Skocz do zawartości
Piotrwlodek

Mycoplazma czy pleunuriopneumonia

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z tucznikami byly szczepione jako prosiaki respisure a itak zaczely kaszlec ipare sztuk zdechlo podawany byl do wody tetramutin tez nie pomogl dopiero DRAXXIN pomogl czy to pleunuriopneumonia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam problem z tucznikami byly szczepione jako prosiaki respisure a itak zaczely kaszlec ipare sztuk zdechlo podawany byl do wody tetramutin tez nie pomogl dopiero DRAXXIN pomogl czy to pleunuriopneumonia

Nie to "tylko" mycoplazmoza

Może nie trafiłeś precyzyjnie ze szczepieniem Respisure?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam problem z tucznikami byly szczepione jako prosiaki respisure a itak zaczely kaszlec ipare sztuk zdechlo podawany byl do wody tetramutin tez nie pomogl dopiero DRAXXIN pomogl czy to pleunuriopneumonia

 

Na mykoplazmozę świnie nie zdychają ,powodem upadków są inne drobnoustroje które wikłają MPS(mykoplazmowe zapalenie płuc) ,tak też Respisure nie uchroni Cię przed upadkami ,złagodzi tylko przebieg choroby(MPS) ..skróci okres tuczu !

Zrób badania laboratoryjne w stadzie i pewnie się dowiesz co wikła i jakie mogą być z tego problemy na przyszłość ...!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pleuropneumonia a nie to co ty wymyśliłeś za nazwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pleuropneumonia a nie to co ty wymyśliłeś za nazwę

 

mądrala - wszyscy wiedza o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak wszyscy wiedzą że najpierw sami leczą wszysykimi antybiotykami po kolei a póżniej wzywają lekarza wet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a kurat nie uzywalem zadnych innych antybiotykow jak tetramutin lekarz mi go zalecil i od niego go kupowalem no ale jak przestal dzialac to on mi stado leczy iniekcyjnie tiamowetem + oxyvet to wola o pomste do boga przeciez to te same supstancje i wlasnie w tedy sie w k u r w i lem i zawolalem lekarza z pobliskiej gminy przyjechal z robil mi kilka korekt w mojm programie profilaktycznym i mam super zostawil pare lekow naj bardziej przydatnych przy chorobach plucnych spotykam sie z nim raz na dwa tygodnie i omawiam znim swoje problemy i doswiatczenia itakiego lekarza pan bog chwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysko wszystkim ale każdy z was ma pewnie inne objawy u z infekowanego. U mnie np. widać go od razu jest, mało ruchliwy zaczyna oddychać o wiele szbciej żebrami a nie brzuchemi po 24h zdycha a to że kacszle to inna bajka. 2tygodnie po oproszeniu szczepie respiszurem i są efekty na lepsze ale przy wzmożonej wilgotności zdażają się upadki i to nie zależy od wagi. Napiszcie swoje uwagi to wkońcu dojdziemy jak je leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszysko wszystkim ale każdy z was ma pewnie inne objawy u z infekowanego. U mnie np. widać go od razu jest, mało ruchliwy zaczyna oddychać o wiele szbciej żebrami a nie brzuchemi po 24h zdycha a to że kacszle to inna bajka. 2tygodnie po oproszeniu szczepie respiszurem i są efekty na lepsze ale przy wzmożonej wilgotności zdażają się upadki i to nie zależy od wagi. Napiszcie swoje uwagi to wkońcu dojdziemy jak je leczyć.

najważniejsze są warunki środowiskowe nic nie dadzą szczepiąnki jak nie ma odpowiedzniej wymiamy powietrza ,odpowiedniego obiegu powietrza, odpowiednia wilgotniść to jest podstawa ,potem mozna wprowadzać szczepionki

a antybiotyki nie powinny być już potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie benek masz racje,po co komu antybiotyki.najlepsze sa czary mary,np.prosiaku badz zdrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie benek masz racje,po co komu antybiotyki.najlepsze sa czary mary,np.prosiaku badz zdrowy

 

drogi Gregoriusie nie czary mary ale ładowanie antybiotyków jest skutkiem złych warunków w chlewni

nic Ci nie dadzą szczepiąnki jeżeli nie poprawisz środowiska, przeczytaj dobrze ulotkę od szczepiąki pisze tam, że działa ona jeżeli są dobre warunki wiesz jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na początek proponuje zacząć od wyeliminowania nosoryjówki następnie zapewnić odpowiednie zabezpieczenie prosiaczka od coli i kokcydiozy a wtedy szczepić na mykoplazmy najlepiej 2 dawkowym środkiem - większa skuteczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...