Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Dawno mnie nie było. gdyż nie chciałem uczestniczyc w tym show tu wcześniejszym

Potwierdzam ceny MAGICOS'a na końcówkę poprzedniego tyg

Na nowy tydzień zamierzam cisnąć po groszu do góry

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro od jednego z dostawców zmieni mi się cena tylko 1 sortu 1A z 20 na 21 brutto , reszta b.z tzn. 0-34 , S-25 , 2a-16. Cieszę się ,że wyzwiska się skończyły. Pozdrawiam wszystkich kulturalnych forumowiczów , piszcie co u was , bo są podobno duże rozpiętości cenowe w różnych regionach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ceny za M nie przekroczy 0,18zł, co oznacza że pokryjemy bieżący koszt produkcji co wydłuży agonię o kilka miesięcy.Katastrofa! Oby tak nie było do końca roku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że ceny za M nie przekroczy 0,18zł, co oznacza że pokryjemy bieżący koszt produkcji co wydłuży agonię o kilka miesięcy.Katastrofa! Oby tak nie było do końca roku!!

 

 

 

witam,kolego przeor słyszałem że Rumunia płaci za M 0,18-0,19gr

potwierdzi ktoś te informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, płaci ! W kartonie,z datą przydatności i transport kosztuje 0,02zł.Gorąco polecam. Kupić po 0,19 zapakować w karton i sprzedać po 0,17.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny na ten tydzień netto z transportem

1A 0,20

1B 0,18

2A 0,16-0,17

 

w handlu nie ma zejścia wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten "mój" dostawca ,który w minionym tygodniu liczył mi 1A po 19 , na ten tydzień podniósł tylko na 20 brutto - będę mu to pamiętał (ma "+")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę wszystkim Paniom mile spędzonego dnia!!! Panom życzę wybornych trunków , ponieważ według polskiej tradycji w Dzień Kobiet wszyscy panowie pijani.... Gorąco pozdrawiam wszystkich, niezależnie od płci!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie prognozy na przyszły tydzień ? Ceny niby idą w górę , ale sprzedaż - przynajmniej u mnie- spadła o 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol numerk jest bredza w detalu jak i w hurcie potwierdzam spadek nie wiem nawet czy nie wiekszy zagranica nie może zapłacić więcej niż 0,19 z własnym transpotrem do tego zejscie w detalu jest mizerne do 30% wybijalnie płaciły 3,20 za kilogram w tamtym tygodniu w tym już 2,80 za kilogram termin płatnosci do 45 dni , propozycję dostaw 1A są już po 0,19 brutto na miejsce duże jajo spada co nie wróży nic dobrego , ale nie którzy myślą że 1A można sprzedać 0,24 netto!!!!!! , i dwa grosze w dół na sorcie , pamiętajcie tylko żę każdy magazyn ma określoną pojemność trzyma kciuki i pozdrawiam wytrwałych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g najnowszych info - sytuacja faktycznie się odwraca Pan M. już nie skupuje "M" i nie podbija ceny. -uff.

Kolega kupił dzisiaj 2A po 16 brutto (1 gr taniej niż tydzień temu). 1A ,1B jest pod dostatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na ten tydzień

1A 20-22

2A 18-20

jakoś nie widać 30% spadku sprzedaży na fermie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów mamy fałszywego przeoora , gdzie masz te ceny chyba w kosmosie dlaczego siejesz propagandę , ale to nic juz jest sposob na takich jak ty , pamiętaj tu piszemy o cenach hurtowych a nie o cenach z bazaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawa dla reportera . Sprawa z naszej branży może jakiś komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidarnosc zawodowa , to ciekawe kto kupil cos co jest warte 50 zl za 2 zl

Pewnie jakis paskudny handlarz a moze jednak to jakis producent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż jest fatalna od dłuższego czasu , wiadomo było że cenę ruszyło przetwórstwo, zrobili zapasy i podziękowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ten tydz jeśli chodzi o sprzedaż to tragedia. Zero zejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jest źle jeszcze tak ze dwa tygodnie niech hodowcy przetrzymają towar a będziemy znów M kupować po 0,12 Dziś byłem na Poznaniu odwiedziłem co poniektóre fermy towaru pod dostatkiem , ładowałem dwa auta po 900 skrz. bez problemu mogłem doładować jeszcze 3 po 900 , dlaczego robić sztuczny tłok przecież ceny nie uzyskacie wyższej wręcz odwrotnie

 

Ceny jakie płaciłem na koniec tygodnia

L-0,19

M-0,16

jeżeli zagranica nie podniesie to M - musi kosztować 0,15

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe komu przy obecnych cenach starczy na wymiane klatki,

ale będziecie importować z uni tylko za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , z lekkim odwrotem tendencji , jeden z "moich" ,liczący w ubiegłym tygodniu 1A-21brutto skorygował na ten tydzień do 20 brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przy obecnych cenach to nawet na koszty nie starcza a co dopiero myśleć o wymianie klatek. Skalę problemu jaki się pojawi opisał znajomy z firmy produkującej klatki - Polski nie zaleje tanie jajko z zachodu bo z krajów gdzie jest teraz importowane do nas też jest b dużo starych klatek i oni w zasadzie nic nie robią z tą wymianą, nie widzą perspektyw na taką produkcję więc gro pewnie zrezygnuje z niej w ogóle.

Co do jajka - pewnie że fajnie kupić M po 0,16 i później wysłać na Rumunię, Węgry, Słowację po 0,20 bo sam też tak pakowałem auto ale jak się produkuje to uśmiech schodzi z twarzy bo zarobek i tak zżera b droga pasza. Pewnie jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie zwinąć interes, wykorzystać kontakty i zająć się handlem bo produkować jeszcze długo jak sądzę się nie będzie opłacało.

Ia -0,20

Ib-0,18

IIa-0,17

Towaru nie ma, w okolicy też puste magazyny, poznańskie chyba jakiś ewenement na skalę Polski z tym jajkiem bo wszędzie słyszę że pośrednicy jajka szukają a tu - masz towaru w brud....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...