Skocz do zawartości
Gość mpz

Kanibalizm u świń

Rekomendowane odpowiedzi

w nowym top agrar jest specjalna pasza która ma ograniczać przejawy kanibalizmu

PEKONI BREAK firmy VILOMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mpz

 

 

1, Napewno jest to wielka niewadoma zostały zakupione

2, Są dwa mieszanice

3. Napewno więcej jak z 4

4, Nie podawany

5, 100kg przenżyto. 50kg żyto. 50kg mieszanka owies+jęczmien+przenica. 200kg jęczmień 100kg

100kg sano forte + 2 kg SanoCid

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do awe

przepraszam,że tak długo czekasz na odpowiedź ale nie było czasu zerknąć na stronę.

Trudno mi określić zapotrzebowanie na białko twoich świnek bo mają niepewne pochodzenie. Jeżeli miałeś w kojcu tylko dwa mieszańce to mogłoby świadczyć,że twoje kłopoty mogą być tylko przez jedną maciorę, która przekazuje genotyp z predyspozycją do wyższych wymagań białkowych.Spróbuj ją namierzyć.Być może wcześniejsze kłopoty też były

" przez nią"

Pytałem o prestarter dlatego,że mioty z którymi później są tego typu problemy bardzo często nie chcą pobierać pasz stałych. Jeżeli nie stosujesz prestarterów to napisz jak szybko twoje prosięta pobierają pierwszą paszę stałą .

Koncentrat, który stosujesz jest bardzo mocny, predysponuje do wysokich przyrostów ale wymaga dobrego zbilansowania. Musisz pamiętać, że ilością zastosowanego koncentratu ustawiasz planowany przyrost . Ja to nazywam,że ustawia się obroty silnika, natomiast białko i energia w paszy to mieszanka paliwowa do tego silnika. Zastosowałeś aż 20%, czyli wg mnie na około 1000g średniego przyrostu dziennego licząc przedział 25-110kg.

A jednocześnie wg mojej symulacji twoja pasza ma około 15,3% białka-to za mało na taki przyrost. Proponowałbym obniżyć udział koncentratu do 15% i dodanie 5% poekstrakcyjnej śruty sojowej, reszta bez zmian. Dobrze by było zbadać próbkę paszy na białko ogólne. Po tygodniu żywienia wprowadź do kojca odizolowane warchlaki. Jeżeli tak zrobisz daj znać jaki będzie efekt.

pozdrawiam

P.S.Doradców z S.. przepraszam, że ośmieliłem się omawiać ich produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Zainteresował mnie ten dodatek LNB Nerwidol.

Piszesz że stosowałeś na jakiej parti świń i stosujesz nadal w jakim okresie i jak długo.

Nikt ci nie mówił że te uszy to eperythrozoonoza.

Bo mi to wmawiają wszyscy weterynarze ale nikt nie chce zrobic badań bo to pewne i zalecają antybiotyk i ma byc Ok ale nie jest i mam dalej kłopot i po kieszeni. A podobno badanie to tylko niepotrzebny wydatek. Chyba wkońcu zadzwonie po SanV... i mi to zbadają i bendę pewien a nie tylko ta ich pewnośc i leczenie na oślep.

Moze ten specyfik by im pomógł może by złapały zmuła i leżały a nie gryzły uszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś jakis zywieniowiec wspominał o dodatku soli kuchennej 0,5 kg /t

Ale nalezało by ta informacje jeszcze gdzieś sprawdzić.

Sól kuchenną dodaję jak nie mają apetytu to pomaga (szczególnie gdy pasiesz na mokro).

 

 

proponuje mała lekture - ostatni FARMER bedzie odpowiedni..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

SANO to wielka śmierdząca K U P A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie kanibalizm zawsze bedzie obecny przy chowaniu swinek w duzych kojcach ja posiadam chlewnie komorowa najlepsze sztuki ida na komory a te najgorsze zostaja odsadzone do osobnych koicow po 6-12 sztuk wtedy minimalizuje to troche kanibalizm ale i tak sie zdaza na komorach wentylacia dziala sprawnie bilans prawidlowy oparty o badanie paszy i co z tym robic jak wszystko ok a nieraz sie zra ze jak w pore nie odsadzisz to tylko dolek kopac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanibalizmowi zabobiega (poza sferą żywieniową) danie mlodym świnkom jakichś zabawek do kojca. chodzi tu o jakies stare pilki lub kawalki twardej gumy ktorej tak latwo nie pogryza. mozesz tez nad kojcami rozwisic stalowa linke a z niej zwisajace 2,3 lancuchy. gwarantuje ze swinie sie beda bawic. powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień pasze albo wsypuj jakieś dolfosy czy coś w tym rodzaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...