 220 kg/ha?,proszę o opinię.Ktoś pisał o niej na forum że trudno się młóci,jest pózna i drobne ziarno chociaż w charakterystyce odmiany piszą że mtz 43g to nie jest drobna,napiszcie jak u Was w praktyce wychodzi,już trzeba przygotować się do siewu.
wystarczy 200kg,młóci się dobrze i niejest bardzo drobna raczej ziarno ma średniej grubości dobra odmiana miałem w ubiegłym roku i będe ją siał wtym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dziś do centrali i za pszenice powiedzieli mi 2400 tona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym riku siałem odmiane zadra i siałem na dwa ilości wysieu 180 kg/ha i 230 kg/ha i powiem szczerze ze duzo lepszy plon i ziarno było z tej sianej 180 kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siałem 200 kg na ha i to wystarczyło stanowisko po burakach cuk 120 kg azotu 2 x oprysk z gurnej pułki i plon 6 t z ha przenica gruba przypomina wyglądem przeżyto polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was oziminy? Bo nie za ciekawie to wygląda. Śnieg spadł tyle że za późno Przymroziło -16, to z tymi wiatrami temperatura odczuwalna to pewnie z -25. A szkoda bo jeszcze niedawno pszenice były zieloniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem -- 17 stopni ale raczej bez wiatrui o pszenice się nie boję ,zobaczymy co z rzepakiem ale jest ubezpieczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć o fung. Yamato 303.Chodzi o to czy ktoś stosował w jakich terminach T1,T2 lub T3 i jakie dawał środki na pozostałe terminy.Jak oceniacie ten środek,skuteczność- cena porównując do innych np Capalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yamato 100 zl na ha ,capalo 150 zl na t1.jest slabsze od capalo bo krocej trzyma.na trzy zabiegi raczej powinno byc stosowane.moja propozycja t1 yamato1.5 l na poczatek flagowego falcon 0.5 po wykloszeniu duet 0.5 l. na ladne zboza capalo 1.5 l na t1 ,poczatek kloszenia fandango 1 l.koszt pierwszej ochrony okolo 260 drugiej okolo 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co możecie powiedzieć o fung. Yamato 303.Chodzi o to czy ktoś stosował w jakich terminach T1,T2 lub T3 i jakie dawał środki na pozostałe terminy.Jak oceniacie ten środek,skuteczność- cena porównując do innych np Capalo.

 

Yamato - hmmm, kolego ten produkt too bardzo bardzo słabe rozwiązanie w pszenicy. Nie można porównywać goo z Capalo ponieważ miedzy tymi środkami jest przepaść którą w żaden sposób nie jesteś w stanie przeskoczyć. I tak, zabieg T1 - totalna klapa nic na mączniaka ani na podstawę, T2- b. słanba skuteczność DTR, septoria również cieńko, co do rdzy podobnie, T3 - fuzarium słabo, septoria plew brak efektu Więc gdzie mozna zastosowac to padło - w buraku jeżeli masz to na pierwszy zabieg na chwościka. Capalo to ekstaklasa w zbożach Yamato liga osiedlowa, przepaść, przepaść, przepaść, przeppp..... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje jeszcze wirtuoz .powinien byc lepszy od yamato ale raczej gorszy od capalo .1 l na hektar cena 120 zl.yamato w tamtym roku dobrze dzialalo w rzepaku na pszenice srednio.ale byc moze za duze opady byly,

az tak zle nie dzialalo ale mialem stanowiska po rzepaku .to zalezy jakich plonow sie spodziewasz.jesli masz ladne zboze to nie zaloj na capalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolegom za podpowiedzi.Zakupiłem środki: na T1Capallo za 5l 543zł brutto,na T2 chyba dam Tebu 1 l 55 zł,na T3 Duet ultra w 5 l 721 zł.Czy dobrze myślę?A może coś dokupić a np.Tebu wykorzystać w jarej?Proszę dradżcie!

Pozdrawiam.Marian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolegom za podpowiedzi.Zakupiłem środki: na T1Capallo za 5l 543zł brutto,na T2 chyba dam Tebu 1 l 55 zł,na T3 Duet ultra w 5 l 721 zł.Czy dobrze myślę?A może coś dokupić a np.Tebu wykorzystać w jarej?Proszę dradżcie!

Pozdrawiam.Marian.

Do kol Tryczek jak myślisz w buraku Yamato lepsze o duetu bo do tej pory w buraku jechałem Duetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...