Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Z tego co slyszalem ok 250-260 tys złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to jest kombajn z białorusi tylko nie wiem czy w narwi montuja czy cale przywaza nowa fabryke buduje pronar w siemiatyczach moze tam montowac beda. on jest podobny do lidy- nazwa bialoruska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jest kombajn Rostselmascha z A tu macie linka na firmową stronkę:

 

http://www.rostselmash.ru/eng/

 

Czysto wizualnie wygląda nieźle ale jakoś nie miałbym do tego przekonania. Te 11t/h to jak dla mnie troche utopia. Zależnie od plonu to by miał pyknąć jakieś 2 ha jednak patrząc na parametry techniczne to troszke mi się wydaje przesadzone a zwłaszcza heder którego kosa ma 473cięć/min (na przekładni Schumacherowskiej jest ponad 1000).

 

Najważniejsza jest jednak sprawa części zamiennych. Jak na razie to na pewno lipa a jak znając rosyjską myśl techniczną to na pewno wszystko musi się troszeczke różnić.

 

Ciekawe ilu sie odważnych na początku znajdzie.

 

A propos wiecie ile to cudo techniki ma kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ma wrażenie że to będzie kolejna wielka kicha Pronaru. Będę pod ogromnym wrażeniem jak ktoś zdecyduje się kupić ten kombajn. Kiedyś czytałem artykuł z jakiś targów rolniczych i była wzmianka o kombajnie z Białorusi, w której autor po podniesieniu pokrywy z boku zauważył pięknie wyeksponowany łańcuch cały w rdzy. To był kombajn przeznaczony na wystawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja 5 lat pracowałem Claas Dominator 96 i co roku wymiatał ok 300 ha!

Zastąpił 3 bizony, a spalał dokładnie 13l na godz omłotu.

A w godzine robił 1,2 - 2 ha. Silnik mercedes 150 KM. Polecam wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a miałeś klimę w tej 96 bo bez niej to idzie sie spalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Klimy nie miałem ale nie było tak zle, jest bardzo wydajna wyntylacja tylko trzeba stosować zasady - zamkniete okna i drzwi oraz czyscic filtry codziennie! A komfort moze nie byl moze tak wysoki jak w nowszych maszynkach ale bizony sie chowaja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie Bizony kolego.Ja mam Rekorda 2000 i komfort jest na podobnym poziomie jak w Dominatorze. New Holland znacznie poprawił wyciszenie i szczelnośc kabiny i dodał wydajna wentylację wiec naprawdę nie można narzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w samochodzie wentylację czy klimę jak raz poczujesz czym pachnie kilma to już bez niej nie będziesz chciał pracować. Ja mam klimę w kombajnie i to jest luxus. Wentylacja jest taka sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kilmy w kombajnie bo nie usmiechało mi się dopłacać 8tyś. zł.Wiem że z klimą jest super ale.... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbował nikt załozyć od jakiegoś samochody napewno wyjdzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można założyć od samochodu, ale w bizonach jest instalacja 24v. musi iść przetwornica, poza tym wydajność jest za mała. ale mieć a nie mieć...zawsze troszke chłodniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być przetwornicy wystarczy pociągnąć prąd tylko od 1 akumlatora.

Ja mam kline w JD i tylko na początku dłużej chodzi potem jak się schłodzi to sporadycznie się włancza a jak zrobi się ciemno to trzeba ją wyłączyć bo zimno Wydaje mi się że od samochodu będzie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podłączysz z jednego akumulatora to go wykonczysz.

przerabiałem to w kombajnie fmc do groszku. podłaczyłem wentylatorek w kabinie na jeden aku. i tydzień wytrzymał i padł akumulator

ja tez mam w JD klime , ale na max jeszcze nigdy nie chodziła. wydajność zaje..sta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz dobry alternator do tego akumlatora ja mam ZT 323a i one mają całą instalację na 24 a na przyczepy są osobne styczniki do których doprowadzony jest prąd od 1 akumlatora i jak narazie żaden akumulator od 4 lat mi nie padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam serdecznie wszystkich użytkowników portalu.

Chciałbym państwu zaoferowacz części do zachodnicz kombajnów zbożowych marki:

 

Claas, MF - Perkins, John Deere, IHC, Deutz Fahr, New Holland

 

Części silnikowe do ciągników i kombajnów, maszyn przemysłowych

 

Perkins, Deutz, MWM, Dawid Brown, John Deere, Styer

 

Wysyłka kurierem - 24H

HURTOWNIA Sprzedaż Detaliczna oraz Hurtowa

 

F.H.U.T. AGRO-JAN

32-432 PCIM 1147

WOJ. MAŁOPOLSKIE

Tel. 012 274-85-76

Tel. 012 274-80-79

Fax. 012 372-24-60

E-mail agrojan@poczta.fm

www: www.agrojan.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy macie jakieś informacje na temat Claasów Dominator 76,86,96?Co się w nich najczęściej psuje na co trzeba zwrócić przy zakupie?A może ktoś ma dobrego na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem 96

W moim najczesciej awarie polegaly na roznych peknieciach, urwaniach, ukreceniach roznych elementow! Zmeczenie materialu (maszyna miala juz sluszny wiek)!

Zwroc uwage na podsiewacz, jego naped, czesto wyrabione sa lozyskowania i poloski. Klocki na walach wytrzasaczy.

Moim zdaniem wybieraj wersje z silnikiem mercedesa (nie do zajechania).

 

Ogolnie maszyny wedlug mnie sa najlepsze w swojej klasie (z tamtych lat)

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claasy czy JD to śą takie maszyny że jak je dobrze przed żniwami przejrzysz a co popsute wymienisz na nowe porządne nie będziesz musiał myśleć o min przez 500 godzin. Generalnie radzę brać z małym przebiegiem koło 2-3 tysięcy silnik jest mniej zajechany.

Tu mają kilka

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T60979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ŻEby to były przebiegi na poziomie tylko 2-3tys mtg często mają po4-5 tys mtg.Czesto sita są padnięte pasy najlepsze oryginalne, noże od rozdr. rownież,heder na przekładni i tez nalezy zwrócic uwagę na zuzycie jak przyjdzie do remontu to 1 tysiac zł mało, łancuch od pochyłego następne 3 tys zł tulejki na wytrzasaczu intensywnym i wiele innych pierdół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w dobrych sklepach a dostaniesz części orginalne z firm które dostarczają do producentów np. Grene łańcuchy kupisz z metra albo na kg szwedzki czy inne nie jest tak źle i wcale nie musisz jechać do serwisów a jak nie chcesz w Polsce to poszukaj na niemieckich stronach tam jest tego wuchta wpisz Mähdrescher to zobaczysz ile wyskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za wskazówki i informacje napewno się przydadzą jak będe kupował.

I szczęśliwego Nowego Roku oraz wysokich plonów wam życze. :=)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu wykładowca z księgowości mówił że dla rolnika lepszy jest nieurodzaj bo jak wszyscy mają mniej to lepiej go sprzedać po dobrej cenie i ewentualna zniżka plonów będzie zrekompensowana wzrostem ceny.

Ja wolałbym nieurodzajów bo wtedy przynajmniej zboże będzie w rozsądnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj to juz nie aktualne bo jesteśmy w Unii jak mało zbierzemy to cena wzrosnie tylko nieznacznie bo tanie zborze może płynąć z południa i zachodu . chyba że nieurodzaj będziemy mieli w całej wspolnocie to ceny rzeczywiscie podskocza drastycznie tak jak mielismy to w 2003 roku.jak narazie zyczmy sobie u nas jak najwyzszych plonów bo to mimo wszysko podnosi zysk.a niech sie zdarzy taka sytuacja ze u nas bedzie katastrofalny nieurodzaj a nazachodzie rekordowe zbiory i co wtedy?przeciez granice otwarte i mamy niby wolny rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...