Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak ceny w Polsce poszły do góry tak zamówienia do Rumuni Bułgari spadły do minimum. Niemcy kupują tylko płacą marnie (0,73 do 0,80 euro za kg). Odliczyć transport i żadna rewelacja.Słowacy prawie nie kupują i mówią że u nich na fermach jest S-ka po 3 euro za 100 sztuk.Czas pokarze co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy chodowcy gdzie te zejscie , robicie sztuczny tłok na fermach liczących się na rynku magazyny pełne wstrzymana sprzedaż , a po za tym cenę napędzają wybijalnię robią zapasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen wiele zależy od regionu, różnice sięgają 3-4gr, także zarówno jedne i drugie ceny mogą być prawdziwe. Widać spore ożywienie w handlu, bynajmniej jak ktoś eksportuje to z pewnością tak jest choć może nie zawsze to przyzna bo po co ma mu się kolejna konkurencja wcinać albo dostawca podnosić cenę. Na rynku krajowym ubojnie wciąż szukają kury i choć dużo przez nie teraz idzie bo dobrze płacą im za kg to wciąż stosunkowo mało kur wybito, dużo przepierzono i czekają do świąt. Myślę, że prawdziwe odbicie w jajku nastąpi nie przed świętami a raczej koło wakacji.

Aktualne ceny:

Ia-0,20-0,21

Ib-0,18-0,19

IIa-0,16-0,17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś PPR w wolnym tłumaczeniu ( Koncert Życzeń ) głowny prowadzący 'przeor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem żę jesteś synem dozorcy wystarczyło Cię tylko sprowokować żaden szanujący się hodowca nigdy by nie zniżył do tego poziomu , ps mam wolny etat dozorcy , ale to chyba nie dla ciebie , możesz sobie nie poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A 17-18

1B 16

2A 14-15

Towaru nie brakuje tylko silowanie z cena

 

No i chyba po pierdnieciu

 

Szanowny Panie Jajcarek

Po cenach, które wcześniej pisałeś nie widać żadnego u ciebie wzdęcia, czemu piszesz o pierdnięciu, nie rozumiem.

Uważasz że kosmos mamy? między producentem a półką w sklepie jest minimum 20-30gr różnicy w cenie -100% marży, przecież to jest chore, my od roku dokładamy do produkcji i nadal przy obecnych cenach nie pokrywamy kosztów a handel najwyraźniej jest zamączony małym ożywieniem - dobre….

Podam Ci kolego średnie ceny jakie mamy dziś na fermach

pozdrawiam

 

O - 38gr

S - 32gr

1a - 23gr

1b - 20gr

2a - 17gr

 

 

O - 35gr

S - 25gr

1a - 20gr

1b - 17gr

2a - 16gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podałem dwie ceny detaliczne i hurtowe

- gdzie się ucha przystawi tam hodowcy różnie o cenach sprzedaży mówią, w sumie każdy ma swój rynek i tak sprzedaje jak uważa sam czy poprzez pośrednika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Jacku że ceny w sklepach są dużo wyższe. Sklep bierze często ponad 100% marży.Tu nie zarabia pośrednik ponieważ pomiędzy pośrednikami jest taka sama konkurencja jak pomiędzy producentami. Winna jest nadprodukcja!!! Produkujemy 11 jaj a rynek jest w stanie wchłonąć 10. Nic się nie zmienia bo fermy nadal pełne a na rynek wchodzą nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak ,bo większość pośredników wstawia jaja po 30 gr na sklep. Hodowca dokłada do tego jaja tak jak pisze kolega Jacek

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość hodowców zaczyna wstawiać samemu ,tylko czy to nie będzie dla was konkurencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie obwinianie pośredników za zło całego świata. Jak uważasz że to toki miód to stań się producentem i pośrednikiem. Będziesz wtedy płacił po 25gr a sprzedawał po 20gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary to to chociaż wiedział do czego służy kon..on, twój to bzykał na oślep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Big jajo i 'przeor proszę, piszcie na temat jak wszyscy piszą, wasze zachowanie jest obrzydliwe, utrzymajcie pewny standard na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'przeor a co to jest konwersacja ?

jak jesteś taki mądry to napisz po co znów zmieniasz nicka .........

kacper mylisz się że że większość pośredników wstawia na sklep jaja po 0,30 gr.

ja sprzedaje po 0,38 netto oraz po 0,23 gr. netto i nie obrażaj moich odbiorców.

co do cen to bez zmian .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja z dziórką to zbitka czy nie kto mi odpowie z hodowców czy tu przyznacie

że takie jajo sprzedajecie jako całe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaja z dziórką to zbitka czy nie kto mi odpowie z hodowców czy tu przyznacie

że takie jajo sprzedajecie jako całe

 

 

Jak się mówi potocznie o facecie z małymi jajami? - Facet z ikrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...