Skocz do zawartości
Gość Barnaba

Co zmieniło połączenie Provmi z Rolimpeksem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Byłem wiele lat odbiorcą mieszanek i koncentratów z Provimi a wczesniej CentralSoja. Na tym polaczeniu stracili jak zwykle hodowcy

pogorszyla sie pasza, pracownicy wciskaja towar byle brac

Zastanawiam sie nad zmianą dostawcy pasz

Czy tez macie takie odczucie ?

Jakiej wytwórni pasze zastosowac - co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mi się wydaje wręcz odwrotnie, P-R tylko zyskali. Odnośnie jakości to uwżam, że jest taka sama, a nawet lepsza. A czy pracownicy coś wciskają? Chyba jedynie wiedzę do głów co niektórym hodowcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A mi się wydaje wręcz odwrotnie, P-R tylko zyskali. Odnośnie jakości to uwżam, że jest taka sama, a nawet lepsza. A czy pracownicy coś wciskają? Chyba jedynie wiedzę do głów co niektórym hodowcom.

Sąsiad "skorzystał" z wiedzy pracownika Provimi i pochorowały mu się krowy. Weterynarz ledwo co je odratował z kwasicy.

Z taka "wiedzą" to gęsi pasać a nie pasze sprzedawać. To tego arogancja i bezczelność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jachu

Wszedzie można trafic na barana - w Provimi pewnie też

Może ty trafiłeś na takiego (słowo zostało usunięte)a, ale to pewnie wyjatek

Ja współpracowałem przez trzy lata z gościem z Kakolewa i było OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja tam wiem swoje

Nie ma jak SANO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A ja tam wiem swoje

Nie ma jak SANO

 

Człowieku zastanów się co piszesz

To jest forum o paszach a nie o szajsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Sano nie ma doradców żywieniowych tylko są przedstawiciele handlowi. Jak mozna doradzić, jak trzeba dzienie zrobic ponad 20 wizyt. To jest anormalne.

Nie znam zbyt dobrze pracowików Provimi, ale bardzo dobrze współpracuje mi się z pracownikami Rolimpexu, czyli Dobropaszu. Rewelacja i pracownicy i pasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W Sano nie ma doradców żywieniowych tylko są przedstawiciele handlowi. Jak mozna doradzić, jak trzeba dzienie zrobic ponad 20 wizyt. To jest anormalne.

Nie znam zbyt dobrze pracowików Provimi, ale bardzo dobrze współpracuje mi się z pracownikami Rolimpexu, czyli Dobropaszu. Rewelacja i pracownicy i pasza.

Trochę przereklamowałeś i towar i przedstawicieli handlowych z Dobropaszu / w firmie paszowej nie ma różnicy miedzy doradca a przedstawiciel - wszyscy to sprzedawcy pasz/. Żaden dyrektor nie płaci tym ludziom za to że coś poradzą tylko za to ile sprzedadzą. Zeby coś poradzic to trzeba popracować w hodowli a nie za kierownica czy przy klawiszach komputera. To że ktoś wyklepie z komputerka recepturę albo inną dawkę to jeszcze nie powod żeby uznać go za doswiadczonego doradce.

Niektórzy z tych sprzedawców to trzeba odesłać żeby kury szczać prowadzali a nie po hodowcach jezdzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy chodzi o kogoś konkretnego, żeby kury szczać prowadził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy chodzi o kogoś konkretnego, żeby kury szczać prowadził?

Konkretnej byc nie moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Byłem wiele lat odbiorcą mieszanek i koncentratów z Provimi a wczesniej CentralSoja. Na tym polaczeniu stracili jak zwykle hodowcy

pogorszyla sie pasza, pracownicy wciskaja towar byle brac

Zastanawiam sie nad zmianą dostawcy pasz

Czy tez macie takie odczucie ?

Jakiej wytwórni pasze zastosowac - co radzicie?

Nie panikuj tylko spokojnie poczekaj. Znam ta firme i na pewno wszystko wróci do normy. Przy takich połaczeniach to zawsze jest troche zamieszania i bałaganu.

Dziwie ci że chcesz zrezygnować z Provimi tylko przez nieudane kontakty z pracownikami. Ja z Central Soya handlowałem już w 1984 roku i to co oni zrobili wtedy w Polsce z żywieniem swin to była rewelacja. Teraz już nie zajmuje sie produkcja trzody tylko brojlerem i nadal jestem ich klientem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W moim rejonie Prowimi sie nie przyjeło bo od poczatku było drozsze niz Sano albo mieszanki z malych wytwórni

Czy ktoś sie orientuje jak jest po tym łaczeniu czy wszystkie wytwórnie robią jedne koncentraty i mieszanki Prowimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś sie orientuje jak jest po tym łaczeniu czy wszystkie wytwórnie robią jedne koncentraty i mieszanki Prowimi?

 

Z tego co wiem, na razie jest jak było, tzn. każda wytwórnia robi to co robiła. Żadnych zmian pod tym kątem nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś z was karmił krowy mięszanką Provilac z Provimi i jakie sa efekty z mlekiem u tych krów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja stosuje Provilac od kilku tygodni. Widać poprawę w parametrach i ilości mleka. Tylko nie ma co przesadzać z ilością i szybkim przejściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja stosuje Provilac od kilku tygodni. Widać poprawę w parametrach i ilości mleka. Tylko nie ma co przesadzać z ilością i szybkim przejściem.

To konkretnie o ile wzrosło Ci mleko i co to za parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stosuje Provilac głównie jako korektor w ilości 1kg na sztukę (oprócz mieszanki na koncentracie). Mleko od sztuki wzrosło o ok 4-5l, a białko podniosło się o 0,4. Płacą mi równiez za białko, więc na razie jestem na plus.No i jakby nie patrzeć w Provilacu jest białko chronione, to też jest wielki plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Stosuje Provilac głównie jako korektor w ilości 1kg na sztukę (oprócz mieszanki na koncentracie). Mleko od sztuki wzrosło o ok 4-5l, a białko podniosło się o 0,4. Płacą mi równiez za białko, więc na razie jestem na plus.No i jakby nie patrzeć w Provilacu jest białko chronione, to też jest wielki plus.

To chyba musiałeś mieć wcześniej złą dawkę pod katem białka - brakowało Ci prawie 400 g białka na sztukę. Czy ty zamieniłeś jakieś pasze białkowe na Provilac czy dodatkowo go wprowadziłeś ? I jaki teraz masz mocznik w mleku a jaki wczesniej przed tym Provilakiem?

A po ile go kupujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Stosuje Provilac głównie jako korektor w ilości 1kg na sztukę (oprócz mieszanki na koncentracie). Mleko od sztuki wzrosło o ok 4-5l, a białko podniosło się o 0,4. Płacą mi równiez za białko, więc na razie jestem na plus.No i jakby nie patrzeć w Provilacu jest białko chronione, to też jest wielki plus.

To chyba musiałeś mieć wcześniej złą dawkę pod katem białka - brakowało Ci prawie 400 g białka na sztukę. Czy ty zamieniłeś jakieś pasze białkowe na Provilac czy dodatkowo go wprowadziłeś ? I jaki teraz masz mocznik w mleku a jaki wczesniej przed tym Provilakiem?

A po ile go kupujesz?

Dawałem po półtora kilo Provilaca na krowy gdzies do cztery miesiące od porodu.

Żadnej poprawy nie było a nie mogłem sobie dać rady bo była często biegunka.Doradca z innej firmy zaproponował zmiane zwykłą śrutę sojową i sie poprawiło znacznie lepiej. Biegunek nie ma a mleko to samo. Mam 47 krów i odstawa jest 2000 - 2100 l mleka co dwa dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zmienilo wlasciciela jest nim amerykanski potetat chodowli trzody i brojlerow smith field fodss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmienilo wlasciciela jest nim amerykanski potetat chodowli trzody i brojlerow smith field fodss

Aleś teraz posunął niusa, to chyba informacja z Radia Maryja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
zmienilo wlasciciela jest nim amerykanski potetat chodowli trzody i brojlerow smith field fodss

Czy we Wrocławiu nie ma bardziej zorientowanych rolników?

Gdzie masz gospodarstwo we Wrocławiu ?

Plac Grunwaldzki ? Świdnicka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
zmienilo wlasciciela jest nim amerykanski potetat chodowli trzody i brojlerow smith field fodss

 

CO ZA BZDURY!!!!!!!!!!!!!

smithfield jest USA a Provimu z Holandii

Nic dobrego to połącznie nie da. Wręcz przeciwnie.

Już zamknęli jedną z mieszalni w Rogowie Legnickim.

Zarzązanie jest w Holandii a nie w PL

do duży minus

Provimi, Dolpasz i Dobropasz mają ujednolicić ofertę...

 

ja nie jestem przekonany do produktów DOlpaszu

sam stosuję LNB od 6 lat i na pewno nie zmienię firmy

lubię eksperymentować na różnych firmach i skrupulatnie ważę i mierzę i obliczam. Na mojej trzodzie na LNB mam najlepsze ekonomiczne zyski (globalnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a rolimpeks ma animex a animex to SMITHFIELD FOODS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a rolimpeks ma animex a animex to SMITHFIELD FOODS

 

Debilu

pomyśl logicznie

jezeli rolimpeks ma animeks a animeks to smithfield to rolimpeks ma też smithfielda ?

Pogratulować wiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...