Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swoim Dominatorze 96 posiadam silnik Mercedesa 180km z turbiną. Maszynka nie do zdarcia. Polecam. Perkins wysiada przy nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam pytanko odnosnie claasa Medion czy ktos wie ile albo jaki kosztowny jest pierwszy przeglad tego kombajny zainteresowanych prosze o wypowieccc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

DO GRZESIA:

Jaki masz ten kombajn?Bo interesuje mnie kupno John Deere 1072,1075,1085lub 1088.Jaka jest wasza opinia na temat tych kombajnów?Co najczęściej się psuje?Co trzeba dokładnie obejrzeć przed zakupem?Co polecacie z hederem do 4.2m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chciałbym poznanć Wasze zdanie na temat takiej oferty z

traktorpool.de

 

http://lex2.patrz.pl

http://lexion111.patrz.pl

 

kombajn lexion,97 rok, 1100 godzin, heder 5.4 metra. 200 koni

cena netto 63 tys euro

 

Według mnie to cena tego kombajnu jest znacznie za wysoka. Ten kombajn ma średnią wydajność Megi 204 lub 208. Ciekawe czy ma chociaż stół do rzepaku? Jego cena wyjdzie z podatkiem i ze wszystkimi opłatami prawie 300tys. zł. Radziłbym się lepiej zastanowić na Megą 208, którego cena wynosi około 220 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DO GRZESIA:

Jaki masz ten kombajn?Bo interesuje mnie kupno John Deere 1072,1075,1085lub 1088.Jaka jest wasza opinia na temat tych kombajnów?Co najczęściej się psuje?Co trzeba dokładnie obejrzeć przed zakupem?Co polecacie z hederem do 4.2m?

Mój jest JD 1188H4 z 1990 roku. W zasadzie niczym nie różni sie do konstrukcji bizona poza domłacaniem nad 6 wytrząsaczami takim śmiesznym grzebieniem i kilkoma drobnymi rozwiązaniami czujnikami awaryjności i strat. Heder mam 4,85m w sam raz na Polskie warunki polowe ale nie drogowe. A no i ma większy rozstaw kół nie wszystkie mostki pomiędzy polami są dostatecznie szerokie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

DO GRZESIA: A poleciłbyś go na ok.40ha pszenicy śr.wydajność 8,5t/ha.Czy jeszcze bym zdążył kilku sąsiadów obkosić?Jak z częściami do niego.Jak mówisz że konstrukcja prawie jak w Bizonie to niektóre części powinny pasować od Bizona?Ile omłóci w ciągu godziny?Co trzeba dokładnie przejrzeć przed kupnem?I wszyscy w okolicy mówią że JD to najciężej ustawić nie wiem czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8,5 tony z hektara Gdyby u mnie tak posypało... mażenie!!! Zazdroszcze wam chłopaki że macie takie zdrowe ziemie bo na mojej 5 klasie to musze wpieprzyć niewiadomo ile nawozu a i tak ten wynik jest dla mnie kosmiczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na I , II i IIIa to nie jest nadzwyczajny wynik.W końcu u nas to Żuławy.Ale saletry i tak trzeba troche sypnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał 9 t z 1 ha to musiałbyś jechać koło godziny 1 ha bo będą za duże straty na sitach albo nie doczyścisz zboża. Z częściami żaden problem tylko ich cena uuuuuuuuuuu Od bizona to może tylko kilka pasków pasować i łożysk ale nie polecam wydawać kasy na cienki łożyska w tym roku zapiekło mi się jedno po 500 godz. pracy(czeski) a niektóre są orginalne i mają 3500 godzin pracy. W żniwa zrobisz nim tyle co 2 bizonami a jak bedzie ładny kawałek to nawet więcej. Co do czyszczenia ziarna to nie ma różnicy pomiędzy Claasem Megą 204 a JD1188 bo razem kosiliśmy i dosypywałem na przyczepę i żadnej różnicy nie było. Na co zwrócić uwagę na silnik czy nie dymi na odpowietrzniku jest gdzieś koło wyjścia tłumnika na napęd zwłaszcza hydrauliczny czy się szybko nie grzeje olej jak pochodzi z 10 minut to już wiadomo. Na stan blachy w zbiorniku pod żmijką jak bedzie podrdzewiała to stał na dworze. Najlepiej jak by był założony heder to ma 1200 obr. powinien w ciągu gdzieś 5 sekund podnieś heder do góry jak dłużej to pompa może być pojdechana. Obejrzyj podsiewacz od dołu czy nie był już klejony (mój już robak pogryzł). Cóż jeszcze najlepiej wszystko puść i obsłuchaj. Sprawdz "targaniec" czy nie ma luzu. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za wskazówki.Przydadzą się bo mam jednego na oku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile w sumie wykosiłeś ha tym kombajnem u siebie i na usługach? Także miałem kupić coś takiego, ale nie znalazłem nic ciekawego i kupiłem Dominatora 96. Po co niby miałem kupywać jakiś wytłuczony i ładować kupe kasy, bo jak wiadomo oryginalne części są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wykosiłem koło 150 ha na zbożach pogoda nie dała wiecej a nie chciałem nabrać zleceń i się nie wyrobić. 2 lata temy zrobiłem 50 ha rzepaku i koło 200 zbóż wtedy 3 tygodnie dzień w dzień jechałem tyłek mnie bolał an końcu od siedzenia . No ale maszyna po 3 sezonach mi się zwróciła(liczę różnicę jaką musiałem dołożyć jak sprzedałem bizona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku wykosiłem 120ha zboża i 30ha rzepaku, jeżdżę tylko do swoich, wiecie jak to jest. U siebie do skoszenia mam 50 ha, bo mam 10ha buraków. Ile u siebie masz do koszenia? Ojciec ładnych parę lat temu pierwszym Bizonem, co miał to kosił po 150ha na sezon, ale też inne plony były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem 55ha zbóż i 5ha rzepaku do wykoszenia u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee... to nie masz dużo wykoszenia u siebie. Na swoje hektary to nie opłacałoby się trzymać takiego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie to 3 dni i nie ma co robić. Ale taka maszyna się trafiła pod ręką za dobre pieniądze i zarezykowaliśmy. Sam myślałem o Fortschritt MDW 524 ale ojciec spękał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem na początku nad MDW 524, ale zdecydowalem się na porządny sprzęt. Jedyne porządne kombajny z tradycją to Claas i John Deere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupiłem 2lata temu Deutz Fahra z pare groszy szarpacz stół do rzepaku heder 3m silniczek 5cylindrów chlodzony powietrzem rok produkcji 81rok tylko tyle ze calyczas obrabial tylko 15ha ja nim zkosilem 35ha w tamtym sezonie i jest wszytko spoko prosta obsluga dojscie do wszytkiego awarie jaka mialem to pekl mi przewod od paliwa przy pompce zwalniacz raz chodzi raz nie jak bedzie cieplo to rozbiore zwalniacz wiem ze tam sa sprezyny i sa one napewno walniete zaleta tego kombajnu to to ze mało pali i jest szybszy do bizona Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest, to lepsze od naszego polskiego Bizona.

 

Technika zachodnia jest niezawodna, nie to, co polskie maszyny. Jeszcze nam daleko do zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dominator Ale ty jesteś tępy!!!!!!!!

Ludziom kit wciskasz

Takie bajeczki to opowiadaj takim jak Ty!!!!

Na każdym forum gadasz od rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bizona to dzień a noc taka róznica zachód to zachód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dominator Ale ty jesteś tępy!!!!!!!!

Ludziom kit wciskasz

Takie bajeczki to opowiadaj takim jak Ty!!!!

Na każdym forum gadasz od rzeczy

 

O co Ci chodzi??? Dlaczego mówisz, że jestem tępy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...