Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam wypowiedzi na temat ciągników i pługów to widze że wszyscy się prześcigają.Niedługo to zetor 7211 bedzie ciągał 7-skib obrotowych .

 

Jakie jest wasze zdanie:mniej skib ale szybciej,czy wiecej skib a wolniej?

 

wydaje mi sie ze to zalezy od pługa a raczej od rodzaju odkładni ale teoretycznie to mniej skib a szybciej -- bedzie lepiej odwracał i krył skibe pole bedzie wyrównane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odpowiednio do ciągnika... tzn tyle skib i taka prędkość w której ciagnik będzie ładnie orał:P mi sie wydaje ze na 2 szosowej w zetorze1204 to troszke za szybko... trzeba dorzucic jeszcze jedna skibe. bo z ta prędkoscią jeszcze z górki jak zachaczysz o większy kamień to nie dość ze pourywa zabezpieczenia to jeszcze lemiesz trzeba klepać bo sie czasem troszke zegnie... wolniej=bezpieczniej dla pługa:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli odkładnica tradycujna to wolno ale jezeli jest ażur predkosc musi byc wieksza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pługi Kobuzy 4x40 podwyszszona słupica odstępy 2003r w tym roku miałem okropnie sucho po burakach i nie tylko nie mogłem orać!! Pług mam wyposarzony w dłuta odkładnice półśrubowe i za nic nie chciał wchodzić w zienie ostatni korpus dryfował sobie jak weszedł to wypadł i odwrotnie strasznie nie równo. kont prosty między słupica a polem był nawet próbowałem na dzioby i to samo !!

Pług troszke zmodyfikowałem dałem koło podporowe z ttyłu pługa a sprzodu siłowa od pocżatku tak orałem ale moze przełożyć na przód co wy na to ?jak z tym radzicie sobie dociązałem pług ale też wypadał?? Co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center ty przeginasz do tego pługa to musisz zmienić traktor, bo wywala ci go dlatego że robiłeś nim podoorywke, stol 2 rżedowego chcesz zapinać a teraz skrobiesz 1,6 metra do cięgnika co ma 63 konie trzeba było odkręcić dwie skiby i wtedy by ci nie wywalało.Ja orałem na 3 skiby U-128 po burakach.kopałem holmerem klasikiem i miejsc gdzie wyjeżdzały ciągniki z przyczepami na drogenie nie mogłem w zaden sposób ruszyć tylko poskrobałem. jak bym wiedział że tak będzie to bym skibe odkręcił i orał na 2 i ustawił tak żeby 1 skiba brała ze 2-3 cm głebiej i nie ma prawa pług wyskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pługi Kobuzy 4x40 podwyszszona słupica odstępy 2003r w tym roku miałem okropnie sucho po burakach i nie tylko nie mogłem orać!! Pług mam wyposarzony w dłuta odkładnice półśrubowe i za nic nie chciał wchodzić w zienie ostatni korpus dryfował sobie jak weszedł to wypadł i odwrotnie strasznie nie równo. kont prosty między słupica a polem był nawet próbowałem na dzioby i to samo !!

Pług troszke zmodyfikowałem dałem koło podporowe z ttyłu pługa a sprzodu siłowa od pocżatku tak orałem ale moze przełożyć na przód co wy na to ?jak z tym radzicie sobie dociązałem pług ale też wypadał?? Co robić ?

 

Lemiesze to masz dobre ?????

 

Mam tura 5*40 z unii i jak ostre lemiesze to spokojnie włazi w glebe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pługi Kobuzy 4x40 podwyszszona słupica odstępy 2003r w tym roku miałem okropnie sucho po burakach i nie tylko nie mogłem orać!! Pług mam wyposarzony w dłuta odkładnice półśrubowe i za nic nie chciał wchodzić w zienie ostatni korpus dryfował sobie jak weszedł to wypadł i odwrotnie strasznie nie równo. kont prosty między słupica a polem był nawet próbowałem na dzioby i to samo !!

Pług troszke zmodyfikowałem dałem koło podporowe z ttyłu pługa a sprzodu siłowa od pocżatku tak orałem ale moze przełożyć na przód co wy na to ?jak z tym radzicie sobie dociązałem pług ale też wypadał?? Co robić ?

 

Lemiesze to masz dobre ?????

 

Mam tura 5*40 z unii i jak ostre lemiesze to spokojnie włazi w glebe

 

Bende szczery i powiem ze lemieszy nie zieniałem troszke są poddarte ale to nie jest znaczny ubytek dłuta oki wszystko orginał Uni, no ja wiem że Zetor 63Km to niedużo na to i idzie jak idzie ale z takim czymś że mi nie chce wchodzić w ziemie to sie nie spotkałem jeszcze najgozej po burakach ale i nie tylko po gorczycy też (fakt że susza) przyznaje że lemiesze są na końcach dość grube nie wiem czy sie je ostrzy czy kupuje nowe co proponujecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kowale i podklepac po 10 zł za stuke i jeszcze długo posłużą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pługi Kobuzy 4x40 podwyszszona słupica odstępy 2003r w tym roku miałem okropnie sucho po burakach i nie tylko nie mogłem orać!! Pług mam wyposarzony w dłuta odkładnice półśrubowe i za nic nie chciał wchodzić w zienie ostatni korpus dryfował sobie jak weszedł to wypadł i odwrotnie strasznie nie równo. kont prosty między słupica a polem był nawet próbowałem na dzioby i to samo !!

Pług troszke zmodyfikowałem dałem koło podporowe z ttyłu pługa a sprzodu siłowa od pocżatku tak orałem ale moze przełożyć na przód co wy na to ?jak z tym radzicie sobie dociązałem pług ale też wypadał?? Co robić ?

 

Lemiesze to masz dobre ?????

 

Mam tura 5*40 z unii i jak ostre lemiesze to spokojnie włazi w glebe

 

Bende szczery i powiem ze lemieszy nie zieniałem troszke są poddarte ale to nie jest znaczny ubytek dłuta oki wszystko orginał Uni, no ja wiem że Zetor 63Km to niedużo na to i idzie jak idzie ale z takim czymś że mi nie chce wchodzić w ziemie to sie nie spotkałem jeszcze najgozej po burakach ale i nie tylko po gorczycy też (fakt że susza) przyznaje że lemiesze są na końcach dość grube nie wiem czy sie je ostrzy czy kupuje nowe co proponujecie ??

 

Przewróc pług i zeszlifuj od tyłu lemiesze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam pługi Kobuzy 4x40 podwyszszona słupica odstępy 2003r w tym roku miałem okropnie sucho po burakach i nie tylko nie mogłem orać!! Pług mam wyposarzony w dłuta odkładnice półśrubowe i za nic nie chciał wchodzić w zienie ostatni korpus dryfował sobie jak weszedł to wypadł i odwrotnie strasznie nie równo. kont prosty między słupica a polem był nawet próbowałem na dzioby i to samo !!

Pług troszke zmodyfikowałem dałem koło podporowe z ttyłu pługa a sprzodu siłowa od pocżatku tak orałem ale moze przełożyć na przód co wy na to ?jak z tym radzicie sobie dociązałem pług ale też wypadał?? Co robić ?

 

Lemiesze to masz dobre ?????

 

Mam tura 5*40 z unii i jak ostre lemiesze to spokojnie włazi w glebe

 

Bende szczery i powiem ze lemieszy nie zieniałem troszke są poddarte ale to nie jest znaczny ubytek dłuta oki wszystko orginał Uni, no ja wiem że Zetor 63Km to niedużo na to i idzie jak idzie ale z takim czymś że mi nie chce wchodzić w ziemie to sie nie spotkałem jeszcze najgozej po burakach ale i nie tylko po gorczycy też (fakt że susza) przyznaje że lemiesze są na końcach dość grube nie wiem czy sie je ostrzy czy kupuje nowe co proponujecie ??

 

Przewróc pług i zeszlifuj od tyłu lemiesze

 

A co z dłutami może jakieś obciążenie ostatniej skiby zmontować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zetora 7745 i raczej lekkie gleby jaki pług zagonowy polecacie jakiej szerokości jaką firme wybrać może jakiś zachodni używany może ktoś wypowie sie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak masz lekkie ziemie to spokojnie pójdzie z 4x30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam zetora 7745 i raczej lekkie gleby jaki pług zagonowy polecacie jakiej szerokości jaką firme wybrać może jakiś zachodni używany może ktoś wypowie sie na ten temat

Idealny by był Kverneland ad(ewent mod AB) ze zmienna szer orki od 90 do150 cm 3 skib z długą odkładnicą idealnie kryją nie potrzeba robić podorywek, super sprawa przy kukurydzy ewentualnie podobne modele Overuma albo vogell&noot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu skibowy pług zawieszany muszę kupić do fortschritta 303 dodam że mam 5 grudziądzką i ciągnik nie ma co z nim robić jestem w trakcie poszukiwania ale handlarze zwykle nie znają takiego parametru jak szerokość robocza dlatego proszę o radę jest tyle marek pługów a ja nie mam pojęcia jaki jest dobry za nieduże pieniądze tak do 3000 zł może być stary ale dobry zastanawiałem się nad PHX , fortschritt , lub atlas czy to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam pytanko.chce kupic plug ktory bedzie dobrze kryl...jakie marki polecacie?mam traktor IMT 70 KM 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ilu skibowy pług zawieszany muszę kupić do fortschritta 303 dodam że mam 5 grudziądzką i ciągnik nie ma co z nim robić jestem w trakcie poszukiwania ale handlarze zwykle nie znają takiego parametru jak szerokość robocza dlatego proszę o radę jest tyle marek pługów a ja nie mam pojęcia jaki jest dobry za nieduże pieniądze tak do 3000 zł może być stary ale dobry zastanawiałem się nad PHX , fortschritt , lub atlas czy to dobry wybór?

PHX 5 czy B201 5 powinien uciągnąć ja ciągam ZT 323a PHX 6 i daje rade na 3 klasie żawsze możesz 1 skibę odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam ZETORA 73 41 85 KM jaki plug będzie dobry do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x35 to max do tego zetora

 

A ten zetor to niema mniej jak 80 kM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ZETORA 73 41 85 KM jaki plug będzie dobry do niego.

 

akurat ja mam 7341 i widze ze jak to każdy handlarz który ci go sprzedał dołożył sobie 7KM ten ciagnik ma 78KM

 

Ja orze pługiem 4x30cm na podwyzszonej i rozciagnietej ramie. 4x35cm to bedziesz wolno jezdził i chyba bedziesz musiał go dociazac żeby pociagnoł w twardej ziemi. Ja swoim orze 1,15 ha, jezdze 2-3 szosowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na jesieni pożyczyłem pług 5-ke, grudziądzką 30 cm skiba,był stry i pogięty, orałem na glebie lekkiej to bez problemu radził nawet 2,ale nacięzkiej to szedł na 1 ale ciżko miał. Orka takim pługiem mizernie wyglądała. Nie mam obciązników tylko koła z tyłu były juz zalane płynem i to wystarcz z tyłu , przód z turem tez nawet ciągnie, ale bez tura widać że jest za lekki.

 

/edit

Na ziemi lekkie nie mógłbym jeżdić 3 bo są kamienie i łatwo urwac skibę. Jadąc wolniej i podnośnik ustawiony na "siłową", pług wyskakuje z ziemi jak trafi na kamień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kupiłem używany pług Overum - 4-skibowy, półzawieszany, z pełną hydrauliką również przy zabezpieczeniach przeciw kamieniom. Zapłaciłem ... 4 tys. zł.

80-konny Fendt nie bardzo ma z nim co robić, nawet na 2-3 klasie. Dlatego zamierzam kupić taki sam tylko 5-skibowy do 100 KM. Stoi u handlarza i czeka chyba na mnie. Overum bardzo dobrze odwraca skiby. Pola mam raczej zakamienione i już niejedno zagonowe badziewie pogiąłem. W tym nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie ze ja mam tez zakamienione ziemie i klasy najczesciej IV dosc lekkie. To możesz sobie wyobrazić jak głeboko ja orze jesli na 2 ma bardzo ciezko czasami. a jak orze trójka to już dużo płycej i ma bardzo ciezko. Nie wyobrazam sobie orki tym ciagnikiem 5x30cm, chyba ze bardzo wolno non stop 1 ale to sie nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Będe myślał o jakimms z zabezpieczeniem na kamienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
PHX 5 czy B201 5 powinien uciągnąć ja ciągam ZT 323a PHX 6 i daje rade na 3 klasie żawsze możesz 1 skibę odkręcić.

Jak juz to PHX kup bo b201 podczas skrecania sie przechylaja i mozna czasem droge zaorac.. bo ja mam b201 6sk. i teraz szukam ramy od phx i chce sobie skiby przełozyc... i phx jest cieższy i lepiej wchodzi na glinkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...