Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:33 Sro 11 Gru 2019

Urządzenia GPS
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Informatyka w rolnictwie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SZAKAL

PostWysłany: 18:04 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duży wyświetlacz jest mi nie potrzebny, wykorzystywałbym komórke głownie jako telefon. A do pomiarów tylko raz na rok. Planuje zakup nowego telefonu i fajnie by było jakbym mógł go jeszcze wykorzystac to takiej porzytecznej rzeczy.

Tu mam konkretne pytanie czy dało by się wogóle wgrać do takiego telefonu z platformą Symbian jakiś program np. z jakegoś palmtopa czy urządzenia do celów pomiarowych. czy musi być to program specjalnie napisany pod symbian. Nigdy nie korzystałem z telefonu z takim programem operacyjnym wiec nie mam doświadczenia. Są też telefony z Windows Mobile a do takiego telefonu wydaje mi się że można wgrać wszystko to co do zwykłego kamputera aby tylko to pociągną. Lecz głownie stawiam na marke NOKIA a ta niestety nie wykorzystuje Windowsa Confused

Pozdro

no i się wypowiadajcie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
globus0007

PostWysłany: 18:03 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.garmin.home.pl/index.php?s=5&p=40
Myślałem właśnie nad takim Garminem, tylko jest może jeszcze coś lepszego do mierzenia, co zmierzy bardziej dokładnie (pola nie są proste i równe!)
Powrót do góry
suchodolak

PostWysłany: 16:07 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno da rade tak jak piszesz tel z symbian +gps tez sie nad tym zastanawialem tyle tylko ze jaka cena za tak maly wyswietlacz Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
SZAKAL

PostWysłany: 16:00 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Zastanawiam się czy dało by się wykożystać do pomiaru powierzchni działki telefon komórkowy wyposarzony w wbudowany odbiornik GPS. Jest obecnie dużo telefonów z taką opjca. Głownie zastanawiam się czy udało by się wgrać jakiś program do Nokii N series która wykorzystuje system operacyjny Symbian. A może udało by się coś takiego że idziesz z takim telefonem i wyznaczasz granice działki a później przerzucasz na komputer informacje a on oblicze powierzchnie.

Bawił się ktoś w coś takiego Question Question Prosze o pomoc
Powrót do góry
suchodolak

PostWysłany: 15:36 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli dzialki maja rowe boki (trOjkat ,kwadrat prostokat )to najlepiej zrobic to za pomoca dalmierza laserowego ,a gdy dzialka ma nieregularne ksztalty to jednak najlepszy bedzie gps i tak w gps mamy kilka opcji
kupojesz garmina najtanszego koszt to cos ok 1tys zl i on w zasadzie nadaje sie tylko do mierzenia no chyba ze pokusil bys sie na drozsza wersie wtedy mozesz wgrac mapy samochodowe
Plamptop kieszonkowy komputer koszt zakupy to cos ok 1,500zl do tego program ,niektorzy sprzedaja w zestawach plamptop+program do pomiaru pol+mapy samochodowe
i jest jeszcze jedna alternatywa gps ktorym zmierzysz pow pola a przy tym bedziesz mial mozliwosc jazdy rownoleglej ciagnikiem koszt takiego sprzetu to cos ok 6tys netto
A najtanszym gps jest data logger koszt to cos ok 400zl a programy do tego cacka mozna sciagnac darmowe Jakby co to klikaj smialo co bede wiedzial to odpisze Wink
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 14:12 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam przeróżne kawałki razem 60ha. Także małe po 0,7ha i to w kształcie litery "L" więc chciałbym coś co dobrze obliczy wszystko, i będzie małe ryzyko błędu....
Powrót do góry
suchodolak

PostWysłany: 22:13 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz jakie masz kawalki i ile pola w calosci
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 19:26 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to ja już kompletnie nie wiem co kupić..... Ja mam sporo małych działek, ale i też większe, więc co kupić żeby dobrze pomierzyć pole??? No mam na to jak już pisałem 2 tys.
Hunter_SR a co powiesz o palmtopach ???
Powrót do góry
gedii reaktywacja

PostWysłany: 09:59 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w jedny i drugim ryzyko błędu takie samo!!
palmptop ma większe zastosowanie ale jest droższy!
w mojej okolicy wszycy smigają na garminach bez różnicy czy ma 1000 czy 30ha nik nie używa palmpota!!
Powrót do góry
Hunter_SR

PostWysłany: 23:31 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witka! Gdzieś wcześniej widziałem post, w którym była mowa że raz na rok takiego garmina się użyje a potem leży w szufladzie. Mam takie samo zdanie.

Zależy też czy chcesz używac go dla własnych pomiarów, czy chcesz zarobic obskakując sąsiadów(do tego Garmina raczej niepolecam - duże ryzyko błedu)

Można wybrać palmtopa - już lepiej, przynajnmniej przez resztę roku z nawigacją samochodową możesz jeździć. Więcej zastosowań???...w rolnictwie niewiele. Na domiar złego GPSy w palmtopach i garminie zostały stworzone raczej do celów turystyczno-samochodowych, więc nie można tak do końca zaufać ich dokładności.

Jest inne rozwiązanie, bardzo rolnicze. Wcześniej możecie zobaczyć wielką fotkę nawigacji równoległej Trimble - tym możesz zmierzyć powierzchnię i to bardzo dokładnie. Poza tym używasz przy nawożeniu, uprawie a nawet przy zbiorach - oszczędzasz kupę kazy na nawozie, chemi i paliwie.

Ja używam Trimble EZ-Guide 500 i przy nawożeniu pod orkę na 24m zużywam ok 7% nawozu mniej bo tyle robi się nakładek jak jedziesz na oko. Policz sobie ile wydajesz na nawozy, które sypiesz bez szcierzek odejmij przyjamniej 7% i zobaczysz że to niezła sumka, moment sprzęt się zwróci. Pamiętaj że paliwa też 7 % mniej. A jak wykożystasz to do uprawy i innych zabiegów??? A taki Garmin...nie szkoda kasy??? A za kasę robić tym pomiary...moim zdaniem za duże ryzyko z Garminem i standardowym palmem za 2 tysia. Chyba że masz takie hobby , a na hobby wydaje się pieniądze bez większych oczekiwań niż zabawa.

Co do wybory samej nawigacji rolniczej też wiele mogę powiedzieć.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
gedii

PostWysłany: 22:26 Pon 14 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noja właśnie coś takiego mam. z mono wyświetlaczem.
co do palmtopów ja naprawde sięnie orjętuje który jest lepszy.
ale do pomiaru pul wystarczy ci garmin napewno jest wytrzymalszy (a w terenie jak to wterenie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
globus0007

PostWysłany: 20:56 Pon 14 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.gps.paragraf.pl/?mode=listkat&kat=25
ja myślałem nad jakimś z tych.....
a jakego Palmtopa być mi polecił???
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 20:45 Pon 14 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

garmin to urządzenie wyłącznie do pomiarupowierzchni. misięsprawuje bardzo dobrze. co do palmtopów do nieużywałem i niewiem jak działa za garmin zapłacisz max 1000
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 19:16 Pon 14 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NA tę okazje mam przeznaczone 2 tys. to co za to polecasz???
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 19:00 Pon 14 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja do pomiaru mam urządzenie GARMIN. ale możesz zainwestować w palmtopa kttóry ma dużo wiecej możliwości
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 15:59 Pon 14 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jak, jako podręczna baza danych.... (nie myślałem nawet o takim czymś) Myśle że ma służyć głównie do pomiaru.
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 20:43 Nie 13 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zależy czy to ma być tylko do pomiaru czy np takze jako podręczna baza danych!!
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 17:36 Nie 13 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam chciałbym kupić jakiego GPSa do pomiaru pola ale nia mam pojęcia jakiego, proszę o rade.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 09:46 Pią 4 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok 6 tys netto Prowadzenie po prostej albo po krzywej równoległej do wyznaczonej, dojazd do określonego punktu to podstawowe zadania.
Powrót do góry
jan222

PostWysłany: 18:45 Czw 3 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
Używam trochę prostszego i tańszego sprzętu do jazdy równoległej Centerline 220 TeeJeeta i nie narzekam

Ile takie urządzenie kosztuje?

pozdr.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 12:49 Czw 3 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używam trochę prostszego i tańszego sprzętu do jazdy równoległej Centerline 220 TeeJeeta i nie narzekam
Powrót do góry
Lumiere

PostWysłany: 19:16 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Lumiere

PostWysłany: 19:13 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc przy okazji tematu uzywania gps w rolnictwie chcialem sie spytac czy ktos z was uzywa jakis urzadzen gps do prowadzenia ciagnikow "jazdy rownoleglej" itp?czytalem ostatnio na stronie john deere o auto track .Z kolei na stronie precyzyjnerolnictwo.com o ez-guide plus .Polecam lekture wszystkim zainsteresowanym rozwojem informatyki w rolnictwie.Jak czytam to az sie usmiech rysuje na twarzy ze takie bajery zaczynaja w rolnictwie dzialac.Czy ktos uzywa takich urzadzen?
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 15:01 Czw 28 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie z całym szacunkiem nie kupujcie GPS-ów tylko do pomiaru pól 1 raz używasz i cały rok leży w szufladzie. Proponuję palmtopa + oprogramowanie do pomiaru pól. Palmtop to nieograniczone możliwości wykorzystania.
Troszkę możecie poczytać na mojej stronie www.wjacek.pl dział rolnictwo-informatyka w rolnictwie. W razie pytań służę pomocą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
piter_m

PostWysłany: 19:56 Czw 22 Cze 2006    Temat postu: Re: PRECYZYNE POMIARY DO IACS ORAZ MAPY ZASOBNOśCI Odpowiedz z cytatem

PIOTRPIOTR napisał:
Szanowni forumowicze.
Posiadamy bardzo dokładny sprzęt (antena 5Hz), pomierzyliśmy juz ok 400tys ha bez żadnych niezgodności. Tworzymy precyzyjne mapy zasobności i zmienności glebowej. Na pomiary do IACS dajemy gwarancję finansową do wysokości 100tyś USD. Ceny konkurencyjne.
Zapraszam
times@o2.pl

Drogi PIOTRPIOTRZE ! Od kiedy to dokładność anteny mieży się w Hz ? A po drugie, to forum nie jest chyba odpowiednim miejscem na reklamę. Pozdrowienia dla Eryka.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Informatyka w rolnictwie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

Skocz do: