Skocz do zawartości
fireseba

Skrupa w szambie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i potrzebuje porady jak rozbić skrupe która zrobiła mi się w szambie, czy bakterie pomogą z preparatów np. EM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta dział pasuje jak najbardziej.

 

najlepszy sposób to wywozić co jakiś czas a nie 20 lat nie zaglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, że trzeba wywozić, to teraz trzeba uważać podczas "rozbijania" skorupy żeby się nie zatruć na śmierć. Już kilka takich wypadków w rolnictwie było.

Proponuję z rezerwa i ostrożnie podchodzić do tematu, no i jak mój poprzednik wywozić częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proszę Admina o przeniesienie tego tematu w odpowiedni dział gdyż pisałem temat na szybkiego i popełniłem błąd:)

 

Wracając do tematu to nie miałem takich problemów (gdyż nie była ona taka gruba ok. 0,5m) teraz jest 3m. Nie mogłem wywozić częściej gdyż miałem beczkowóz w remoncie od jesieni. Czym mam to rozbić? jak na razie leję pompą wodę z rowu wciągam jedną beczkę i ciśnienie próbuje coś rozbić lecz mozolnie to idzie. Szambo mam kryte z 3 przegrodami i włazami 1m^2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak może zrobić się od jesieni 3m skorupa? ty masz szambo czy odstojnik bez dna (woda przesiąka) bo na to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy byłby dobry mikser, lejesz wody trochę i mieszasz ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad 100 sztuk bydła i szambo 800 000 m^3, zacząłem wywozić jesienią ale beczka nawaliła:p Zamówiłem usługi wywozowe i ciągną tylko wodę. W jednej komorze skrupa była 1m a tu aż tyle gdyż jest to główna komora.

 

Słyszałem że mixer to tylko pic na wodę i nie rozbije on grubszych warstw, że jest tylko by nie doszło do takiego czegoś. Czy on to rozmiesza, bo nie wiem czy warto inwestować w to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedy kończy się termin na wywózkę gnojowicy na pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...