Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:52 Sro 5 Sie 2020

Mycoplazma czy pleunuriopneumonia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Weterynaria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dymek22

PostWysłany: 16:27 Sro 22 Lis 2006    Temat postu: szczepionki Odpowiedz z cytatem

Panowie na początek proponuje zacząć od wyeliminowania nosoryjówki następnie zapewnić odpowiednie zabezpieczenie prosiaczka od coli i kokcydiozy a wtedy szczepić na mykoplazmy najlepiej 2 dawkowym środkiem - większa skuteczność
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benek-38

PostWysłany: 19:18 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorius napisał:
oczywiscie benek masz racje,po co komu antybiotyki.najlepsze sa czary mary,np.prosiaku badz zdrowy

drogi Gregoriusie nie czary mary ale ładowanie antybiotyków jest skutkiem złych warunków w chlewni
nic Ci nie dadzą szczepiąnki jeżeli nie poprawisz środowiska, przeczytaj dobrze ulotkę od szczepiąki pisze tam, że działa ona jeżeli są dobre warunki wiesz jakie
Powrót do góry
gregorius

PostWysłany: 00:05 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie benek masz racje,po co komu antybiotyki.najlepsze sa czary mary,np.prosiaku badz zdrowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
benek-38

PostWysłany: 11:15 Sro 1 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzes napisał:
Wszysko wszystkim ale każdy z was ma pewnie inne objawy u z infekowanego. U mnie np. widać go od razu jest, mało ruchliwy zaczyna oddychać o wiele szbciej żebrami a nie brzuchemi po 24h zdycha a to że kacszle to inna bajka. 2tygodnie po oproszeniu szczepie respiszurem i są efekty na lepsze ale przy wzmożonej wilgotności zdażają się upadki i to nie zależy od wagi. Napiszcie swoje uwagi to wkońcu dojdziemy jak je leczyć.

najważniejsze są warunki środowiskowe nic nie dadzą szczepiąnki jak nie ma odpowiedzniej wymiamy powietrza ,odpowiedniego obiegu powietrza, odpowiednia wilgotniść to jest podstawa ,potem mozna wprowadzać szczepionki
a antybiotyki nie powinny być już potrzebne.
Powrót do góry
Grzes

PostWysłany: 18:48 Pią 11 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszysko wszystkim ale każdy z was ma pewnie inne objawy u z infekowanego. U mnie np. widać go od razu jest, mało ruchliwy zaczyna oddychać o wiele szbciej żebrami a nie brzuchemi po 24h zdycha a to że kacszle to inna bajka. 2tygodnie po oproszeniu szczepie respiszurem i są efekty na lepsze ale przy wzmożonej wilgotności zdażają się upadki i to nie zależy od wagi. Napiszcie swoje uwagi to wkońcu dojdziemy jak je leczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PIOTR FARMER

PostWysłany: 22:08 Czw 23 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chlopaki cobactan najlepszy
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 15:07 Sro 22 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kurat nie uzywalem zadnych innych antybiotykow jak tetramutin lekarz mi go zalecil i od niego go kupowalem no ale jak przestal dzialac to on mi stado leczy iniekcyjnie tiamowetem + oxyvet to wola o pomste do boga przeciez to te same supstancje i wlasnie w tedy sie w k u r w i lem i zawolalem lekarza z pobliskiej gminy przyjechal z robil mi kilka korekt w mojm programie profilaktycznym i mam super zostawil pare lekow naj bardziej przydatnych przy chorobach plucnych spotykam sie z nim raz na dwa tygodnie i omawiam znim swoje problemy i doswiatczenia itakiego lekarza pan bog chwal
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21:23 Wto 21 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wszyscy wiedzą że najpierw sami leczą wszysykimi antybiotykami po kolei a póżniej wzywają lekarza wet.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 23:56 Nie 15 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
pleuropneumonia a nie to co ty wymyśliłeś za nazwę

mądrala - wszyscy wiedza o co chodzi Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość

PostWysłany: 23:08 Nie 15 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pleuropneumonia a nie to co ty wymyśliłeś za nazwę
Powrót do góry
J.W.
Gość

PostWysłany: 13:19 Wto 10 Sty 2006    Temat postu: Re: Mycoplazma czy pleunuriopneumonia Odpowiedz z cytatem

Piotrwlodek napisał:
mam problem z tucznikami byly szczepione jako prosiaki respisure a itak zaczely kaszlec ipare sztuk zdechlo podawany byl do wody tetramutin tez nie pomogl dopiero DRAXXIN pomogl czy to pleunuriopneumonia

Na mykoplazmozę świnie nie zdychają ,powodem upadków są inne drobnoustroje które wikłają MPS(mykoplazmowe zapalenie płuc) ,tak też Respisure nie uchroni Cię przed upadkami ,złagodzi tylko przebieg choroby(MPS) ..skróci okres tuczu !
Zrób badania laboratoryjne w stadzie i pewnie się dowiesz co wikła i jakie mogą być z tego problemy na przyszłość ...!!!
Powrót do góry
Edyta
Gość

PostWysłany: 16:25 Pon 9 Sty 2006    Temat postu: Re: Mycoplazma czy pleunuriopneumonia Odpowiedz z cytatem

Piotrwlodek napisał:
mam problem z tucznikami byly szczepione jako prosiaki respisure a itak zaczely kaszlec ipare sztuk zdechlo podawany byl do wody tetramutin tez nie pomogl dopiero DRAXXIN pomogl czy to pleunuriopneumonia

Nie to "tylko" mycoplazmoza
Może nie trafiłeś precyzyjnie ze szczepieniem Respisure?
Powrót do góry
Piotrwlodek

PostWysłany: 16:10 Pon 9 Sty 2006    Temat postu: Mycoplazma czy pleunuriopneumonia Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Weterynaria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: