Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

koledzy szukam brony wirowej z wałem packer, ma to być brona do ciągnika 90koni więc myślę że 3metry będzie dobrze. Moje pytanie do was jakiej firmy szukać, będzie to brona używana, zamierzam za nią dać około 5tys.. Oglądałem na razie rabe werk i lely, jak z nożami do takich bron, czy są dostępne orginalne czy zamienniki, i orientacyjnie w jakiej cenie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 90KM to z wałem packera 2,5m max. Jeżeli do głębokiego spulchniania to tym bardziej a jeżeli siewna i wał rurowy 3m jeszcze da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś podpowiedziałeś faktycznie podczepie kolegi jakąś maszynę on ma te większe i zobaczę co będzie, mam farmtraca waga jego ok3500 kg o uciąg się nie martwie mocy starczy ,a co do agregacika up-siewnego ma dwa rzędy redlic i wałek i zaczep do siewnika i jest lekki a widze w sąsiedniej wsi gościu ma i małym pronarkiem sieje po orce i widze równe pole jest ,na www.maszyny -rolnicze .pl te agregaty są

Odpowiem tak. Mam traktor o mocy 83 Km i masie 3700 kg i udźwigu 4500 kg. Zakupiłem agregat Grano System z wałami strunowymi czyli te najlżejszą wersje ( waży coś ok 800 kg). Do tego siewnik Nordsten CLG 300 D (załadowany ponad 500 kg) i traktor tego zestawu nie daje rady podnieść. Konieczne było dołożenie balastu ponad 500 kg na przód. Kolega ma o prawie tonę cięższy traktor (choć podobnej mocy i gabarytów) i taki agregat (tyle, że z poznaniakiem i 2,7 ) podnosi bez żadnych dodatkowych obciążników na przodzie. Tak wiec szykuj się na szukanie dodatkowego balastu na przód. Masa siewnika przy rozłożonym agregacie jest bardzo daleko od masy ciągnika i bardzo łatwo zrywa przyczepność przednich kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam agregat uprawowo siewny z agromaszu i siewnik polonez, na lekkich ziemiach zostawaja mi ślady po kołach siewnika takie wgłębienia czy to tak musi być czy jest jakiś sposób żeby to jakoś zlikfidować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ursusa 5417 o udżwigu podnośnika 2800kg. i agregat Rolmasz Kutno z wałem Pakera i siewnikiem Poznaniak o szerokości 3m. Ursus agregat rozłożony w pozycji roboczej podnosi swobodnie bez problemu ale ma problem z uciągiem a zaznaczam że mam lekkie ziemie. Ursus ma ładowacz czołowy i kpl.obciążników z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mf 3080 z turem i zamierzam kupic jakis agregat do niego co radzicie??? Mysle ze 3m z pewnoscia pociagnie bo ma 105 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie da rade bo sam takim jezdzilem (3085 ale to ta sama moc) a potem 95 konnym aresem (silnik czterocylindrowy z turbiną jonh deere) a dokładnie chodzi o brone wirnikową FROST z pełnym wałem i do tego poznaniak przerobiony na 3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam traktor Fendt 307 75KM 4x4 i zastanawiam się co jest lepiej kupić bronę wirnikową 2,5m z pełnym wałem+siewnik czy agregat talerzowy2,5m z pełnym wałem+siewnik a może talerzowy 3m. Doradźcie Mi co wybrać. Gleby średnie i lekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Man ciągnik ursusa 934 82KM i myślę do niego kupić agregat uni grudziądz kombi 3.70 bh i tu mam pytanie co myślicie o tym agregacie i czy uciągne go mam role 2 3 4 klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam uni grudziadz 4,20 i tp jest wielki nie wypal na lepszych ziemiach walki sie zapychaja a na slabych tonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli roolnik nie unia grudziądz to według ciebie co za agregat jest lepszy. Grudziądzki dobrze wyrównuje i świetnie przygotowuje pod zasiew .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lekkie gleby i ciągnik ok. 115KM potrzebuje krótkiego biernego agregatu składającego się z: 1) spulchniacze śladów

2) 2 lub 3 rzędy zębów sprężystych

3) wału rurowego

chcę do niego nabudować siewnik pneumatyczny Accord i z przodu ciągnika na tuz ciągnika zapiąć wał cambella z wałem rurowym. Czytałem w top agrar że to idealny zestaw na moje gleby siew miałby być wykonywany na drugi dzień po orce lub na wiosnę po jesiennej orce. między tymi zabiegami bym nic nie robił co najwyżej zniszczył raz chwasty po jesiennej orce późną jesienią. Wał rurowy przed traktorem byłby 1,5m. tylko miedzy kołami żeby się ziemia tak nie wypiętrzała po przejeździe traktora przedni wał cambella i narzędzia z tyłu traktora po 2,5m. Accorda bym przerobił z 3 m. na 2.5m Co myślicie o moim pomyśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gleby średnie zestaw uprawowo-siewny szer. 3m chodzi w nim

ursus-1224

brona "Rabeverk" na nim nabudowany siewnik " Accord" do wysiewu kroje talerzowe zamiast tradycyjnych lejków,(rewelacyjna rzecz) bardzo ładnie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zrobic agregat uprawowy przed siewny na przedni tuz, tylko zastanawiam sie co tam dać myślałem na zeby dac listwe równającą i dwa rzedy łap od agregatu, lub najpierw łapy a później listwe gównajacą. a może zamiast łap dać wał jakis wał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych trzech 3 metrowych agregatów uprawowo-siewnych polecilibyście: Mandam z Gliwic, Agromasz lub Pom Brodnica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o agregat uprawowy to polecałbym unia grudziądz bardzo dobrze wyrównuje pole ,lekko się go ciągnie bo haki ma w trzech rzędach i jakość stali odbiega od maandama i innych. Lepiej troche dołożyć i mieć pożądny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi akurat uni popekal stal slaba

w plugach jest ok oczywiscie stal ale reszt hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić agregat podorywkowy proszę o opinie tej maszyny i opinie o producentach.Interesuje mnie agregat tani a solidny w konstrukcji i w pracy.Trafia mi się trzy letni agregat maanamu 2,20 za 7500 tyś co o tym myślicie.

polecam firmę EXpom Krośniewice bardzo dobre agregaty bardzo solidna rama ja za 2,6m zapłaciłem 14tys. A za 7,5 tys to używki bym nie kupował bo nie wiadomo jak są zużyte części.

Post nawiązujący do http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=109885

Czyżby problem dotyczył tego agregatu?A może pośrednik nawala z reklamacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy agregatu firmy Mandam AS II. Ale ja ten agregat brałem od firmy "x" która w swojej ofercie ma te agregaty i w karcie gwarancyjnej jest wpisana właśnie ta firma "x" że ona odpowiada za gwarancje, jak dzwoniłem do Gliwic tam gdzie produkuja te agregaty to oni nic z tym z robic nie mogą bo teraz gwarantem jest ta firmaz "x". Jak do 10 marca nic nie załatwie z ta gwarancja to powiem jaka to firma "x"

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/249728-wal-od-agregatu-mandam/

Pozatym co sie stało z przednim wałem, to agregat jest bardzo dobry, rame ma solidną, tylni wał packera bardzo ładnie pracuje. A ten przedni wał został źle wykonany, rura co jest w środku została przegrzana podczas spawania, wystapiły lokalne podtopienia (efekt karbu) i w tych miejscach pękło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tu na forum posiada agregat uprawowo-siewny talerzowy,

ma pytanie jak one sie sprawdzaja?

z gory dzieki za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie gleby średnie zestaw uprawowo-siewny szer. 3m chodzi w nim

ursus-1224

brona "Rabeverk" na nim nabudowany siewnik " Accord" do wysiewu kroje talerzowe zamiast tradycyjnych lejków,(rewelacyjna rzecz) bardzo ładnie robi

 

nie wiem czy o coś takiego ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie chodzi mi o bierny agregat z hydropakiem ale talerzowy cos w stylu talerzowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam zrobic agregat uprawowy przed siewny na przedni tuz, tylko zastanawiam sie co tam dać myślałem na zeby dac listwe równającą i dwa rzedy łap od agregatu, lub najpierw łapy a później listwe gównajacą. a może zamiast łap dać wał jakis wał?

Ja zrobiłem z amazonki wahadłowej agregat na przód tylko wał pakera jest odwrotnie przykręcony tak że jedzie za zębami i utrzymuje głębokośc a sztywne zęby zastąpiłem sprężynowymi.Na wiosnę próba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...