Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to prawda mam u nich rabat ok 10% ale z rabatem 5% w agro-efekcje jest taniej

a np cena nasion kukurydzy u wszystkich jest taka sama wyjsciowa wszystko zaalezy od ilosci i terminu płatnosci i wewnętrznego rabatu w firmie

 

/edit

a czego ceny cie interesuja to popytam i dam ci znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie które będziesz używał na wiosnę. Nie rób spejcalnie poprostu przy okazji. Przeskocz do prod.roslinnej tam jest taki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Urządzenia GPS do pomiaru pól Proste w obsłudze i niezawodne w działaniu. Atrakcyjne ceny! Bogata oferta! Dystrybucja na terenie całego kraju.

 

tel: 061-28-28-835

mail: biuro@agroabc.pl

www.agroabc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na 60 nie wiem, ale na 76 ok. 1,5 dnia. Jeśli zastąpisz zwykłe baterie akumulatorkami, to nawet 2,5 dnia. (tylko akumulatrorki conajmniej 2200).

 

Długość pracy zależy od różnych rzeczy (pomijając jakość baterii) np. czy cały czas odbiornik jest włączony, od zasięgu satelitów, im trudniej o zasięg tym szybciej się wyczerpują.Czy masz powyłączane zbedne funkcje i dzwięki, czy ekran jest podświetlany itd.

 

Najbardziej irytujące i tak jest to jak mierzysz juz działkę ok. 30min, idziesz po jakiś bagnach i gałęziach itp, a tu alarm "baterie na wyczerpaniu" i masz minute lub od nowa (na nowych bateriach).....

 

Więc dobrze pomyśl czy nie mierzysz na darmo i włóż odpowiednie baterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a gdzie kupiłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przez TopAgrar a oni kierują zamówienia do firmy ze Szczecina która jest głównym przedstawicielem na Polske.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dałeś za niego. Ja w zeszłym roku w tej firmie kupowałem za 1 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 pln + koszty przesyłki około 30 zł

 

/edit1

Właśnie przyjechał kurier i przywiózł Garmina

No to teraz do pracy - pole mierzyć

 

/edit2

Orientuje się któś ile teraz firmy biorą za pomiar 1ha gruntu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na mój skromny gust, to 0.00zł/1ha

 

Kto o zdrowych zmysłach wychodzi w taką pogodę na pole??

 

Jeśli chcesz to idź, ale wątpię czy rolnik z Toba pójdzie pokazać to pole:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej wyobraźni

 

/edit

No co jest Nikt nigdy nie wynajmował firmy do pomiaru i nie wiie ile kosztuje taka usługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zależy od wielkości guntu - ja się stargowałem na 8pln/ha przy 407 hektarach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niezły z Ciebie analityk jeśli

0zł + 5zł +8zł = 13zł/3 = 4,33 zł średnia arytmetyczna

 

Jak wykalkulowałeś te 10zł ??

 

A czy uwzlędniłeś mały defekt od tego roku

O ile zmierzysz rolnikowi tyle samo co w zeszłym, to jest OK, ale gdy już znacznie mniej to co im wpiszesz ?? (co z ONW zwrot z kilku lat + odsetki, a TUZ jak za mało to rolnik bedzie musiał w najlepszym przypadku dosiać gdzieś tę różnicę ) , czy poprostu

mierzysz (ew. wypisujesz do tego wniosek), kasa i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty Gościu ludzi denerwujesz

Ja kupiłem Garmina dla własnych potrzeb a nie na zarobek.

Jeśli chcesz wiedzieć to na moim terenie cena jest ok.10zł /ha za powierzchnię ok 20-30ha

Czytaj lepiej dokłednie posty to się dowiesz czy cena 5zł jest w ogóle osiągalna na takim areale i na terenie Wielkopolski

I dlaczego wszyscy nie zalogowani są tacy odważni a jak się zalogują to nie wiedzą co pisać bo boją się krytyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś Ty taki nerwowy?? Skoro kupiłeś Gamina na własne potrzeby, to dlaczego wszytkich o cene pytasz?? Dla mnie to od razu jasne (bo wątpię żebyś robił kalkulację dla swojego gospodarstwa)

 

A propo ceny 5zł/ha to jest mozliwa nawet na tak małym gospodarstwie, znam kilka firm (czasami pseudo firm) które za tyle tak małe gopsodarstwa zmierzą, wszystko zależy od tego ile takich gospodarsw znajdą.

 

Boją się krytyki czy Ci zalogaowani (nie wszyscy) ... lepiej nie kończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Garmina tylko z tego powodu że obawiam się że przy tradycyjnym pomiarze pola(kraczka) mogą wyjść duże nieścisłości i przy ewentualnej kontroli mogę stracić więcej niż koszt tego urządzenia.

90% moich pól jest w klinach lub ma bardzo ,,pofalowane" miedze dlateg pomimo niby dokładnego pomiaru kraczką zawsze wychodily nieścisłości i działki poprosty były dopasowywane do wypisu z rejestru gruntów.

A o cene pytałem dlatego aby określić ile lat mogła by mierzyć firma gdybym nie kupił Garmina

 

/edit

A co do ceny 5zl/ha to sam potwierdziłeś moje słowa że na areale 20-30ha jest ona nieosiągalna.

Bo ja tylko o takich wielkościach pisałem a nie o kilku gospodarstwach o zbliżonych wielkościach które znajdują się blisko siebie i gdzie firma pomiarowa może rozłożyć koszty dojazdu lub jeszcze inne dodatkowe koszty ( ja tak wywnioskowałem z twojej wypowiedzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niewiem jak jest w Twoim regionie, ale naprawdę 5zł jest relane i nieważne że mają mało ha, ponieważ działa "efekt fali". To polega na czymś takim, że jedziesz i mierzysz jedemu gościowi (np. za 5zł) wtrakcie, lub zaraz po schodza się sąsiedzi i pytaja ile u nich by to kosztowało (a ile od nich już bierzesz to już od ciebie zależy), bardzo często dzwonią dopiero później i się uwawiają. Ale nie ma tak wszędzie.

Spotkałem kilka miejscowości gdzie ludzie stosowali tylko twoja metodę i ustalali powierzchnie na podstawie różnych trójkątów(ale robili to tylko ponieważ, uważali, zresztą nawet słusznie-o tym poźniej-, że niczym tak dobrze nie zmierzą jak tym).

Muszę też powiedzieć, że kontrola też dość często odbywała się właśnie Garminami (ale nie tylko,czasem czymś znacznie dokładniejszym, lub typowymi przyrządami geodezyjnymi-niepamiętam w tej chwili nazwy)-dlaczego właśnie nimi, ponieważ zgodnie z wytycznymi ARiMR do kontroli, spełniały one odpowiednie wymagania (po drugie są też dość niedrogie).

A jeśli chodzi o ich dokładność (zreszta też innych GPSów,nie tylko garmina), to bywa z nią bardzo,ale to bardzo różnie. Jedno pole (bez żadnych przeszkód w postaci lasów, budynków, linii energetycznych itd.) zmierzone tym samym modelem, za jakiś czas (np. za 2 miesiące) i ta sama działka jest już inna (skurczyła się, rozrośła- nie sądzę!!). Co np. mi się w nich podoba (oprócz dość prostego menu-jak to u amerykanów) jak liczy powierzchnię nierównych działek (np. coś w kształcie U, gdy zaczynasz od początku mierzyć) to elegancko policzy ich powierzchnię (bo miałem okazję coś podobnego mierzyć na innych to nieraz głupoty wychodzą).

No i dlatego sądzę że z tą dokładnościa to bywa różnie, ale za to napewno wiem że zmierzona działka (obojetnie czym i najlepiej ze dwa razy) to juz do kontroli przynajmniej 90% pewności że jest OK (no może nawet 98%). I restrykcji, raczej rzadnych byc nie powinno, lub naprawdę niewielkie.

A jeśli to tylko dla siebie go kupiłeś, to co wcześniej napisałem to nadal aktulalne (dot. ONW oi TUZ) - nie zapóźno na mierzenie??

 

A uwagi to zabradzo do Siebie bierzesz!! Naprawdę, krytykę trzeba umiec przyjmować, a może kiedyś bedziemy doskonalsi lub przynajmniej bedziemy wiedzieć więcej - dobrze też wiedzieć więcej o sobie!!

Przepraszam za błędy - gdyby się pojawiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój garmin raczej zaniża powierzchnię niż zawyża więc może być, tylko problem z ONW, a w razie kontroli no problem. U mnie w zeszłym roku nie było żadnej kontroli tylko samolot latał z pół dnia. Więc już kontrole przeniosły się w powietrze. Za rok dwa to już satelity będą to robić a co śmieszniejsze słyszałem że ten satelita którego europejczycy wystrzelili do nowego systemu ala gps będzie słóżył miedzy innymi do celów kontroli rolników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS to systaem amerykanski, a ten europejski to galileo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...