Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie!

utworzyliśmy to forum dla Was, w celu ułatwienia Wam osiąganiu lepszych wyników w Waszej ciężkiej pracy. Forum ppr.pl służyć ma wymianie doświadczeń, poglądów oraz informacji na temat cen oraz rynków zbytu. Niestety, nie wszyscy dojrzeli do tej formy komunikacji. Są to działania nie tylko producentów, ale i naszej konkurencji. Chamstwo i niewybredne treści niektórych "użytkowników" zaszły zbyt daleko. Wiemy kto i z jakiego komputera wypisuje te obrzydliwe treści. Usuwamy bezpowrotnie tych, którzy do nas nie pasują, a konsekwencje będziemy wyciągali bezwzględnie. Prosimy o wszelkie informacje na temat naruszania regulaminu na adres admin@ppr.pl, lub z adresu, napisz do nas który znajduje się na stronach ppr.pl. Żywimy nadzieję, że szybko pozbędziemy się tych, którzy do naszej społeczności nie pasują. Na początek, został usunięty obywatel"przeor", którego dane już poznaliśmy.

Pozdrawiam Was serdecznie i oczekuję wszelkich informacji o ludziach, których z naszego forum należy usunąć.

administrator: admin@ppr.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego my mamy informować kogo trzeba ewentualnie usunąć przecież po to jest cały zespół admin ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego gregorfik

nie jestem na tym forum od wczoraj a chemia delikatnie mówiąc to mój konik.Nie jestem również zwolennikiem ochrony ponad koszty i jak każdy uważam ze skuteczna ochrona jest wtedy gdy przyrost plonu z nawiązką pokrywa koszty zabiegu.Jednak z własnych doświadczeń dochodzę do wniosku że ochrona na oko nie sprawdza sie.Jasne ze firmy chcą wcisnąc nam jak najwiecej zeby zostawić im pieniądze ale chcąc zeby urosło w normalnych warunkach przeprowadzam trzy zabiegi na obniżonych dawkach oparty na róznych substancjach.pozatym każdy musi mieć na uwadze jaki plon może i zamierza osiągnąć na danym polu.

nie było moją intencją obrażanie cie czy też negowanie twoich wyników.po to jest to forum zeby sobie pomagać i myśle ze nie jednemu już pomogłem.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robić z pszenicą sprzedawać czy 3mać? bo Agrobiznes straszy;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

men2face ale ja w niczym nie zaprzeczam Twoim wynikom, uważam że każdy powienien sam przetestować to co u niego sie sprawdza i szukać najoptymalniejszych rozwiązać.

Co to znaczy że stosujesz obniżone dawki ???

Czyli jak pisze że np trzeba dać czegoś 1,5l to dajesz 1,2????

Jak tak to jaka jest skuteczność takich obniżonych dawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezapominajmy o pogodzie.stosowanie fungicydow napawno pomaga ale bez odpowiedniej pogody plonu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center nie wiem ile masz tej pszenicy i jak bardzo jestgeś w stanie zaryzykować, ale ja na Twoim miejscu bym na pewno na nic nie czekał...

Ona juz nie podrożeje prawie na pewno, można na niej tylko stracic niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kosztów. Za zeszły rok 20 g Apyrosu to ok 75 zł/ha i do tego 120 g Linturu to ok 40 zł/ha. Na polu czysto aż do żniw. Może nie jest najtaniej ale fiołek też zwalczony w 100%. Troczę taniej będzie dać zamiast Linturu Granstar ale tam gdzie nie ma fiołka. Najtańsze rozwiązanie to jesienią jakiś chlorotuluron a wiosną poprawka Linturem. Do wszystkiego dodaję Mocznik, magnez i mikroelementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siarczan magnezu obniża skuteczność, sulfunomocznikowych,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. moduss stosowany w dawco 0.3 plus 1 l cc skraca korzen?

jezeli zastosujesz je razem to kazdy ccc bedzie wpływał na system korzeniowy ja w zeszłym roku stosowałem to mniej wiecej tak czesc pszenicy było pryskane cerone i cc a czesc moduss i cc jak pszenica ruszyła to dawałem na ozimą razem z pierwszym grzybowym jakieś 1 litr stabilanu pózniej szło 0.7 cerone lub 0.5 modussa na drugi zabieg ale juz bez cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siarczan magnezu obniża skuteczność, sulfunomocznikowych,

Podaj źródło tej informacji bo pierwszy raz się z taką opinią spotykam. Weź też pod uwagę synergizm działania z mocznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródło: szkolenie firmy ogólnie kojarzonej z aspiryną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie szkolenia tylko konkretne badania.

Są firmy które bojąc się że rolnik spali zboże dodatkiem mocznika do ŚOR piszą w zaleceniach że nie wolno ich mieszać z nawozami. Po pytaniach o powody i dowody przyznają że część rolników to głąby i tak się ubezpieczają żeby w razie czego nie było na nich. Tak robi np. DU PONT, poczytaj ich oficjalne zalecenia, w prywatnej rozmowie z ich przedstawicielami dowiesz się że można stosować i poprawia to działanie środka. Poczytaj też zalecenia Niemieckie, tam dopiero są mieszanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy saletre na pszenice juz sypać?wiem że pewnie śmieszne pytanie ale jestem początkującym rolnikiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nad sobotą więc jak masz możliwości to czemu nie pierwszy nie będziesz nie bój się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jeszcze śnieg, pewnie będę musiał czekać aż przeschnie , jak przymrozków nie będzie, ale mi się nie śpieszy bardzo, i tak straszliwie gęsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę nad sobotą więc jak masz możliwości to czemu nie pierwszy nie będziesz nie bój się

tylko co sąsiedzi powiedzą? zwariował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM! Jeszcze za czasów komuny gdy pryskały SKR-y to się wszystko mieszało do jednej beczki żeby było taniej .

Mocznik do oprysku herbicydowego pomaga + siarczan magnezu to krzywdy nie zrobi tylko pomoże to jest tak jak u lekarzy rodzinnych -"nic nie mogę przepisać tylko ten lek " znacie to!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę nad sobotą więc jak masz możliwości to czemu nie pierwszy nie będziesz nie bój się

tylko co sąsiedzi powiedzą? zwariował

 

Bez przesady to wcale nie jest nie wiadomo jak wcześnie! W tamtym roku się u nas siało 8 marca. Od początku tyg. sieją pełną parą drugą dawkę po rzepaku i pierwszą na ozime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę nad sobotą więc jak masz możliwości to czemu nie pierwszy nie będziesz nie bój się

tylko co sąsiedzi powiedzą? zwariował

 

Bez przesady to wcale nie jest nie wiadomo jak wcześnie! W tamtym roku się u nas siało 8 marca. Od początku tyg. sieją pełną parą drugą dawkę po rzepaku i pierwszą na ozime.

uczmy się na błędach , a najtaniej to wychodzi na błędach cudzych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od początku tyg. sieją pełną parą drugą dawkę po rzepaku

Drugą dawkę? Ale czego, bo nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ta saletra to za tania jest co dla niektórych;) Panowie prognoza pogody jest nie pewna góra dwa dni i ciągle się nie sprawdza, więc nie ma podstaw by twierdzić że ocieplenie przyjdzie po niedzieli jak to mówią w TV i ruszy wegetacja. Jeśli ruszy to macie git a jeśli nie to straty azotu na całego chyba że mocznik posialiście moje zdanie może się mylę;) pozdrawiam

 

Jak tam ceny herbicydów na zboża i fungicydów ktoś coś widział jakieś cenniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą dawkę azotu - po rzepaku

 

Czekajcie - może się manna z nieba posypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...