Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie urządzonko i jak byś wcześniej zadał punkty albo wyznaczył ślad to spokojnie by to Ci się udało tylko musisz założyć od razy że każdy GPS ma dokładność do 1 m w zależniści od sygnału także może Ci też różnie wyjść. Ale spokojnie możesz pomierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli jesli pomierze pole - zrobie sobie obrys granic, potem wyznacze slad do ktorego mam mierzyc to bedzie ok.

Tolerancja do 1m spokojnie mi wystarczy.

Sadze tak ze idzie poprzeczniak na opryskiwacz 18m, potem droga technologiczna ok 3m szerokosci i dopiero leca rzedy w zdloz pola.

Najpierw sadze pole potem poprzeczka a droge zostawiam nie dosadzona i przelatuje ja agregatem wiec jesli nawet co ktoras sadzarka wejdzie na teren drogi to i tak agregat pieknie to wyrownuje.

 

Jakie dokladnie Posiadasz urzadzenie i co ci w nim nie pasuje, jakie ma wady a jakie zalety. Szukam czegos takiego i chce sie jak najwiecej dowiedziec od posiadajacych juz cos takiego a nie od sprzedajacych bo u nich zawsze jest wszystko super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najprostrzego garmina gps 60 do celów rolniczych w zupełności Ci wystarczy do pomiarów, wyznaczania punktów jak chcesz sie pobawić w kup sobie wersję z mapami wtedy masz mapy i możesz sobie pojeździć z pilotem. Ja mam do niego zewnętrzną antenę i jest trochę dokładniejszy fajne urządzonko.

 

/edit

Zapomniałem dodać ma trochę mało pamięci wystarczy na 20 śladów inne mają więcej zastanów się nad tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gps map60 te mapy wg mnie są nam rolnikom nie potrzebne, ja swoim pomierzyłem pola w zeszłym roku wyciągłem bateryjki i leży do teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie dlatego szukam takiego który przyda sie jeszcze do czegoś więcej nizpomiar pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Magellan Gold - pomiar, dane do kompa i zmiana upraw np w drugim roku. A po wprowadzeniu centroid (matematyczne współrzędne geograficzne z cyfrowej mamy) i mozesz zlokalizować działkę lub punkt w środku lasu,pola itd. Ale to też na innych sprzętach jest mozliwe.Możesz też wprowadzić współrzędne jakieś działki na mazurach na której umówiłeś się ze znajomymi i dotrzesz bezbłędnie na miejsce. A po dokupieniu jakiegoś programiku z auto-mapą można bez problemu podróżować po np nieznanym mieście (ale do tego polcałbym raczej odbiorniki z dużym wyswietlaczem inawigacja głosową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiam firme za ok 11zł za 1ha robia pomiar pola i mapę glebową

i odrazu dostarczaja plan nawozenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robilem to przez firme osadkowski a oni wynejalei firme agromapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ma ktoś może Program Mierniczy stworzyła go taka firma z poznania Agro Mapa oni sprzedają go z palmtopem do mierzenia pół można też do nawigacji wgrać mapy. Interesuje mnie czy ten program Mierniczy jest równie dobry iak oprogramowanie w innych urządzeniach do mirzenia pół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Garmin GPS60.

Właśnie zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu i mam pytanie:

czy za pomocą tego uządzenia możliwe jest określanie wielkości działki w taki sposób że mam np. wyznaczyć powierzchnie 2ha - pole jest prostokątne

ja mierzę najpierw dlugość pola a później idę w poprzek i chcę wiedzieć jaka jest aktualnie powierzchnia.

Istnieje taka możliwość czy trzeba mierzyć całą działke po obwodzie i jak będzie za mało lub za dużo to pomiar muszę wykonać jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten numer Ci nie wyjdzie aby zmierzyć powierzchnię musisz iść po obwidzie albo mierzysz długość a potem szerokość jaką musisz przebyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w trakcie mierzenia np. długości wyświetla aktualnie przebytą droge na bierząco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz wyświetloną przebytą drogę, współrzedne i takie tam inne. Możesz zakładać WayPointy i potem sobie pomierzyć łącząc je po ściągnięciu do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Właśnie go sobie zamówiłem zobacze jak w praktyce będzie się sprawował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnych 25h ale mam kilka osób które są zainteresowane pomiarem więc może odzyskam już w tym roku trochę kosztów.

Dotej pory mierzyłem kraczką lecz spodziewam się kontroli, jak by było coś nie tak to mogę stracić więcej od wartości tego GPS-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś powiedzieć. Napewno bardzo konkurencyjną ale w tym roku jeśli będe mierzył usługowo to tylko znajomym żebym nabrał wprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze usługowo choc nie widze sensu poniewaz płacisz firmie ok 10 zł za 1ha masz pole wymiezone i zrobiona mape nanawozenia

a miezysz tylko raz a mape zasobnosci gleby wypada robic co 3 lata wiec przy nastepnej okazi placisz tylko za mame glebowa ok 6 zł za 1ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje tylko ty masz pewnie blisko do takiej firmy a jak by przyjechali do mnie to pewnie sam dojazd byłby dwa razy droższy niż pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie koniecznie sam kozystałem dzieki firmie od której kupuje nawozy normalnie nie przyjezdzaja sami niz na 500 ha jak sie nie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak bedziesz robił u nich zakupy wrzuć ich ceny na forum bo ciekawi mnie ile biorą gdzieindziej bo u mnie mają filię. Pracuje tam znajomy i daje mi ładne rabaty ale i tak wychodzi wiecej niż w Agroloku. Coś wydaje mi się że mają ładne marże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...