Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:49 Wto 18 Cze 2019

Pszenżyto
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarki

PostWysłany: 07:37 Sob 30 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raaaf82 napisał:
W takm razie dlaczego na środkach pisza żeby nie pryskać w momencie kwitnienia?
i tu jest dziwnie pryskałem pszenice JUWELEM i właśnie siię zdziwiłem ale kto pryska tak drogo pszenzyto wiec AGROMAR ma racje. ps. AGROMAR weś to opisz dokładniej bo widze że wiesz na ten temat sporo .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raaaf82

PostWysłany: 21:46 Pią 29 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takm razie dlaczego na środkach pisza żeby nie pryskać w momencie kwitnienia?
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 12:57 Pią 29 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AGROMAR napisał:
jarki napisał:
osa21 napisał:
kiedy pryskać pszenżyto ozime na choroby w drugim zabiegu bo one zaczeło sie juz kłosić a w pszenżycie nie mam doswiadczenia i nie pryskalem w pierwszym terminie bo do tej pory nic nie ma ale lepiej coś dać na kłos
zależy jak z fuzerjozą sytuacja wygląda ? a najważniejsze to aby nie pryskać jak kwitnie.

Nie zgadzam się z kolegą. Najlepszym momentem na ochronę kłosa jest oprysk grzybowy w momencie kwitnienia kłosa. Tylko nie każdy potrafi w ten moment trafić
zgoda ale wtedy z górnej półki ? ja na pszenżyto pstskałem jak było zagrożenie fuzerjozą ale zawsze po kwitnieniu ARTEĄ
Powrót do góry
AGROMAR

PostWysłany: 12:15 Pią 29 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarki napisał:
osa21 napisał:
kiedy pryskać pszenżyto ozime na choroby w drugim zabiegu bo one zaczeło sie juz kłosić a w pszenżycie nie mam doswiadczenia i nie pryskalem w pierwszym terminie bo do tej pory nic nie ma ale lepiej coś dać na kłos
zależy jak z fuzerjozą sytuacja wygląda ? a najważniejsze to aby nie pryskać jak kwitnie.

Nie zgadzam się z kolegą. Najlepszym momentem na ochronę kłosa jest oprysk grzybowy w momencie kwitnienia kłosa. Tylko nie każdy potrafi w ten moment trafić
Powrót do góry
AgroSerwis

PostWysłany: 19:35 Sro 27 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas nic. Żadnej mszycy ani innych dziadostw. Aby tak dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grześ

PostWysłany: 14:07 Sro 27 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w okolicy jest wysyp skrzypionka niektórzy co stosowali perytroid za kilka dni znów jechali bo był nowy nalot.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
osa21

PostWysłany: 16:38 Wto 26 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś byłem na pszenżycie a tam pełno mszycy dzis kupiłem karate i jutro bede pryskał bo dziś cos sie chmurzy i daje sobie spokój z robotą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
jarki

PostWysłany: 18:30 Sob 23 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:24 Sob 23 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
ROKITA

PostWysłany: 09:11 Sro 20 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Grześ"]Jak masz fakturę to zaproś sprzedawcę i zobaczysz co powie.[/quote]

Niestety nic już nie poradzę telefonowałem do centrali nasiennej w Gostyniu skąd pochodzi to trefne zboże, oraz do inspekcji nasiennej w moim powiecie i nie mam dobrych wiadomości. Po prostu sama faktura jest dla nich niczym, ważne są etykietki na workach a te niestety spaliłem zimą w piecu CO. Poza tym nawet gdybym je miał to sprawa i tak była by z rodzaju beznadziejnych. Stwierdzam to po rozmowie z pracownikiem Gostyńskiej centrali odpowiedzialnym za reklamacje który próbował ze mnie zrobić głupka wmawiając mi iż to ich zboże to na pewno Grenado tylko nowsze i dlatego jest inne wyżej wyrosło oraz jest podatne na septerioze liści a to siane w ubiegłym rok nie było Grenadem. Rozmawiałem także z jednym rolnikiem który kiedyś korzystał z materiału siewnego z Gostynia i mówił mi iż taki zamiany oraz domieszki inny odmian zdarzają się tam często. Najlepszym wyjściem jest kupować materiał siewny w Stacjach Hodowli Roślin tam podobno towar jest pewny.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:51 Pon 18 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz fakturę to zaproś sprzedawcę i zobaczysz co powie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ROKITA

PostWysłany: 19:57 Pon 18 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="jarki"][quote="ROKITA"]Witam- Co zrobić jeżeli pszeńżyto Grenado zakupione w Centrali Nasiennej okazuje się po wykłoszeniu jakąś inną odmianą. Czy można taką zamianę materiału siewnego reklamować,posiadam fakturę zakupu. Może kogoś spotkała już taka niemiła niespodzianka.[/quote]tak w fidelju była jakaś inna odmiana i w pszenicy kris terz ale to częste tylko że te odmiany są bardzo niskie i dlatego bylo widać ![/quote]

Domieszka innej odmiany zdarzała się dość często ale teraz ewidentnie jest to w całości inna odmiana. W tej fazie rozwoju to nabyte niby Grenado jest już 10 cm wyższe od tego które zasiałem drugi rok. Już od 15 lat nie sieje wysokich odmian i nie podoba mi się to dziadostwo. Na dodatek w połowie kwietnia to nowo nabyte zostało porażone septoriozą co temu sianemu drugi rok z rzędu się nie zdarzyło.
Powrót do góry
ROKITA

PostWysłany: 19:56 Pon 18 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="jarki"][quote="ROKITA"]Witam- Co zrobić jeżeli pszeńżyto Grenado zakupione w Centrali Nasiennej okazuje się po wykłoszeniu jakąś inną odmianą. Czy można taką zamianę materiału siewnego reklamować,posiadam fakturę zakupu. Może kogoś spotkała już taka niemiła niespodzianka.[/quote]tak w fidelju była jakaś inna odmiana i w pszenicy kris terz ale to częste tylko że te odmiany są bardzo niskie i dlatego bylo widać ![/quote]

Domieszka innej odmiany zdarzała się dość często ale teraz ewidentnie jest to w całości inna odmiana. W tej fazie rozwoju to nabyte niby Grenado jest już 10 cm wyższe od tego które zasiałem drugi rok. Już od 15 lat nie sieje wysokich odmian i nie podoba mi się to dziadostwo. Na dodatek w połowie kwietnia to nowo nabyte zostało porażone septoriozą co temu sianemu drugi rok z rzędu się nie zdarzyło.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 19:23 Pon 18 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ROKITA napisał:
Witam- Co zrobić jeżeli pszeńżyto Grenado zakupione w Centrali Nasiennej okazuje się po wykłoszeniu jakąś inną odmianą. Czy można taką zamianę materiału siewnego reklamować,posiadam fakturę zakupu. Może kogoś spotkała już taka niemiła niespodzianka.
tak w fidelju była jakaś inna odmiana i w pszenicy kris terz ale to częste tylko że te odmiany są bardzo niskie i dlatego bylo widać !
Powrót do góry
ROKITA

PostWysłany: 18:00 Pon 18 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam- Co zrobić jeżeli pszeńżyto Grenado zakupione w Centrali Nasiennej okazuje się po wykłoszeniu jakąś inną odmianą. Czy można taką zamianę materiału siewnego reklamować,posiadam fakturę zakupu. Może kogoś spotkała już taka niemiła niespodzianka.
Powrót do góry
raaaf82

PostWysłany: 22:21 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JacekXXL napisał:
u mnie spadło ok 10l/m2 więc słabo, a przenżyto zaczyna się już kłosić zwłaszcza odmiany Grenado i Gniewko, a Moderato jeszcze ma kłos dość głęboko w źdźble schowany, a jak u Was wygląda sytuacja?

Też mam Grenado i do kłoszenia jeszcze hoho
Powrót do góry
JacekXXL

PostWysłany: 19:44 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie spadło ok 10l/m2 więc słabo, a przenżyto zaczyna się już kłosić zwłaszcza odmiany Grenado i Gniewko, a Moderato jeszcze ma kłos dość głęboko w źdźble schowany, a jak u Was wygląda sytuacja?
Powrót do góry
Italian

PostWysłany: 19:33 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie dopiero dzis poarzadnie popadalo i moze dobrze ze dopiero dzis bo troche z mocznikiem przesadzilem i balem sie ze sie przewroci...a tak to chyba bedzie tak akurat:) Łódzkie
Powrót do góry
alwaro

PostWysłany: 15:11 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie przez ostatnie 6 dni 5 dni z deszczem raz mocniej i przelotnie raz długotrwała mrzawka w sumie ziemia juz nie chce tego pic co do kondycji zbóż mysle ze jest ok. może jare na poczatku nie miały tyle wody ile miec powinny bo był tylko jeden opad po siewach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wiatr911

PostWysłany: 18:07 Nie 10 Maj 2009    Temat postu: Susza Odpowiedz z cytatem

Witam jaka u was jest sytuacja z deszczem i co za tym idzie uprawy zbóż? U mnie powiat Kolski wielkopolska tragicznie, ostatnio wczoraj w nocy mrzylo namieklo 0,5 cm a dzis juz sladu nie ma po wilgoci

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76462ef2de62da9e.html
pszenżyto klasa 4b i gorsza widac.... bylo zle ale takiego roku nie bylo jeszcze

jare jeszcze gorzej tu na zdjeciu owies sąsiada pozno siany...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25b30c33d85b0dd7.html
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 18:04 Wto 5 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bookovsky napisał:
Witam. Chciałbym zrobić mieszaninę z propikonazolu i tebukonazolu na pszenżyto {głównie mączniak i rdza} w jakich proporcjach zapodać te środki .Dodam ,że oba mają po 250 s.a.{bumper i tebu}

jechałem ta mieszanka trzy lata temu 0.4 bumper+0,8tebu.myśłe ze to dobre rozwiazanie w pszenżycie za rozsadne pieniądze.ale zamiast bumpera dodaje teraz soprano i jest jeszcze lepiej(doświadczenia własne rok temu)-0,8 soprano+0,5 tebu
Powrót do góry
bookovsky

PostWysłany: 21:03 Pon 4 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym zrobić mieszaninę z propikonazolu i tebukonazolu na pszenżyto {głównie mączniak i rdza} w jakich proporcjach zapodać te środki .Dodam ,że oba mają po 250 s.a.{bumper i tebu}
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 11:16 Nie 3 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

688zł za 5l a jego sie daje po 0,6l co wychodzi około 80 zł na ha.
Powrót do góry
raaaf82

PostWysłany: 11:05 Nie 3 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
stsosował ktos duet na pszenżyto na pierwszy zabieg bo z tego co z instrukcji wynika to na pszenzyto powinien byc na drugi zabieg a wczoraj jak sie rozpedziłem to opryskałem pszenice i odrazu pszenzyto.

Ile płaciłeś za duett?Ja w zeszłym roku chciałem polecieć nim na drugi zabieg ale sie troche spózniłem bo pszenżyto zaczęło kwitnać i musiało sie obejsc bez ochrony na grzybka.Na szcescie przed siewem dostało polifoskę i nasiona były z centrali nasiennej,także raczej dobrze zaprawione, bo problemów nie miałem w zeszłym roku z grzybami.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 10:21 Nie 3 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stsosował ktos duet na pszenżyto na pierwszy zabieg bo z tego co z instrukcji wynika to na pszenzyto powinien byc na drugi zabieg a wczoraj jak sie rozpedziłem to opryskałem pszenice i odrazu pszenzyto.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 24 z 36

Skocz do: