Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić kombajn zbożowy. Gościo polecał mi Dronningborga 1650 z silnikiem perkinsa szóstką, heder 3,6m, rozdrabniacz słomy (prawie nowy), kabina , zacałe 24000zł.Co sądzicie o takiej maszynie ewentualnie co polecilibyście. Proszę o opinie.
dla mnie bomba, a czesci zamienne?
Jakiej to wogóle produkcji??
O podobnych parametrach masz Fahra chyba 1100 a troche taniej bizona nie polecam może Fortschrit ale będzie szerszy i droższy nie dużo fajne są Claasy u nas gościu ma jakiegoś z 1965 roku kombajn jest starszy od konbajnisty i mu chodzi co prawda ma szrokość 2.5m ale śmiga prawie jak Bizon. Podstawa to dostać części bo wiesz jak jest z staruszkami, nikt i nic nie jest wieczne.
w sumie nie lepiej kupic cos co jest bardziej chodniejszym sprzetem jak ci sie zepsuje inni beda kosic a ty pojedziesz na wycieczke czesci szukac
Za 24tys to masz Claasa Senatora 3.6 m i to w bdb stanie:) i przynajmniej z częsciami nie masz kłopotu zresztą te maszyny sie prawie nie psują:P
co to znaczy ze do clasa senatora nie ma problemu z częściami.W moich stronach (okolice rzeszowa) wcale nie jest latwo nabyc czesci do kombajnów class
no u nas tez nie ma z tym problemów
Jak przekręcisz do Korbanków to w ciagu 3 dni masz wszystko napweno ci wyślą za zaliczeniem lub jakąś przedpłatą a pozatym w Polsce jest wiecej serwisów Claasa poszukaj w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie koledzy! Może ktoś z Was proacuje lub pracował MDW E-524? Co myślicie o tej maszynie? Waham się nad kupnem MDW. Czy to dobry wybór? Pozdrawiam w nowym roku:)
Fajne tanie maszyny ale wszyscy mówią że mają silniki trochę za słabe. Sam chciałem takiego kupić już miałem nagranego w Czechach ale czech zrezygnował bo nie kupił JD. Po jakimś czasie trafiła się okazja i kupiłem JD 1188H4 i jestem zadowolony. Te 2 o których piszę są porównywalne wydajnością ale JD ma o 40 koni mocniejszy silniki i jest w sam raz do niego nie jak przy bizonie że obroty bębna potrafią spaść do 40% i tylko słychać uuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuu. Mój jeszcze nigdy tak nie zrobił przez 3 lata użytkowania.
Dzięki za info. Motorek ma ok.150KM to faktycznie troszkę za mało. Mój znajomy kupił w tym roku taką maszynę. Po jednym sezonie - wiadomo ciężko coś powiedzieć o maszynie dlatego szukam informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam zamiar kupic kombajn Claas Dominator 78 i chciałbym się czegoś o tym kombajnie dowiedezic.Może ktoś ma lub kosił tym kombajnem i chciałby opisać swoje spostrzeżenia z eksplotacji. tego kombajnu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja osobiscie posiadam Rekorda ZO 58 1990r ale akcje zaczynał w 1992r, i narazie odpukac bo przy 80ha i na usługi do dzis jest na chodzie i na niego nienarzekam chociaz jakby sie znalazł kupiec to sprzedam go w dobre rece chętnych prosze o oddanie głosu?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupię kompletną sieczkarnię z osprzętem do kombajnu Claas Senatror lub Mercator 70/75. Jeśli ktoś będzie widzał gdzieś ogłoszenie sprzedaży takiego sprzętu to prosze o informacje na: szymonmoto@o2.pl lub gg 5236196

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zielona maszynę Claasa Dominatora 96 od jednego sezonu i jestem z niego w 100% zadowolony. Poza urwanym jednym paskiem to nic mi nie wysiadło przez cały sezon. Posiadam w nim hydrostatyk, co bardzo ułatwia życie, szczególnie, gdy przez 10lat jeździło się Bizonem bez kabiny a potem natępne 10lat Bizonem z kabiną. Mam w nim silnik Mercedesa Turbo 180km, który w ogóle nie wykazuje spalania oleju i jest w świetnej kondycji. Heder mam 3,90m co bardzo ułatwia życie (szczególnie po drodze z zapiętym hederem). Stoł do rzepaku mam z dwiema kosami bocznymi. Skoszenie 1ha zboża zajmuje około 40min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z wydajnością w polegniętym jęczmieniu to chyba przywąski ten cheder bo szybko nie da rady jechać

 

Znajomy ma 96 ale cheder ma ponad 5m troche źle szoso jechać kośił przez miedze i jechał tak samo szybko w jęczmieniu jak ja bizonem w przenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu. Nie ma żadnych problemów. Jak ma się już większy heder to gorzej jechać po drodze. A i z takim hederem jest zwrotniejszy na małych kawałkach. A u mnie musze dużo przejeżdżać po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 96 z hederem 4,5 m i polecam! Maszynka robila u mnie 300 do 400 ha rocznie! Po siedmiu latach nadawala sie do kapitalki wiec juz sprzedana! Ale juz wiem ze bedzie mi jej brakowac! Najnowsze Claasy nie sa tak trwale jak te starsze! Nie do zdarcia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mercedes ale ten slabszy OM 352 ok 150KM. Przez te lata to w silniku wymienialem tylko olej, 2 razy zmienialem paski na pompie wodnej a i sama pompa miala wymiane lozyska! Po za tym ok. choc ostatni rok zaczal juz troszke brac olej ale max 5 litrow na 2 dni pracy z szarpaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi JD z przebiegiem 3500 mth podbiera jakieś 100g na dzień. Nie wiem czy to turbina czy pompa czy silnik- jak nie zacznie więcej brać to nic nie robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wcześniej to kropli nie wzioł jak nalałem na początku sezonu do kreski to za rok było tyle samo. A teraz przez sezon ze 2 litry wciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja posiadam taki kombajn od roku, wdług mnie jest to świetna maszyna. Nie ma przyrównania do Bizona pod względem wydajnośći, awaryjnośći i wyposarzenia. Młocarnia ma do 1500 obrotów, ustawianych hydraulicznie z kabiny, siła witru elektrycznie ustawiana z kabiny, czujniki strat ziarna na sitach i wytrząsaczach, autorewers kabina wyposarzona w klimatyzacje, radio.

Spalanie 10l/1mtg. z rozdrabniaczem. Tę maszyne polecam wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale cena jak za 2 bizony i nadal wielu ludzi kupi jednak bizona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierze że perkins 120km spali 10/mth jak w ciągniku perkins110 przy 2000 pali mi 16/mth

 

10l/mth to pali 4 garowy perkins jak dostaje po garach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ursus 5714 posiadający silnik Perkinsa 4-cylindrowy o mocy 81 KM.pail w oraniu 4-skibowym dużym pługiem grudziąckim na głębokość 28-30cm.pali 7,5 l. /mtg. a w lekkich pracach 4-5 l/mtg.Poderzewam że ten kombajn tyle spalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 5714 to 1mth nabija przez 40 minut roboty tak jak w 3512 a mój 4270 przez dzień orki 10 mth nigdy nie zrobił dłużej nabija jak 330 ,360 .

 

Mój spali 10l/mth ale jak będzie stał na biegu jałowym a 120 km w dominatorze to ma co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a masz pan instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...