Skocz do zawartości
Piotrwlodek

Jakie stosowac zakwaszacze i czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
opinie i wnioski z stosowania dzieki

Piotrek

Nie rzucaj se tak tematów

Napisz najpierw coś konkretnie o swoich spostrzeżeniach to dyskusja bedzie ciekawsza

OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
opinie i wnioski z stosowania dzieki

Piotrek

Nie rzucaj se tak tematów

Napisz najpierw coś konkretnie o swoich spostrzeżeniach to dyskusja bedzie ciekawsza

OK ?

stosuje przy prosiakach SANOCID jest skuteczny. przy tucznikach narazie nic niestosuje dawac cos czy nie kosztujeto ok 37 zl do tony paszy warto czy nie

moze sa ine zakwaszacze tansze i tak skuteczne jak sanocid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
opinie i wnioski z stosowania dzieki

Piotrek

Nie rzucaj se tak tematów

Napisz najpierw coś konkretnie o swoich spostrzeżeniach to dyskusja bedzie ciekawsza

OK ?

stosuje przy prosiakach SANOCID jest skuteczny. przy tucznikach narazie nic niestosuje dawac cos czy nie kosztujeto ok 37 zl do tony paszy warto czy nie

moze sa ine zakwaszacze tansze i tak skuteczne jak sanocid

Jak masz spoko na tuczu to nie podrażaj sobie kosztu zywienia i nie stosuj

Chyba że chcesz być na 100% pewny to dodawaj po wstawieniu prosiat na tucz do starterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opinie i wnioski z stosowania dzieki

Piotrek

Nie rzucaj se tak tematów

Napisz najpierw coś konkretnie o swoich spostrzeżeniach to dyskusja bedzie ciekawsza

OK ?

stosuje przy prosiakach SANOCID jest skuteczny. przy tucznikach narazie nic niestosuje dawac cos czy nie kosztujeto ok 37 zl do tony paszy warto czy nie

moze sa ine zakwaszacze tansze i tak skuteczne jak sanocid

Jak masz spoko na tuczu to nie podrażaj sobie kosztu zywienia i nie stosuj

Chyba że chcesz być na 100% pewny to dodawaj po wstawieniu prosiat na tucz do starterki

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem ze juz wszyscy wiedza ze stosowanie zakwaszaczy poprawia przyrosty , wykorzystanie paszy i takie tam - co ja mam opowiadać jak sami przeciez wiecie. I ich stosowanie napewno sie opłaca

 

stosowałem sanocid i w moim przypadku sie nie sprawdził - super ostry zapach, za mocno sie zbryla, tylko kwas mrówkowy - mysle ze mieszanina róznych kwasów bedzie lepsza, pozostaje jeszcze dyskusja czy w formie soli czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Myslałem ze juz wszyscy wiedza ze stosowanie zakwaszaczy poprawia przyrosty , wykorzystanie paszy i takie tam - co ja mam opowiadać jak sami przeciez wiecie. I ich stosowanie napewno sie opłaca

 

stosowałem sanocid i w moim przypadku sie nie sprawdził - super ostry zapach, za mocno sie zbryla, tylko kwas mrówkowy - mysle ze mieszanina róznych kwasów bedzie lepsza, pozostaje jeszcze dyskusja czy w formie soli czy nie

 

Hans jak zwykle ma racje

Najlepiej działają mieszanki róznych kwasów a jest jeszcze lepiej jak są otoczkowane albo w inny sposób chronione przed zobojętnianiem zanim dojdą do jelita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja dodaje tylko prosiakom i nie z SANO tylko z LNB z sano jest bradzo ostry.... a LNB ma taki przyjemny kwaskowy zapach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslałem ze juz wszyscy wiedza ze stosowanie zakwaszaczy poprawia przyrosty , wykorzystanie paszy i takie tam - co ja mam opowiadać jak sami przeciez wiecie. I ich stosowanie napewno sie opłaca

 

stosowałem sanocid i w moim przypadku sie nie sprawdził - super ostry zapach, za mocno sie zbryla, tylko kwas mrówkowy - mysle ze mieszanina róznych kwasów bedzie lepsza, pozostaje jeszcze dyskusja czy w formie soli czy nie

 

Hans jak zwykle ma racje

Najlepiej działają mieszanki róznych kwasów a jest jeszcze lepiej jak są otoczkowane albo w inny sposób chronione przed zobojętnianiem zanim dojdą do jelita

 

 

Tez sa dwie szkoły - jedna mówi otoczkowany dociera najdalej w stanie nie zmienionym przy małej dawce 2kg/t , a druga ze stosując wieksze dawki rzedu 5- 8 kg "zwykłego" zakwaszacza osiąga sie ten sam cel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

stosowalem zakwaszacz firmy S... i przeszedlem na ekocid i jest owiele gorszy od tego z firmy S... swiniaki dostaly zadkie kupska po ekocidzie zastosowalem go tylko dlatego bo byl tanszy ichcialem sprobowac cos nowego jednak nie warto lepiei kozystac z zakwaszacza firmy S... i miec spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja dodaje tylko prosiakom i nie z SANO tylko z LNB z sano jest bradzo ostry.... a LNB ma taki przyjemny kwaskowy zapach
POPIERAM w 100% ja też daję LNB i mam doskonałe efekty. JEDNAK TA firma to MERCEDES wśród firm paszowo/premiksowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja dodaje tylko prosiakom i nie z SANO tylko z LNB z sano jest bradzo ostry.... a LNB ma taki przyjemny kwaskowy zapach
POPIERAM w 100% ja też daję LNB i mam doskonałe efekty. JEDNAK TA firma to MERCEDES wśród firm paszowo/premiksowych

 

Mercedes rocznik 1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli zakwaszać to tylko skutecznie czyli kwasem mrówkowym (Sanocid).

Pewnie że jest ostry i szczypie w oczy - bo to prawdziwy kwas, a nie kwasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

SAM KWAS MRÓWKOWY PODRAŻNIA PRZEWÓD ODDECHOWY

STOSUJ MIESZNINĘ KWASÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwas mlekowy+mrówkowy w jednym produkcie to dobre rozwiązanie. słyszałem o cytromin duo z josery że ma obydwa ale nie próbowałem. znacie go? jeśli tak to co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wody - SUPER???

ja wlasnie sie zastanawiam czy zakwaszacz LNB mozna stosowac do wody - bo mam taką mozliwosc. jakie dawki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwas mlekowy to jest super, a raczej super drogi

k.mlekowy 50% nalezy stosowac w stosunku 1/25 czyli na 1000l nalezy dac 40litrów przy cenie ok 6zł za litr daje niebagatelna sume ponad 200zł

 

Czy są dostepne i ile kosztują płynne zakwaszacze z kwasem mrówkowym ewentualnie kombinacje tylko 2 kwasów mrówkowy z mlekowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwas mlekowy to jest super, a raczej super drogi

k.mlekowy 50% nalezy stosowac w stosunku 1/25 czyli na 1000l nalezy dac 40litrów przy cenie ok 6zł za litr daje niebagatelna sume ponad 200zł

 

Czy są dostepne i ile kosztują płynne zakwaszacze z kwasem mrówkowym ewentualnie kombinacje tylko 2 kwasów mrówkowy z mlekowym

 

Na rynku jest dzikie mnóstwo płynnych zakwaszaczy do stosowania w wodzie, wiele z nich zawiera w składzie kwasy mlekowy i mrówkowy. Dawkowanie 1-5 l/1000l wody (w doborze dawki należy się kierować poziomem pH wody - 4,0-4,5) Tak zastosowany zakwaszacz poprawia jakość mikrobiologiczną wody, poprawia strawność paszy, nie ma natomiast zbyt dużego wpływu na to co dzieje się w jelitach. Żeby zmniejszyć ryzyko ryzyko biegunek trzeba stosować zakwaszacze otoczkowane lub sole kwasu masłowego (najlepiej też w otoczkowanej formie).

Jeszcze jedna uwaga na temat kwasu mrówkowego: obniża pobranie paszy i w wysokich dawkach uszkadza nabłonek jelit . Jedynie kwas mlekowy i masłowy nie obniżają pobrania paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wasze posty i zastanawiam się jakie uczelnie rolnicze kończyliście lub jak długie macie doświadczenie w hodowli.

LUDZIE!!!!!

Czy wy jeszcze nie wiecie, że stosowanie jednego lub dwóch kwasów nawet w formie otoczkowanej jest podstawowym błędem żywieniowym.

Jeśli to ma być dobry zakwaszacz to powinno być minimum 5 różnych kwasów.

Oczywiście mlekowy, mrówkowy,octowy no i dodatkowo może być propionowy i np heksadienowy.

Oczywiście kombinacja i dawkowanie zalezy od gatunku zwierząt i tego czego oczekujemy od danego zakwaszacza i w jakim odcinku przewodu pokarmowego ma sie on uaktywniać.

 

Pozdrawiam hodowców używających Sa.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można po polsku kwas hexadienowy = Sorbowy.

 

PS - choćbyś stosował i 10 kwasów to pamiętaj, że na drobnoustroje działają tyko kwasy w formie niezdysocjowanej co oznacza że większość z nich działa tylko w żołądku. W dwunastnicy wszystkie kwasy nieotoczkowane lub łatwo rozpuszczalne zostaną zobojętnione i mogą działać już tylko jako sole.

Jedynie kwasy naturalnie suche (cytrynowy i fumarowy) lub otoczkowane mogą działać w jelicie cienkim i grubym.

Dodatek kwasów organicznych do wody pitnej to więcej problemów (korozja i zapychanie się poideł) niż zalet. Lepiej roztworem kwasu polać paszę a najlepiej użyć suchy zakwaszasz do paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...