Skocz do zawartości
Piotrwlodek

Jakie pasze są najlepsze dla prosiaków odsadzanych?

Rekomendowane odpowiedzi

ale narazie najlepsze jest BABSY firmy SANO

czekam na opinie

 

 

Skoro jest najlepsze to po pytasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
roznych pasz ale narazie najlepsze jest BABSY firmy SANO

czekam na opinie

Dilerem tego badziewia jesteś czy co?

Spróbuj premixy BASF to zmienisz zdanie kołku, przez Sano w tamtym roku prawie poszedłem z torbami. Sraczka nonstop ale kolesie z Sano co golfami se śmigają wmawiali że mam chore stado. Po zmianie jak ręką odjął- upadki minimalne a swinie wygladają fantastycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie jestem dilerem ani niemam nic wspolnego zta firma ale stosuje SANO ijestem zadowolony. przy odsadzeniu niemam zadnych problemowupadki nie wystepuja babsy jest super ityle i kolkiem tez nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak niema strat to nie jest drogie. prosiaki 28 dniu duzo nie jedza odsadzam partiami po 40 sztuk ziadaja ok przeez dwa tygodnie 200kg a pozniej protamino PIGI 22.5% pszenica 30% jeczmien 47% SANOCID 0.5% i jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jak niema strat to nie jest drogie. prosiaki 28 dniu duzo nie jedza odsadzam partiami po 40 sztuk ziadaja ok przeez dwa tygodnie 200kg a pozniej protamino PIGI 22.5% pszenica 30% jeczmien 47% SANOCID 0.5% i jest super

niejest zle to stosuj dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

JA odsadzam na LNB. teraz mają prestartery z plazmą z krwi i to jest rewelka.

nie wiem co to jest biegunka przy prosiakach...

w 4 tygodniu odsadzasz na pewniaka, a zdarzają się mioty że odsadzałem w 21 dniu.

Im szybciej odsadzasz tym lepiej dla ciebie i twojej kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JA odsadzam na LNB. teraz mają prestartery z plazmą z krwi i to jest rewelka.

nie wiem co to jest biegunka przy prosiakach...

w 4 tygodniu odsadzasz na pewniaka, a zdarzają się mioty że odsadzałem w 21 dniu.

Im szybciej odsadzasz tym lepiej dla ciebie i twojej kasy

 

Wcale nie prawda- jezeli masz bardzo dobre warunki to sie zgodze - warchlakarnia temperatura 26 stopni, woda z antybiotykiem .............itd

a podczas mrozów w wielu chlewniach temperatura oscyluje koło 10 - 15 stopni i tam napewno bedą miały wspaniałe warunki

 

a co do paszy odsadzeniowej to nieważne czy to jest firma x czy y jakość tych produktów jest na zblizonym poziomie i nierozumiem czym sie tak zachwycasz???

a na marginesie - w okolicy jest stado ponad 200 loch i z LNB z prosiaka uciekają ...............wiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na odsadzenie w syfiastych warunkach nawet SANO nie poradzi. Kolejność powinna być następująca: 1. Temperatura. 2. Profilktyka wet. 3. Babsy z Sano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

proste zdrowy prosiak przy maciorze to podstawa szczepienia profilaktyczne temperatura 28 dni odsadzenie waga minimum 8kg ciepla odchowalnia dobra pasza gotowa

i jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie prawda- jezeli masz bardzo dobre warunki to sie zgodze - warchlakarnia temperatura 26 stopni, woda z antybiotykiem .............itd

a podczas mrozów w wielu chlewniach temperatura oscyluje koło 10 - 15 stopni i tam napewno bedą miały wspaniałe warunki

a co do paszy odsadzeniowej to nieważne czy to jest firma x czy y jakość tych produktów jest na zblizonym poziomie i nierozumiem czym sie tak zachwycasz???

a na marginesie - w okolicy jest stado ponad 200 loch i z LNB z prosiaka uciekają ...............wiec

 

Nie pierwszy raz zgadzam się z Hansem bo facet wie co robi i o czym pisze. Te wszystkie zachwyty bo tylko firma x albo y to dobre dla nowicjuszy. Dziś na rynku nie ma już słabych producentów pasz, a jeżeli tacy są to każdy stary trzodziarz ich wyczuwa i nie kupi od nich szajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

stosuje SANO inikt mnie od tego nie odciagnie juz pary razy probowalem pasze z innych firm np LNB doler przyjechal zaczol zachwalac pierwsze co mi daje to cennik myslal ze nabije mnie w butelke ze tansze od SANO na worku ale ja dojzalem ze te worki po 20 kg a nie po 25kg no coz kazdy chce przekonac klienta na swoj sposob no dobra namowil mnie troche drosze moze lepsze proba dwa gniazda odsadzam na produktach SANO A DWA NA LNB pierwszy tydzien spokuj na obu paszach niema sraczek poczatek drugiego tygodnia po LNB SRAKI ZE LEDWO WYRATOWALEM TE DWA GNIAZDA IZADEN DILER NIE POWIE MI ZE MAM CHOROBY W STADZIE JAK NA SANO NIE MIALEM ZADNYCH SRACZEK TO CHYBA PASZA NIE JEST ODPOWIEDZIALNA NA MOJE STADO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie zastanówcie się czy chcecie wiedzieć co Warto stosować - oczywiście żeby zalać dobrego "paliwa" trzeba mieć dobry "samochód". A Wy tu gadać że worek ma 20 albo 25 kilo i jest droższy !? Albo że najlepsze jest SANO. Niestety tak nie jest, bo te głosy że jest Sano dobre wyrażają Ci którzy mają 3 lochy na krzyż. Szkoda gadania - zastosujcie produkty renomowane a nie reklamowane w każdej gazecie, pytajcie DUUUUŻYCH hodowców sąsiadów co dają, ale naprawdę DUUUŻYCH !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dla ciebie ten duuuzy to ile ma tych loch wiem co sie dzieje na fermach idzie tylan i jeszcze raz tylan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zastanówcie się czy chcecie wiedzieć co Warto stosować - oczywiście żeby zalać dobrego "paliwa" trzeba mieć dobry "samochód". A Wy tu gadać że worek ma 20 albo 25 kilo i jest droższy !? Albo że najlepsze jest SANO. Niestety tak nie jest, bo te głosy że jest Sano dobre wyrażają Ci którzy mają 3 lochy na krzyż. Szkoda gadania - zastosujcie produkty renomowane a nie reklamowane w każdej gazecie, pytajcie DUUUUŻYCH hodowców sąsiadów co dają, ale naprawdę DUUUŻYCH !!!

Zootechniku żywienie to 40% sukcesu, genetyka to 40% sukcesu. Tak że to i to jest ważne. Pozostałe 20% to wszystko co się składa na prawidłowy tucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grzegorzu !

 

1. Temat tej dyskusji to: "Jakie pasze są najlepsze dla prosiaków odsadzonych 28 dniu" - czyli dyskutujemy tylko o tym. Nie wnikamy na temat genetyki i prawidłowego tuczu bo to nie ta dyskusja. To tak jakbyśmy dyskutowali o tym jakie są najlepsze papierosy a TY krzyczałbyś że palenie jest nie zdrowe.

 

2. Zgadzam się z tobą w kwesti genetyki i prawidłowego postępowania ze zwierzętami. OK - zgoda !

Chociaż mam inne zdanie:

ok.+/- 70% żywienie (wszystko) - jakość pasz które dajemy, ich przeznaczenie, zalezenia producenta co do mieszania np. koncentratu oraz innych dodatków

ok.+/- 30 % genetyka + postępowanie ze zwierzętami, obsługa stada.

 

Dlaczego tak 70/30 ? Często uzyskujemy prawie takie same efekty w tuczu na tzw. krajowych i na hybrydach. A jest to zasługą dobrego żywienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakie pasze sa najlepsze tylko sano babsy i nic wiecej zadnych antybiotykow nie uzywam na odsadzenie i zero upadkow moze byc cos lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jakie pasze sa najlepsze tylko sano babsy i nic wiecej zadnych antybiotykow nie uzywam na odsadzenie i zero upadkow moze byc cos lepszego

 

Potwierdzam, odsadzanie na babsy przebiega bez problemów. Myślę że sano powinno popracować na dobrym prestarterem bo to bon-M to niewypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja nie nazekam boni-m tez jest super ale trzeba JE ZWILZYC TROCHE WODA BEDZIE chetniej pobierane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję LNB. Lonobi od 4 dnia życia i Protekt na odsadzenie.

Gwarantuję że nigdy nie zmienisz pasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuję LNB. Lonobi od 4 dnia życia i Protekt na odsadzenie.

Gwarantuję że nigdy nie zmienisz pasz

ja stosowalem i prosiaki w gnoj zakopalem a z babsy to jeszcze nigdy niemialem problemow a upadki przy odsadzeniu to ok 0.5 % a przy lnb ok 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja praktykowałem jak zaczynałem i już od 5 lat stosuje pasze SANO i nikt mnie nie namówi na inne, ani nie zbawi ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja praktykowałem jak zaczynałem i już od 5 lat stosuje pasze SANO i nikt mnie nie namówi na inne, ani nie zbawi ceną
i tak trzymac bo reszta to szais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...