Skocz do zawartości
Gość FLorian

Przyczepy rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wytrzymała 8 t pszenicy ale tylko raz za drugim ojciec się pomylił i zamiast podnieś jak była trochę podniesiona opuścił spanikował i nie dał jaj spaść do 0 i od nowa tyklo zatrzymał coś zgrzytnęła zatrzeszczało i puściło rama pękła. Musiałem zrobić nową teraz już wytrzymuje 8 ton pszenicy aby opony są cienkawe pewno któraś szczeli. Jak to mówi muj sąsiad "jak nie urok to sraczka" [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mało danych podali... Wygląda na solidną ale przy tej cenie to powinna taka być:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak powzyej 6 ton jest cienko ja tez mam takie i maja pogiete ramy

 

Tak, powyżej 6 ton na nie nie można więcej załadować. U mojgo wujka taka przyczepa była obładowanoa pszenicą, i jak żewśmy ją wysypowali jabłuszko od tłoka nie wytrzymało i tłok zrobił dziurę w podłodze i wyszedł aż nad zboże.

A co myśliicie o tych przyczepach??

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=72519223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Mam pytanier mam przyczepe 4 tonowa chyba Autosan D47 bardzo możliwe nie jestem pewien z jednym tłokiem małe koła 100/75 na 15 kipruje na 3 stronki ale jak do tyłu biore kiprowanie to czasem jak jest nirówno rozmmieszczone zboze to potrafi podnosić jedną strone przyczepy a druga w miejscu i tak jak by sie krzywiła albo jak już zerwie to jedna strona wyżej druga niżej (patrząc od ciągnika) co jest nie tak dlaczego sięto tak jak gdyby gnie ? macie jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz miec zgieta rame ta z podwoziem. albo porostu jak masz nie równo rozmiesezczony materiał to normalka.

 

Ja w jednej swojej 4500kg autosan to jak kipruje na tył to mi odrazu ucieka pod jedna strone bo mam rame wygieta w pałak ta z podwoziem i automatycznie jak jest wiecej jak 4t to blokuje sie podnoszenie bo zawór odcinaolej i klapa. Musze ja do warsztatu blacharskiego zaprowadzic zeby mi ja poprostowali. Jesli chodzi o wytrzymalosc to mam tez z autosana 4000kg na 2 siłowniki, ale ta to 6-8t podnosi i nic z rama sie nie dziej, bo rama jest z ceownikow i kątownikow hutniczych, a nie jak w tych 2 sztukach 4500kg z blachy powyginanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz miec zgieta rame ta z podwoziem. albo porostu jak masz nie równo rozmiesezczony materiał to normalka.

 

Ja w jednej swojej 4500kg autosan to jak kipruje na tył to mi odrazu ucieka pod jedna strone bo mam rame wygieta w pałak ta z podwoziem i automatycznie jak jest wiecej jak 4t to blokuje sie podnoszenie bo zawór odcinaolej i klapa. Musze ja do warsztatu blacharskiego zaprowadzic zeby mi ja poprostowali. Jesli chodzi o wytrzymalosc to mam tez z autosana 4000kg na 2 siłowniki, ale ta to 6-8t podnosi i nic z rama sie nie dziej, bo rama jest z ceownikow i kątownikow hutniczych, a nie jak w tych 2 sztukach 4500kg z blachy powyginanych

 

U mnie do D 47 robią burty 1m wysokie to z burakami waży do 11 ton i newet kiprują tylko nieraz koła pękają te 11,5/15

Ja też mam taką to przecinałem aby poprostować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rama jest raczej oki nic tam nie widać ale jak idzie w góre to tłok sie przekrzywia w tą strone co podnosi jakoś tak jak by z tyłu miało to luz na takich uchach róchomych i na tym to sie poddawało ale nie wiem naprawde: Co proponujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie Panowie : co można zrobić z tym zaworem odcinającym, który nie pozwala kiprować jak jest duzo towaru- jest jakaś rada ???????

a SKR ach mieli takie przyczepy i im rame wyginało a przyczepa kiprowała

czasami człowieka szlag trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rama jest raczej oki nic tam nie widać ale jak idzie w góre to tłok sie przekrzywia w tą strone co podnosi jakoś tak jak by z tyłu miało to luz na takich uchach róchomych i na tym to sie poddawało ale nie wiem naprawde: Co proponujecie ?

 

Spójrz od przodu na rame podwozia przy podniesionej pace, albo przyłóż jakas prosta listw, poziomice z boku to wtedy bedziesz mial pewnosc czy rama jest prosta. bo własnie krzywienie sie silownika jest spowodowane krzywa rama ja tak mam w swojej jednej D 47. Rama krzywi sie od kiprowania duzych cięzarów na bok, u mnie spowodował to obornik. I teraz jest tak skrzywiona ze musze nieraz skakac po skrzyni zeby sie opusciła i weszła w zaczepy. teraz kipryje tylko na jeden bok i do tyłu, ale z problemami. bo na drugi bok to tylko pusta lub jak ma ze 3 t bo jak wiecej to nawet nie może jej z zaczepuw uwolnic bo rama skrzyni ociera o rame podwozia.

 

/edit

a właśnie Panowie : co można zrobić z tym zaworem odcinającym, który nie pozwala kiprować jak jest duzo towaru- jest jakaś rada ???????

a SKR ach mieli takie przyczepy i im rame wyginało a przyczepa kiprowała

czasami człowieka szlag trafia

 

zawór można odłaczyc wiem bo mój znajomy miał odłoączony. Może wystarczy ta dzwignie odłaczyc, lub trzeba wyjac cos z siłownika, ale tego dokladnie nie wiem bo tego nie robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a właśnie Panowie : co można zrobić z tym zaworem odcinającym, który nie pozwala kiprować jak jest duzo towaru- jest jakaś rada ???????

a SKR ach mieli takie przyczepy i im rame wyginało a przyczepa kiprowała

czasami człowieka szlag trafia

 

zawór można odłaczyc wiem bo mój znajomy miał odłoączony. Może wystarczy ta dzwignie odłaczyc, lub trzeba wyjac cos z siłownika, ale tego dokladnie nie wiem bo tego nie robiłem

 

Jak się odłączy cięgno to będzie na nic może być źle ustawione

 

A ten zawór to nie jest przeciążeniwy tylko ogrniczający aby skrzynia się za dużo nie wychyliła mam taką przyczepe i kiedyś też nie chciała podnosić troche podnisła a dalej nie przyczyną było źle ustawine cięgiełko przy zaworze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzbuje rady. d

Dziś rozrzucałem obornik po polu i "zgubiłem koło" tyle w rozrzutniku. tzn. szpilki sie poluzowały, a ja w szczelnej kabinie nic nie słyszałem zeby stukało lub jakies dziwne odgłosy nie dochodziły. Musiało to sie stac jakis czas temu ale efekt zobaczyłem dzis. Fajne wrażenie ja sie ogladam a ty rozrzutnik mi "deba stoi", przód jeden bok w górze. wychodze patrze a tu koła nie mam a koło lezy 20m dalej. Na szczescie mało było obornika było na pace to rozrzuciłem na 3 kołach i piascie bo jest zamarzniete i nic sie nie działo Ale z felgi to juz nic nie da sie zrobic bo otwory na szpilki maja srednice 40mm:) szpilki maja grubosc 10mm. Dobrze że to sie stało na polu nie na drodze i że było mało obornika bo mogłoby być zle. Wkurzony jestem na ludzi którzy widzieli ze mi koło "fajta", nawet mój brat to widział ale nic nie powiedzieli.

 

Teraz pytanie czy duzo jest roboty podczas rozbierania piasty, bo musze szpilki wymieniac i kupic cały bęben nowy lub regenerować bo nie ma sladu na nim po takim podtoczeniu centrujacym felge. Nigdy tego nie rozbierałem bo nie było potrzeby. Ale musi byc ten pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzbuje rady. d

Dziś rozrzucałem obornik po polu i "zgubiłem koło" tyle w rozrzutniku. tzn. szpilki sie poluzowały, a ja w szczelnej kabinie nic nie słyszałem zeby stukało lub jakies dziwne odgłosy nie dochodziły. Musiało to sie stac jakis czas temu ale efekt zobaczyłem dzis. Fajne wrażenie ja sie ogladam a ty rozrzutnik mi "deba stoi", przód jeden bok w górze. wychodze patrze a tu koła nie mam a koło lezy 20m dalej. Na szczescie mało było obornika było na pace to rozrzuciłem na 3 kołach i piascie bo jest zamarzniete i nic sie nie działo Ale z felgi to juz nic nie da sie zrobic bo otwory na szpilki maja srednice 40mm:) szpilki maja grubosc 10mm. Dobrze że to sie stało na polu nie na drodze i że było mało obornika bo mogłoby być zle. Wkurzony jestem na ludzi którzy widzieli ze mi koło "fajta", nawet mój brat to widział ale nic nie powiedzieli.

 

Teraz pytanie czy duzo jest roboty podczas rozbierania piasty, bo musze szpilki wymieniac i kupic cały bęben nowy lub regenerować bo nie ma sladu na nim po takim podtoczeniu centrujacym felge. Nigdy tego nie rozbierałem bo nie było potrzeby. Ale musi byc ten pierwszy raz.

 

Podtoczenie to pewnie jest na piaście a co do demontażu to zdejmiesz pokrywke , odkręcisz nakrętke na czopie i piasta ma zlecieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a kolega to słyszał o kodeksie dobrej praktyki rolniczej i zakazie wywożenia nawozów organicznych na pole pomiędzy 1 grudnia a 28 lutego? ONW do zwrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kolega to słyszał o kodeksie dobrej praktyki rolniczej i zakazie wywożenia nawozów organicznych na pole pomiędzy 1 grudnia a 28 lutego? ONW do zwrotu

Jak narazie to nie działa bo nie ma kto tego ścigać a ponadto rolnicy nie maja płyt i zbiorników do przechowywania a będą one musiały być w gospodarstwie dopiero w 2007 chyba. U mnie wożą wszyscy co tylko mogą a najśmieszniejsze że jeden pan który skożystał 2x z SAPARD i nie starczają mu zbiorniki na gnojowicę dłużej niż 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

działa działa przynajmniej u mnie w powiecie (cały powiat to tereny ONW i jeśli zaznaczyłeś ten mały kwadracik ,,Płatność ONW" to jednocześnie zobowiązałeś się do przestrzegania KDPR) pracownicy ARiMR jeżdżą po terenie i weryfikują wnioski na płyty i jeśli przy okazji złapią kogoś na ,,gnojeniu"to ONW do zwrotu na wiosce paru chłopaków tak miało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam ONW i nikt u mnie nie jezdzi i nie kontroluje. Jak kontrolowali mi gospodarstwo do dofinasowania na płyte i zbiornik to nawet sie nie zapytali gdzie i jak wyworze obornik czy gnojowke

 

A obornik zawsze wywozoilem na pryzme, ale w tym roku zdecydowałem sie rozwozic odrazu po polu. Średnio rozworze co 1,5 miesiaca, gnojówke co 3 miechy.

 

Nie moga mnie za to scigac do puki nie mam płyty i zbiornika czyli do konca 2007. Jak bede miał juz wybudowana płyte i zbiornik wtedy to juz inna gatka. w tamtym roku udało mi sie nawet zaorac w grudniu, bo w tym tak padało ze ledwo rozwiozłem i juz nie orałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Akurat mam ONW i nikt u mnie nie jezdzi i nie kontroluje. Jak kontrolowali mi gospodarstwo do dofinasowania na płyte i zbiornik to nawet sie nie zapytali gdzie i jak wyworze obornik czy gnojowke

 

A obornik zawsze wywozoilem na pryzme, ale w tym roku zdecydowałem sie rozwozic odrazu po polu. Średnio rozworze co 1,5 miesiaca, gnojówke co 3 miechy.

 

Nie moga mnie za to scigac do puki nie mam płyty i zbiornika czyli do konca 2007. Jak bede miał juz wybudowana płyte i zbiornik wtedy to juz inna gatka. w tamtym roku udało mi sie nawet zaorac w grudniu, bo w tym tak padało ze ledwo rozwiozłem i juz nie orałem.

datą po której każde gospodarstwo prowadzące produkcję zwierzęcą będzie musiało mieć płytę i zbiornik jest 25 listopad 2008 roku mówiłem że u mnie ścigają za to

co kraj to obyczaj co powiat to inne urzędasy prawo jest jedno każdy kto bierze ONW jest zobowiązany do przestrzegania KDPR a tam stoi jak byk to co napisałem wcześniej

po 2008 te wymogi będą obowiązywać wszystkich niezależnie od tego czy jesteś na onw czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat mam ONW i nikt u mnie nie jezdzi i nie kontroluje. Jak kontrolowali mi gospodarstwo do dofinasowania na płyte i zbiornik to nawet sie nie zapytali gdzie i jak wyworze obornik czy gnojowke

 

A obornik zawsze wywozoilem na pryzme, ale w tym roku zdecydowałem sie rozwozic odrazu po polu. Średnio rozworze co 1,5 miesiaca, gnojówke co 3 miechy.

 

Nie moga mnie za to scigac do puki nie mam płyty i zbiornika czyli do konca 2007. Jak bede miał juz wybudowana płyte i zbiornik wtedy to juz inna gatka. w tamtym roku udało mi sie nawet zaorac w grudniu, bo w tym tak padało ze ledwo rozwiozłem i juz nie orałem.

datą po której każde gospodarstwo prowadzące produkcję zwierzęcą będzie musiało mieć płytę i zbiornik jest 25 listopad 2008 roku mówiłem że u mnie ścigają za to

co kraj to obyczaj co powiat to inne urzędasy prawo jest jedno każdy kto bierze ONW jest zobowiązany do przestrzegania KDPR a tam stoi jak byk to co napisałem wcześniej

po 2008 te wymogi będą obowiązywać wszystkich niezależnie od tego czy jesteś na onw czy nie

 

jednym słowem do dopłat bezpośrednich płyta jest potrzebna po 2008 a do ONW juz jest potrzebna - jezeli jakis zyczliwy sasiad pod.pierdoli cie do agencji to oni musza zareagować niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas wiekszosc wywozi kiedy im pasuje i nikt jak narazie nie patrzy na przepisy. Wiekszoc nawet nie wie ze tak nie mozna robic według prawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hans Twoje podsumowanie oddaje sens całej sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Macie może cennik przyczep produkowanych w kraju - interesują mnie 6-8 tonówki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam zamiar kupic przyczepe 6t

Proszę o opinie o Pronarze T653/2

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym kupić przyczepę okolo 12 tonową, wywrot, najlepiej samochodówka, uzywke, ale jakoś nie mogę nic znaleść;/ Może ktoś ma jakieś namiary na tego typu sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciał bym kupić przyczepę okolo 12 tonową, wywrot, najlepiej samochodówka, uzywke, ale jakoś nie mogę nic znaleść;/ Może ktoś ma jakieś namiary na tego typu sprzęt?

 

ile chcesz kasy wydać

 

iteresuje cie jaka brandyska , HL , czy może coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...