Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Polecam www.fendt.com.

Najnowszy model Fend na targach w Hannowverze dostał medal.

Model F. 936 - 360 PS, 60 km/h

Stylizowany przez konstruktorów firmy PORSCHE.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

obejrzałem tego fendta 712vario na liczniku 3700mth na kartce wyminy oleju 7700 (stan na 15 marzec 2005) teraz moze miec ok 9000mth ogolnie troche zniszczony siedzenie dosc mocno wytarte kupiony ok 50km za berlinem

 

/edit

czy zastanawiał sie kiedys ktos nad fenomenem cen z traktorpoolu ciekawe czy jakby przyszło co do czego to za ile potrfiliby faktycznie cos sprzedać ciekawe po co te ceny sa tam zawyzane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Traktorpool kupiłem ładowarke teleskopową, ale cena wcale nie była zawyżona, i jeszcze nawet troche spuścili z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje opinii użytkowników Fendta 309CI. Jak się sprawuje, ile pali i jakie są jego minusy. No i jak się przełacza te połbiegi niestety ze sprzęgłem bo to dla mnie bardzo kiepskie rozwiązanie ale nie da sie wybrać innej skrzyni. Pozdrowionka dla wszystkich użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fendt jast przereklamowany 309 ludzi pokupowali miał mało palić a chla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie półbiegi –przecież 309 nie ma żadnego stopnia przełączanego pod obciążeniem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem wyraźnie półbiegi ze sprzęgłem więc to niesą połbiegi pod obciążeniemi ja o tym dobrze wiem. Tylko chciałbym się dowiedzieć jak się je przełącza dobrze - źle? I jak chodzi ten rewers z lewej strony kierownicy który też jest ze sprzęgłem a nie pod obciążeniem(szkoda )

Pozdrawiam i dziękuje za zaintersowanie i odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nim jest tzw. turbo sprzeglo tak wiec przy odpowiednim przelaczaniu mozesz uzyskac cosik w stylu polbiegu. To wyglada tak ze na przyklad orzesz na 1 i chcesz wlaczyc 2 to po przelaczeniu sprzeglo jakby sie slizga i stopniowo ciagnik przyspiesza. Tak samo z rewersem mozesz od razu puscic sprzeglo np gdy ciagnik jeszcze sie toczy do przodu to on nie szarpnie tylko plynnie przejdzie w tyl. Fajne rozwiazanie ale najlepiej to gra w Fendtach starszych serii 500 i 800 gdzie dodatkowo masz normalne 4 polbiegi na kazdym biegu. Wedlug mnie te dwie serie czyli 500 i 800 to najlepsze z Fendtow (nie maja Vario), bardzo trwale nie do zajechania!

 

Niestety bardzo drogie ale cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowej 309 CI też są 3 półbiegi na każdym biegu i rewers co daje nam skrzynie 21/21.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są pół-biegi ale niestety przeczłacza się je ze sprzęgłem, wcisakjąc taki guzik, a nie jak w innych ciągnikach automatycznie, po wciśnieciu przycisku nic nas nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fendt-y to najlepsze ciagniki vario i variotronic to wspaniałe rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety malo ktory polski rolnik jest wstanie wykorzystac wszystkie mozliwosci drzemiace w tych systemach (sam pewnie tez mialbym problemy) dlatego uwazam ze nie sa to ciagniki dla polskiego rolnika, przynajmniej jeszcze nie teraz! Sam wielokrotnie slyszalem czy widzialem ze pracujacy na takich sprzetach praktycznie nie korzystaja z takich rzeczy jak zarzadzanie na uwrociach itp. Albo np pomimo mozliwosci pelnej atomatycznej zmiany przelozen to wola i tak sami przelaczac biegi - nie mowiac juz o takich skrajnych przypadkach ze przelaczaja polbiegi ze sprzeglem bo sie boja ze cosik siadzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na jakimś filmiku jak Fendzik wspinał się na kopiec z kiszonką z jakąś przyczepą samozbierającą - kawał grzmota. Jak się rozbujał jak wleciał na ten kopiec to tylko co kilka sekund był jek zmiany biegu (półbiegu) chyba bo tak mu szybko szło na niższy rewelka no i się wdrapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też to widziałęm... fantastyczna sprawa ta skrzynia w fendzie... już ciągnik stał praktycznie w miejscu ale dopasował sobie przełożenie i jeszcze wdrapywał sie dalej na góre:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też podoba się skrzynia vario ale nigdy nie będe miał takigo ciągnika (cena jest konkretna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie zaproponowano mi Fendta 309CI w cenie 47000 Euro + VAT

W przeliczeniu na złotówki 173500zł +VAT

Czy to dużo i jak to się kształtuje w porównaniu z John Deerem.

PS. w opcji wziołem dolny zaczep hitch

Za odpowiedź z góry Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na Zielonym Ago-show w Szepietowie za taki model krzykneli mi 55000 euro netto.Wiec to chyba okazja.

PS.Ach ten D.H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam serii 309ci

 

Ludzie co pokupiil 309c mówią że dużo palą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ceny 309ci

 

ceny w szepietowie rzeczywiscie takie byly, ale pod koniec roku sytuacja sie zmienila i wszystko spadlo, za 165 tys mozna juz kupic 309 ci , zalezy z jakim handlowcem-zdzierusem rozmawiales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam pytanie dlaczego traktory fenda sa takie drogienp. za 611ls z1984trzeba dac 50000zl.a nic tam nie ma nadzwyczajnego a jeszcze te kanciaste ksztalty co do nowych to sa napewno dobre czy to mozliwe czy cene narzucaja handlarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

fendt 309 4 cylindrowy za 47tys Euro jak dobrze pogadasz to masz za to 6620SE wogóle nie ma co porownywać-oczywiscie jdeere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Fendta 511 z 95 roku bez resorowanej osi.

Denerwuje mnie przełączanie się półbiegu w dół z 4 na 3 przy prędkości max tj. powyżej 43km/h . Czy można to jakoś zablokować czy coś innego z tym zrobić.

I jeszcze jedno pytanko czy skrzynia 40 a 50 km/h to to samo tylko inna elektronika czy całkiem inna skrzynia.

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sie Tobie ta maszynka sprawuje? Swego czasu myślałem o zakupie takiego? Ile ma przebiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pytanie do mnie to za wiele jeszcze nie mogę powiedzie mam go krótko zrobione ok.80mth ale jest spoko ma ok 5500 mth więc jak na taki statek to nie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...