Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 to za gesto, w tym roku miałem co 19 a przy tej obsadzie co była w tym roku to tez za gęsto. Ja posieję co 20. Co 18 jak posiejesz to burak buraka wysadza... albo marchewka rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co 19 to 1,16 jednostki, więc pewnie siejesz coś około 21 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja co roku miałem opłatę produkcyjną i co raz piszę w postach o niej że jest to bezprawne pobieranie od nas duże kasy!! A nikt mnie nie słucha...

 

jak gęsto siejecie buraki cukrowe? ja sieję na 18,6cm i myślę żeby zagęścić siew to może będę miał lepszą polaryzacje co o tym myślicie? co roku miałem doby cukier tylko w zeszłym lipa..

 

A odnośnie badania cukru ktoś zna dokładniej sprawę rolników z opolskiego ? Mógł by naświetlić sprawę tego protestu.. podobno mają tam taki sprzęt co ma błędy w polaryzacji do 2,5% (ten sprzęt mają prawie wszystkie cukrownie)

PS. I jak tu się nie denerwować i siać buraki;)

 

Nie przesadzaj z tą marchewką,ja sieję co 18cm,obsada jest oki.,kopię stoll v-100 ,poniżej 60 ton z ha. nie schodzę, jeśli buraki są zadbane i dobrze prowadzone to nie ma co narzekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za poprzedniego posta ale jakiś chochlik mi się wkradł

 

 

18 to za gesto, w tym roku miałem co 19 a przy tej obsadzie co była w tym roku to tez za gęsto. Ja posieję co 20. Co 18 jak posiejesz to burak buraka wysadza... albo marchewka rośnie

 

 

Nie przesadzaj z tą marchewką,ja sieję co 18cm,obsada jest oki.,kopię stoll v-100 ,poniżej 60 ton z ha. nie schodzę, jeśli buraki są zadbane i dobrze prowadzone to nie ma co narzekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co teraz możesz nawojować, trzeba było jakąs gorczyce posiac czy coś takiego.. 300 kg soli i troche fosforu, magnezu, siarki i sodu, boru i manganu i ma być. Napiasałem trochę bo u nas na wschodzie są duze braki potasu, a z fosforem to jest już różnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już miał jakieś zebranie buraczane w KSC może Krasnystaw? co tam plotą teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może z innej beczki ,ja mam buraki w Sudzucker wyszli z propozycją 26 euro za tonę plus premia 3 euro jeśli podpisze się umowę do końca lutego i zakupi w całości nasiona ,następnie plus 2 euro za wywiązanie się z dostaw,natomiast tym którym braklo buraków w ostatniej kampani mogą tą brakującą ilośc dokontraktowac jako poza kwotowe po 30 euro bez względu na polaryzację i płatnośc za te buraki będzie w tym roku do końca kwietnia i tu jest problem bo nikt się nie kwapi za bardzo podpisac takiej umowy,więc zaczęły się pielgrzymki indywidualne inspektorów do domu plantatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nikt nie podpisze to w marcu będą lepsze warunki. Z tym 2 euro za wywiązanie sie z umowy to dobry zapis, natomiast dlaczego dają 30 euro do buraków zeszłorocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Panowie ważą się właśnie losy naszego być albo nie być... Minister rolnictwa w tym momencie chce ustawą zmusić koncerny polskie do porozumienia branżowego ponieważ przez 3 lata nie mogli dojść do ładu i dostawaliśmy po dupie bo nie dzielili się z nami kasą z zysków za cukier który teraz osiąga ceny kosmiczne. Poza tym po podpisaniu porozumienia kosztami transportu będzie obciążona cukrownia a nie my. Wspomnę tylko jeszcze że w Niemczech jest to już dawno. W Polsce 60% rynku jest w rękach Niemców a 40 KSC oni dyktują warunki i oni nie chcą podpisać porozumienia po to aby zniszczyć polski cukier do końca gdyż teraz jest w złej sytuacji ponieważ jest teraz w fazie restrukturyzacji stąd bardzo łatwy kąsek do przejęcia... może warto by się nad tym wszystkim zastanowić... A Szacuje się że po podpisaniu porozumienia cena za buraki wzrośnie około 7-8zł za tonę. Producenci Sidzuker itp nie podpisujcie umów o to w TV apelowali!! bo was rozporządzenie ministra nie obejmie poczekajcie tydzień dwa... nie ma się co dawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby,aby, minister rolnictwa się nie "sprzedał"takie moje skromne życzenie ,wierzę w Pana,panie ministrze rolnictwa PSL naród Cię wzywa daj sygnał oby pozytywny, że żyjesz i dobrze się masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostaliśmy SMS o treści "kto do 10 marca podpisze umowę na 2011 dostanie premię 1 euro do tony w kwocie A za dostarczone 2010 r"

Myślę że po pierwsze chyba nie wolno składać takich propozycji,a po drugie skoro mało ludzi da się złapać na ten cienki lep to może po 10 marca jak im sporo będzie brakować to możemy krzyknąć 5 euro hi! hi!.Jestem z terenu Suedzuker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze trzeba rządać 2 razy więcej niż się chce otrzymać. Słuchajcie centera i nie podpisujcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dochodzą mnie słuchy, że podobno KSC i Sidzuker dogadali się( i pewnie nie dadzą nam tego co było w porozumieniu zastępczym i jest obowiązującym standardem UE) a zauważcie, że Minister Sawicki nie odzywa się i siedzi cicho jak by nabrał wody w usta i już się nie deklaruje tak ochoczo z podpisaniem zastępczego porozumienia a sam obiecywał że to zrobi do końca lutego;) Czyżby znowu ktoś nam obiecywał lizaka i go zabiera...? A może mam inny kalendarzyk;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy wielkie pole do popisu dla KZBC. Niech się teraz wykażą inwencją i nieustępliwością... 0,5 % z buraczków jak by nie patrzeć idzie nam z konta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zawiedziony opieszałością Pana Ministra Sawickiego,coś czuję że nic z tego nie będzie,jest to granie na czas,powiem krótko jestem chłopem i członkiem PSL ale jeśli ten minister tego nie podpisze raczej się wypiszę z takiej partii ,na zdrowy rozsądek - przecież my nie chcemy zbyt wiele, chcemy tylko godziwe wynagrodzenie za swą ciężką pracę,już czasem odnoszę wrażenie że robimy te buraki z uporem maniaka,ktoś mi może powie jak ci nie pasuje to nie uprawiaj ,nie jest to takie proste musiałbym wywrócic całe gospodarstwo do góry nogami,w każdym razie wybory już nie długo ,będziemy potrzebni tylko oddac głos,tylko na kogo zagłosowac ,serce się kraje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma na kogo głosować wszystkie te ryj. oglądamy od 89r i nic się nie zmienia po za tym że polska rozsprzedana i już nie wiele zostało do ograbienia zobaczymy kiedy się wezmą za lasy państwowe. nie na temat ale szlak polaka trafia jak widzi te bandę złodzieji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się Panowie zgadza nie mamy przedstawicieli w sejmie, teraz PIS się o nas troszczy tylko ja nie mogę nigdzie zdobyć informacji o co im chodzi merytorycznie poza odwołaniem Sawickiego miejmy nadzieję że im chodzi o nasze porozumienie zastępcze...

 

Jeśli ktoś kontroluje sytuację i ma dojście jakieś to dajcie tu cynk co się dzieje w naszej sprawie... bo ja w tym tygodniu mogę nie być na bieżąco...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisywać umów dziś minister Sawicki ma podpisać porozumienie!! informacja raczej pewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytamy FARMER to chyba podpisał , u nas niektórzy też podpisali umowy bo chcieli załapać się na 1 euro do tony za 2010 (tak jak pisałem wcześniej) termin podpisania mija dzisiaj.

W umowie jest cena 30.29 euro za tonę a inspektora mówiła że jeżeli Sawicki podpisze że producent cukru płaci za czyszczenie i transport to plantator będzie płacił 100% za transport wysłodków.

Jestem małym plantatorem ale jeszcze czekam z podpisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co ? chociaż raz się nam udało;) A tu Cisza na forum raz mogli byście się cieszyć z czegoś;) Nie mówiąc że mogli byście podziękować koledze za pilotowanie sprawy;) :P:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszyć się będę jak zniosą opłatę produkcyjną przecież proces restrukturyzacji już się zakończył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE wiem u nas cukrownia DOBRZELIN CUKIER POLSKI już w tamtym roku podpisywali umowy na 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...